1. 1.
  türkçe'nin doğru kullanılması çaba veren, ve türkçe off kitabıyla ve daha önceki kitaplarıyla büyük beğeni toplayan yazar/öğretmen
  3 ... siberr
 2. 2.
  ortaokul daki türkçe öğretmenimizin öğrencisi olmakla övündüğü bir türkçe savaşçısı*.
  2 ... ranger65
 3. 3.
  hepçilingirlerdir kendisi
  1 -2 ... yandesk
 4. 4.
  eski bir balerin adlı kitabı kaleme alan olağanüstü yazar
  ... cell-im
 5. 5.
  yıldız teknik üniversitesi öğretim üyesidir kendisi.
  1 ... vernon sullivan
 6. 6.
  türkçe off isimli kitabıyla adını duyuran türkçe'nin düzgün bir şekilde kullanılması için elinden gelen her şeyi yapan yazar.*
  ... shyer
 7. 7.
  Egitimin butun kademelerinde hizmet vermis dil bilimci. Sayisiz roman, hikaye ve cocuk oyunlari vardir. Yapitlarindan bazilari soyledir: Sabah Yolcuları ( 1981), Eski Bir Balerin (1985), Ürkek Kuşlar (1987), Kırlangıçsız Geçti Yaz (1989), Savrulmalar (1997), Öykünmeler (2000). ilk dört kitabındaki bütün öykülerini Öyküler adlı kitapta topladı (1993). Kırmızı Karanfil Ne Renk Solar adlı romanı ise 1993'te yayınlandı. Dil üstüne denemelerini Türkçe "Off" (1997) ve Dedim "Ah!" (1999)'da topladı. Savrulmalar ile 1997 Sedat Simavi Edebiyat Ödülü'nü kazandı. Tanrikadin adli bir romani ve Uctu uctu Pelin uctu adli bir de cocuk oyunu vardir.
  1 ... noor
 8. 8.
  derslerde yoklama almayan, ders kitabı olarak kendi kitabı dedim:ah ı önümüze koyan, 20 yaşına gelmiş adamlara şiir ezberlettirip okutturan ve dersleri gerçekten çok sıkıcı olan yıldız teknik üniversitesi öğretim üyesi..bakalım nasıl geçicez dersinden..
  ... harabe
 9. 9.
  türkçe off'tan sonra dedim ah adlı eseri mutlaka okunmalıdır. zaten devamı niteliğindedir. bir de yıldızların suya dökülüğü adlı eseri var. o da aynı türde bir kitap. türk diline hassas olan, türk dilinin yozlaşmasını önelemk isteyen herkese bu üç kitap mutlaka tavsiye edilmelidir.
  ... minti
 10. 10.
  cumhuriyet gazetesi kitap ekinde yazıyordu bu.
  ... sosyalpenguen