bugün

kamil koç yolculuk dergisinde her ay yazan yazar. güzel yazar; ben de her ay otobüste okurum.
aslında daha önce tanışmam gerekirmiş kendisiyle. sayesinde türkçe'yi anlıyor ve düşüncelerimi daha düzgün ifade edebiliyorum.

teşekkürler.
ilk 150 sayfası sıkıcı geçen, ancak mükemmel diye tabir edeceğim sonraki bölümleri sayesinde elden bırakılamayan Türkçe Off adlı kitabın yazarı.
10 aralıkta mustafa elmas arıcı anadolu lisesi'nde olacak olan yazar.
özgür radyo'da çilingir sofrası isimli bir program yapmaktadır, haftada bir.
"türkçe off" isimli kitabı 32 basım yapmıştır.
(bkz: kırmızı karanfil ne renk solar)
anlatımı son derece samimi dil jandarması.
türkçe off isimli dilsel anlamda dalgacı kitabın yazarıdır. akıcı üslubu, olağanüstü dikkati takdire şayandır.
cumhuriyet gazatesindeki yazılarının neden bir hafta geriden geldiğini merak ettiğim değerli hocamız, derslerinde herkesin bir kitabı okuyup anlatılmasını ister, yıldız teknik üniversitesi'nde halen görevde olup emre kongar hocamızla iyi bir ikili oluşturmaktadır. * *
cumhuriyet gazetesinin kitap ekinde son sayfada yazar turkce gunlukleri basligiyla.
anlatım bozukluğu konusunda derdi olanlar için türkçe off, dedim ah, yıldızların suya döküldüğü kitapları tavsiye edilmelidir.
dil konusunda oldukça bilgi sahibi bir kadın. uslubu da oldukça güzel. kitaplarını okurken hem gülüp eğlenir hem de öğrenirsiniz.
lisede bazı türkçe öğretmenlerinin türkçe off adlı kitabını yardımcı ders kitabı olarak kullandırdıkları yazar.
cumhuriyet gazetesi kitap ekinde yazıyordu bu.
türkçe off'tan sonra dedim ah adlı eseri mutlaka okunmalıdır. zaten devamı niteliğindedir. bir de yıldızların suya dökülüğü adlı eseri var. o da aynı türde bir kitap. türk diline hassas olan, türk dilinin yozlaşmasını önelemk isteyen herkese bu üç kitap mutlaka tavsiye edilmelidir.
derslerde yoklama almayan, ders kitabı olarak kendi kitabı dedim:ah ı önümüze koyan, 20 yaşına gelmiş adamlara şiir ezberlettirip okutturan ve dersleri gerçekten çok sıkıcı olan yıldız teknik üniversitesi öğretim üyesi..bakalım nasıl geçicez dersinden..
Egitimin butun kademelerinde hizmet vermis dil bilimci. Sayisiz roman, hikaye ve cocuk oyunlari vardir. Yapitlarindan bazilari soyledir: Sabah Yolcuları ( 1981), Eski Bir Balerin (1985), Ürkek Kuşlar (1987), Kırlangıçsız Geçti Yaz (1989), Savrulmalar (1997), Öykünmeler (2000). ilk dört kitabındaki bütün öykülerini Öyküler adlı kitapta topladı (1993). Kırmızı Karanfil Ne Renk Solar adlı romanı ise 1993'te yayınlandı. Dil üstüne denemelerini Türkçe "Off" (1997) ve Dedim "Ah!" (1999)'da topladı. Savrulmalar ile 1997 Sedat Simavi Edebiyat Ödülü'nü kazandı. Tanrikadin adli bir romani ve Uctu uctu Pelin uctu adli bir de cocuk oyunu vardir.
türkçe off isimli kitabıyla adını duyuran türkçe'nin düzgün bir şekilde kullanılması için elinden gelen her şeyi yapan yazar.*
yıldız teknik üniversitesi öğretim üyesidir kendisi.
eski bir balerin adlı kitabı kaleme alan olağanüstü yazar
hepçilingirlerdir kendisi
ortaokul daki türkçe öğretmenimizin öğrencisi olmakla övündüğü bir türkçe savaşçısı*.
türkçe'nin doğru kullanılması çaba veren, ve türkçe off kitabıyla ve daha önceki kitaplarıyla büyük beğeni toplayan yazar/öğretmen