bugün

nedenini anlayamadığım olay.acaba istediği kızı mı vermemişler diye düşünmüyor değilim. *
(bkz: bu adam neden ağlıyor)
soyadına ters olan durumdur.

geç gelen edit : amma artı almış lan... seviyenle ilgili ciddi şüphelerim oluştu sözlük.
göz boyamadır. aldanmayın ey ahali..
insanların iki yüzlülüğüne, riyakarlığına, dünyada ki savaşlara, açlığa, mutsuzluğa, kardeşin kardeşi vurmasına, adaletsizliğe... karşı sessiz bir isyandır. *
vatan özlemiyle yanan, vatanı için yaptığı fedakarlığının karşılığını görememiş olmanın verdiği hüznün sonucudur. (bkz: dünyanın en büyük yalanları) (bkz: güldürme beni) (bkz: fetuş) (bkz: yeşil sermaye)
din somurusu icin paso aglar bu zat. hatta duydugum kadariyla (amerika destekli ya) amerika buna bir ilac yapmis, yutuyosun, belli araliklarla gozlerinin alti sisene kadar agliyorsun. e ha bire gozune limon damlatmak falan gorselligi bozar.

dip not: ermenistan karabag'a girdiginde uzuntuden bayildiginin reklamini iyi yapmamislar. yapsalardi gani gani somuru valla... (o da ilacla) (yoksa oscar'lik performans soz konusu)
(bkz: duygu sömürüsü)

bir kere türk milleti duygusal. bunu herkes bilir. yani en sert olanımız bile bir ağlayan karşısında yumuşar*. bunu bilen böyle adamlar da gözyaşlarını kullanarak insanların içindeki bu varolan yumuşak kalbi kullanırlar. hatta geçenlerde feto beyefendi kendi evinde tiyatro oyunu izlettiriyor onda bile ağlıyor. herhalde g.o.r.a.'yı bile izlese ağlar bu adam.
Yumuşak yürekli bir insan olduğu için. Dini olgular kalbine tesir ettiği için ağlıyor bence. Zaten dinde ağlamak tavsiye edilir, çok gülmek iyi görülmez. Ağlamak günahları eriten, insanın kalbini duyarlılaştıran bir şey olarak görülür; gülmek ise insandaki duygusal hassasiyetleri öldüren bir eylem olarak değerlendilir.

(bkz: ağlayınız ağlayamıyorsanız ağlamaya çalışınız)
(bkz: çok gülmek kalbi öldürür)
birde bu şekilde ağlayan hacı modeli vardır ki, insanı yarar.. kılığına kıyafetine bakınca hakiki müslüman dersin böylelerine ama gel gör ki kılık kıyafetle olmuyor bu işler. adamın içinde olacak allah korkusu..

http://www.youtube.com/watch?v=LlOTQAI3gXQ

demek ki neymiş; her dökülen göz yaşına inanmamak lazım..
soyadını beğenmediği için veya gözyaşı bezlerini tutamadığı için olabilir. tabi bu çok safça bir düşünce. din sömürüsü yapmak için ağladığı gün gibi ortadadır. onu gören üyelerininde salya sümük ağlaması ne kadar başarılı olduğunun bir göstergesidir.
bir vaazını dinleyen insanın neden ağladığını anlayabileceği kesindir.
allah derken içi titremiyorsa bir insanın bunu anlaması tabiiki imkansızdır.
her zaman yaptığı göz boyama seanslarından biridir.
bakış açısı farklılıklarını ortaya koyan eylemdir.

açı A / cemaatin içinde

eylem - vaaz'ın ortasında sesin kesilip, gözyaşlarının boşalması.
sebep - gülen'in derin bir allah korkusuna sahip bir insan olmasi.
etkilesim - konuşulan mevzunun, her islamiyet ile alakalı konu gibi,
derin, düşünülmesi gereken, ve direk olarak kalbe hitap etme özelliğinin olması.
sonuc - mübarek, temiz kalpli insan, bilgi paylasimi esnasinda duygulandi ve gozyaşlarına hakim olamadı.

