bugün

öncelikle bir konuyu açıklayalım. başlık uzun geldiği için gülen kısmını kırpmak sorunda kaldım. 5 karakter fazla geldi tam da gülen ile denk. neyse burayı geçelim.

fethullah gülen'in namaz kılıp kılmaması açıkçası beni ilgilendirmiyor, ibadet allah ile kul arasındadır. ama işte böyle de bir ama koymak zorundasınız buraya. eğer türkiye'de yaşıyorsanız ve bu adamın ağzının içine bakan, öl dese ölecek olan milyonların olduğuna tanıksanız, buraya dikkat çekeceksiniz ve bu adamın namaz kılarken fotoğrafının olmamasının altında yatan nedenleri araştıracaksınız. yardımcısı papa'nın elini öperken fotoğrafı varsa, bu adamın da bir şekilde namaz kılarken görüntülenmesi lazımdı. nasıl ki allaaaah nidaları eşliğinde vaaz verirken çekilmiş videoları orda burda yayınlanıyorsa, dini kimliği kamusal alana gelip muhatabımız oluyorsa, namaz kılarken de en azından bir fotosunun olması lazımdı. ama yok, ben o kadar araştırdım ettim, yok arkadaş. bu adamın namaz kılarken çekilmiş fotoğrafı yok. 1-2 defa müezzinlik yaptığı falan söyleniyor ama orada da sadece ses var kendisinin görüntüsü yok. bu durumda sesin fethullah gülen'e ait olup olmadığı konusu da net değil. velhasıl, hacca da gitmemiş olan hocaefendinin namaz kılarken çekilmiş fotoğrafının olmaması durumudur ki, benim aklıma laiklik dışında bir şey gelmiyor. hocaefendi laik mi olmuştu? hani laikliği de protesto eden bir adamın oraya da meyledebileceğini pek sanmıyorum ya, neyse.
öküzün altında buzağı aramak durumudur. siz namaz kılarken fotoğraf çektirip, facebookta yayınlıyor musunuz? diye akla sorular getirir. ayrıca çok zor birşey değildir, namaz kılıyor numarası yapıp fotoğraf çektirmek. yapılmıyorsa ibadet Allah ve kulu arasındadır. sözünün gereğidir.
doğru tespittir,hademe hademe konuştuğu kasetleri vardır.