bugün

Cemaat adanmışlığının ne menem bir lağam olduğunu ispatlayan çark.

Daha düne kadar ak parti ile omuz omuza savaşmış, erdoğan'ı hazırolda sustalı maymun gibi karşılamış, referandum için "gerekirse ölüleri mezardan kaldırın, oy kullandırın" emrine uymuş adamlar şimdi siyasal islam düşmanı oldu.

Tamam da neden?
Neden mi? Tabiki asıl önemli olan iktidar.
Iddia edilen grup en başından beri siyasal islama karşılar. yeni bir şey değil. bu özellikle erbakan'ın döneminde daha fazla hissediliyordu. her iki hoca da bunu belli ediyordu.

akp dönemi ise yenilikçi hareket, gömlek değiştirdik ifadelerinden dolayı desteklerini verdiler. yoksa grup dünya üzerindeki siyasal islam hareketlerine karşılar. bunun en başında iran gelir. mısır'da mesela sisi'nin darbe yapması onlara göre haklı. bu konuda şahitlerim var. öyle bir övdüler ki şaşırmıştım türkiye'de demokrasi çığırtkanlığı yapan cemaat mısır'da sisi'yi destekler şekilde konuşuyordu.

onlara göre her şey uzlaşı ve diyalogla çözülür. ırak'ta milyonlarca insan ölürken üzerinde bomba olan biri bunu patlatamaz. onlara göre bu terörist bir eylem. burda tabiki kullanılan kesimleri hariç tutuyorum.

ama şöyle bir gerçek var ki onlar islam ülkelerine tokat atılırken her şeyin uzlaşı içinde çözüleceğini iddia ediyorlar ve siyasal islama sıcak bakmıyorlar.

edit: eksileyen doğrusunu mesaj atsın da öğreneyim.
çok açıkça beklenen bir sonuçtur.

bu abiler için islam nedir? araç.
önemli olan nedir? dünya menfaati.
din ile alakalı kaygıları var mı? yok.
rüzgar nereden eserse mi? evet.

dünyada pek çok benzeri olan klasik leş yiyici adamlar bunlar. namazında niyazında olup helal yoldan beslenen müslüman nereeee, bunlar nere. haçlılardan ya da dünyanın kapitalini elinde tutan gruplardan mantık ve mantalite olarak hiçbir farkları bulunmaz. allah şerlerinden korusun.
Siyasal islamın en çılgın en güçlü hali fetö denen onun bunun çocuğu örgüttür. islam dinine de geri dönülmez bir zarar vermişlerdir.
hadi ya. beraber yürüdük biz yollarda ne olacak peki.
güncel Önemli Başlıklar