---

açı B / cemaatin dışında

eylem - beyin yıkama seansının ortasında kafayı eğip, böğüre böğüre ağlamak.
sebep - duygu sömürüsü, din sömürüsü, şu sömürüsü, ebelerin sömürüsü, artistik patinaj, ve benzeri her türlü art niyetli davranış.
etkilesim - kişi tam konunun en can alıcı yerinde, cemaati iyice coşturmak için, böhühü diye başlar, herkes gaza gelir, müritleri kendine daha da bağlanır etc.
sonuc - vay yalanci, pis, amerikan kuklasi heriiiif.. milleti inandiriyon mavallarina, sonra gelsin ordan yardim, burdan bağış, ooh keyfe bak, bi de mesih muamelesi görüyor.

degerlendirme - her iki açıdan da olaya bakmış biri olarak, B bir yanılgıdır, görülmek istenendir.kimsenin kimseye güveni ve inancı kalmadığı bu yüzyılda, 'tezgahı görüyorum çok zekiyim lan' derken şeytanın tezgahına gelmektir.

A sadece gerçektir.ne eksik, ne fazla.inanmamak da serbesttir, alay etmek de..
açı A / cemaatin içinde

eylem - vaaz'ın ortasında sesin kesilip, gözyaşlarının boşalması.
sebep - gulen'in derin bir allah korkusuna sahip bir insan olmasi.
etkilesim - konuşulan mevzunun, her islamiyet ile alakalı konu gibi,
derin, düşünülmesi gereken, ve direk olarak kalbe hitap etme özelliğinin olması.
sonuc - mübarek, temiz kalpli insan, bilgi paylasimi esnasinda duygulandi ve gozyaşlarına hakim olamadı.

---

açı B / cemaatin dışında

eylem - beyin yıkama seansının ortasında kafayı eğip, böğüre böğüre ağlamak.
sebep - duygu sömürüsü, din sömürüsü, şu sömürüsü, ebelerin sömürüsü, artistik patinaj, ve benzeri her türlü art niyetli davranış.
etkilesim - kişi tam konunun en can alıcı yerinde, cemaati iyice coşturmak için, böhühü diye başlar, herkes gaza gelir, müritleri kendine daha da bağlanır etc.
sonuc - vay yalanci, pis, amerikan kuklasi heriiiif.. milleti inandiriyon mavallarina, sonra gelsin ordan yardim, burdan bağış, ooh keyfe bak, bi de mesih muamelesi görüyor.

degerlendirme - her iki açıdan da olaya bakmış biri olarak***, A bir yanılgıdır, görülmek istenendir. kimsenin kimseye güveni ve inancı kalmadığı bu yüzyılda, 'tezgahı görüyorum çok zekiyim lan' derken şeytanın tezgahına gelmektir.

B sadece gerçektir.ne eksik, ne fazla. inanmak da serbesttir, alay edilmek de..
sağır oda'da ki ajdar işkencesine muadil bir işkence yöntemidir.*
(bkz: ağlamıyorum gözüme toz kaçtı)
ağlamayana meme yok felsefesini düstur edindiğinin göstergesidir.
fetullah gülenin, dünyadaki tüm müslümanları sömürenler ile işbirliği içinde olduğunu anlayıp, korku ve vicdan azabı ile yaptığı şey olabilir. keşke öyle olsa...
din sömürüsünün dinde suç olduğunu yeni öğrendiği için olabilir belki de...
müritlerini etkilemek için sürekli soyadının aksine yaptığ eylem.
(bkz: 7/24 ağlamak)
devrimci islam büyüklerinden fethullah gülen hoca efendinin ağlamasından muzdarip olan yazarların yakarışı.
selahaddin eyyübi'nin neden hiç gülmediğiyle ilgili bir konu.(#2408802)
belki de aslında yapmak istemediği bir işi birilerinin zoruyla onlara hizmet etmek için yapıyordur da ondan ağlıyordur. belki.

(bkz: anladın sen)

en olmadı riyakarlıktır ki ben buna ihtimal veriyorum.
icinden "ulan ya allah varsa?" diye düşündüğü zamanlara denk gelir.
duygu sömürüsünün bir gereği olduğundan dolayıdır.
güncel Önemli Başlıklar