bugün

iki tane aşırı ilerici çıkıp da "yalan ağlıyor, kamera var diye ağlıyor" dedi diye aklı, izanı, sorguyu, mantığı bir kenara bırakıp tüm benliğiyle bu soytarıların peşinden koşmakla eşdeğer bir eylem.. akıl, sır erdiremiyorum doğrusu..

bak şimdi güzel kardeşim, önünde bir ekran var mı; var.. bu ekrandan gördüklerinin tümü gerçeği yasıtıyor mu, hayır.. hemen hepsi sivri zekalıların manipulatif aktarımlarının zihninde bıraktığı izdüşümsel gerçeğin dimağdan yorumlanıp senin gerçek/yalan skalanda değerlendirilip sonuç olarak karşında beliriyor mu; evet.. yani esas "doğru/yanlış" kararını veren sen'sin, sen olmalısın.. 1 ve 0 gibi net her şey yani..

ama vakt-i zamanında filozofların söylediklerini kırpıp kırpıp köşeden sana sunup gözünü boyamış sözüm ona aydınların söylediği ne var, o doğru şimdi senin gözünde.. ulan onun söylediğini yüzlerce yıl önce sokrates söylemiş, platon söylemiş, pisagor kurmuş temelini.. insanlık demiş, hak, hukuk, insan hakları demiş, eşitlik, kardeşlik, barış demiş; iki cümlenin birini kırpıp öbürkünün sonuna ekledi diye bugün ondan bundan aldığı parayla yazanları aydın ilan ediyosun, cümlenin başını okuyup sonunu sorgulamaya gerek dahi duymadan kabul ediyorsun..

peki fethullah hoca'yı ne kadar tanıyorsun? kameranın olmadığı ortamlarda yaptığı konuşmalarda duyduğu o hisleri ne kadar biliyorsun? iki tane s.kindirik köşeyazarı çıktı "vay babam herif şeriatçı" dedi diye inanıyorsun, bu mu "güvenmek" kelimesine yüklenen anlam? ne diye birebir sohbetlerde de aynı heyecanı duyduğunu ifade eden çok yakınlarımdan daha güvenilir olacak maaşlı elemanlar? hangi gazete, neyi doğru yazıyor allahasen?

bunu samimiyetsiz görenler zamanında "irtica tehdidi mevcut" zırıltılarının samimiyetsizliğini, gözlerini kaplayan perdeden dolayı göremediler.. en çok siz "algım açık" diyip de sadece gördüğünü, yorum yapılmamışını algılamaktan acizlere üzülüyorum.. inan olsun üzülüyorum size..
(bkz: seni kandırmak için olum bunlar)
içerik bulunamadı.
(bkz: hoca efendi bey kim)

(bkz: fetoş)
olmayan eylemdir, çünkü yalan sanılmıyordur tamamen yalandır.
en az bunun kadar hakikidir.

http://www.youtube.com/watch?v=kpdQvLFAP-g

edit zoruna mı gitti canım kötüle kötüle açılırsın.*
çevremde birçok insanın yaptığı yanlış olduğuna inandığım bir şey var. bir dünya görüşüne, bir ideolojiye ait olduğunu hissedip, aynı düşünceyi paylaştığı insanlara toz kondurmamak. birlik olayım derken birey olamamak.

bir insan fetullah güleni sevebilir. beğenirsiniz, beğenmezsiniz. ama sırf seviyorum diye her hareketini benimsemek zorunda değildir. körü körüne bağlanmak, yobazlık işte burdan kaynaklanıyor. mesela ben nazım hikmetin şiirlerinin bir çoğunu çok severim. fakat stalin öldükten sonraki ona methiyeler düzdüğü şiirlere bir anlam veremiyorum. ben sola eğilimli bir insanım evet. ancak bütün solcuları sevmek zorunda değilim. stalini sırf komünist diye hoşgöremem. gençler olarak bizim hangi felsefeyi, hangi düşünceyi savunursak savunalım eleştirel bir balış açısına sahip olmamız gerekir diye düşünüyorum. hele solcular her konuya eleştirel bakmak zorundadır. solun temelinde yatan gerçeklik budur. solcu insan belli bir şeye saplanıp kalmaz. göte göt demeyi bilen insandır solcu.

