1. 1.
  fetullah gülen'e olan bağlılığından dolayı akıl yitimine maruz kalmış bünyeler için telaffuz edilen sosyo-psikolojik rahatsızlığın adıdır.

  bazı özellikleri şunlardır:
  1) çok mülayim dururlar. ama, bu mülayimlikleri, avını avlamak için pusuda bekleyen yırtıcı hayvanın sinsi bekleyişinden farksızdır.
  2) badem bıyıklıdırlar. bununla ne yapmaya çalışmaktadırlar? badem bıyıklı olunca insanların inanabilitesi mi artıyor acaba?
  3) hasta olmalarına rağmen, çok iyi organize olabilmektedirler. bu kadar hastanın bir arada oldukları başka bir organizasyon biçimine rastgelinmiş değildir.
  4) şu anda amerika'da ikamet etmekte olan ağlak bir adama hoca efendi deyip dururlar. hoca efendi dedikleri kişinin de adam akıllı bir teorisi yoktur.
  5) erkek olanlarına abi, kız olanlarına abla, her ikisine birden şakirt denir. taraftar toplamak için her türlü cambazlığı yaparlar ama, yer mi türkiye adamı? yiyor efendim, yiyor. hem de büyük bir iştahla.

  daha da arttırabileceğimiz özelliklere sahip bu güruhtan uzak durulmalı. bütün psikolojik hastalıklardan farklı olarak, bulaşıcı bir virüs olan f1g1 virüsünü taşımaktadırlar. hızlı bir düşünsel ölüme yol açabilen bu virüs ülkemizde ve dünya'da bir çok insana bulaşmış durumdadır. korunmanın tek yolu akıllı olmaktır.
  1 -1 ... ji min re ave binin