fetullah gülen yapılanmasındaysa tam anlamıyla sadakat esastır. sorgulamaya, eleştirel düşünceye yer yoktur. cemaat lideri ne derse, nasıl derse öyledir. işte ben bu yapılanmanın gençleri mallaştırdığını düşündüğüm için bu oluşuma karşıyım. amerika'da saray yavruların yaşadığını belirttiğimiz zaman suçlu oluyoruz ama gerçek bu.hasta olduğu söylenip durur yıllardır. fakat hastalığının ne olduğu bilinmez. bazı cevapsız kalan sorular var sürekli. mesela şu okulllar madem türkçeyi, türkiyeyi tanıtacak niçin eğitim dili ingilizcedir. bu sorular yıllardır cevap bekliyor. cemaat mensubu arkadaşlarımız da bu sorular karşısında bir fikir beyan edemiyorlar. söyledikleri şeylere dikkat edin. kalıplaşmış, tek merkezden çıktğı belli birbirinin aynı şeyler. ''bunlar hoca efendiyi karalamak için atılan iftiralar. bu söylentileri çıkaranlar kötü niyetli kişiler.''falan feşmekan... komik cevaplar.

ben bu arkadaşlara gerçekten bir durup düşünmelerini, sorgulamalarını istiyorum. beyinleri kiralık değildir, bunu bilmeliler. başkalarının hep onların adına düşünmelerine izin veriyorlar. kendi düşünceleri yok, eleştirel bir bakış açıları yok. benim cemaatçilerle hiç bir problemimim yok. sadece bu yapılanmanın samimi olmadığını düşünüyorum.

kardeşlerim!.. lütfen artık kafanızı toprağın altından çıkartın...
(bkz: kedi onlar kedi)
yalanın önde gidenidir. ayrıca ağlama duvarında da yahudiler

ağlamaktadır. ne kadar benzerdir değil mi? ağlama duvarı ve

feto baba. yoksa feto baba yahudi midir? diye sorular yöneltilebilir.
(#1310262)
(bkz: ağlarsa fetoş ağlar gerisi ninja kağlumbağalar)
(bkz: ağlama yavrum beni de ağlatacaksın)
şu heyecanı hiç tatmamış olmaktır.

http://www.youtube.com/watch?v=GizjAw5IYhk
(bkz: gözyaşlarım bitti mi sandın)
(bkz: hişşt ağlama artık)
fethullah hocanın değil gethullah gülen'in gözyaşlarının yalan olduğunu bilmek olan eylem.
(bkz: timsah gözyaşları)
Adil davranmadıktan sonra
Hacı hoca olmuşsun kaç para
Hırka , tesbih , post , seccade güzel ama
Tanrı kanar mı bunlara

güzel demiş hayyam..
(bkz: hoca camide)
aklıselim insanlarda görülen sanıdır.
yalan olduğunu sanmak bile yalandır. düpedüz bildiğin yalandır. ilericilikle de alakası yoktur. bu insanlar sistemi değiştirme uğruna bu memlekette başta değiller. memleketi satmak için baştalar.
insanın hür iradesinin olduğunu kabullenemeyen kendi yapacaklarını ancak başkasının boyundurluğu altında ona sığınarak yapacağını kabullenmiş modelin tepkisi. birini sevebilirsin *SAYGI DUYULUR AMA GERÇEKLERi GÖREMEYECEK KADAR KÖR ETMiŞSE SENi, KENDi DÜŞÜNCELERiNiN YERiNi ONUNKiLER ALMIŞSA BU ARTIK TAPINMAYA, SAPKINLIĞA GiRER. NiTEKiM GÖZYAŞLARININ SAHTE OLDUĞUNU HER BiLiNÇLi iNSAN FARKETMiŞTiR AMA HER DEDiĞiNE YAPTIĞINA iNANAN KiŞiLERiN YANINDA FETULLAH HOCALARI EĞER* BU ÜLKEYi ÖRGÜTLEDiM, DiNi MALZEME EDiP GENÇ BEYiNLERiN HAREKETLERiNi BUNA YÖNLENDiRDiM, BAŞKALARININ iSTEKLERiNi YAPARAK ÜLKEYi GERiCiLiĞE SÜRÜKLEMEYE ÇALIŞTIM, NAMUSU, NAMUSSUZLUĞU, MÜSLÜMANLIĞI KENDi DiLiMDEN ANLATTIM, ÖYLE BiR ANLATTIM Ki ARTIK iNSANLAR BENiM iNANDIĞIM TANRI'YA iNANMAMAYA BAŞLADILAR.. DiYEREKTEN AĞLAMIŞSA ONA SÖZÜMÜZ YOK.
tezatlar içinde olmamaktır. fetullah hocanın gözyaşlarını gerçek sananlara ne demeli ya?tezat nasıl oluşur peki? ahmet arif ile fetullah güleni bir potada eritmeye çalışmakla olabilir mi?**
"ah cici kız cicili bicili giyinince
gözyaşını yalan mı sandın"

dizeleriyle atatürk sevdalısı çelik'in dahi destek verdiği yanılsama.. o da üzülmüş, canım benim..
(bkz: ağlama açılırsın)