bugün

m. fethullah gülen hocaefendi hazretlerinin; kitaplarını, sohbetlerini ve yaşam tarzını anlayan her insanın görebileceği müthiş gerçektir.
kitaplarında ve sohbetlerinde hemen farkedilen büyük dehası aynı zamanda islam alemi için büyük bir nimettir.
başka kitap okumamış/okuyamamış insanımsı söylemidir.
bu gece 2. kez kullanıyorum: (bkz: mee)
editos: 9. nesil şakirtler rahatsız. alışırsın.
bunu böyle algılayabilmek için sabahın erken saatlerinden başlayıp akşam saatlerine kadar alkolün uç noktalarında gezmek gerekir.
izafi kavramdır. doğruluk payı vardır. ancak bir fikri ya da oluşumu yıkmanın kolay yollarından biri ona haddinden fazla güç isnad etmektir ya da ona kutsiyet atfetmektir. ancak fethullah gülen'in ya da oluşumunun, fethullah gülen dehadır, asrın alimidir tarzında önermlerle işi yoktur ve buna ihtiyacı yoktur.

(bkz: ben hayır diyorum)
tipik şakirt saçmasıdır kulak asmayınız efendim.
"dehadır" ama bir küçük emrah kadar değil.
(bkz: asrın hatası) *
fethuallah gülen, karakanatlı bir cehalet vampiridir. bilerek ve istenerek cahil bırakılmış orta sınıf çocuklarının cehaletinden beslenen nurlara boyadığı nurtopu gibi nur robotlarının sağladığı güç ile ortamlara akan ve o ortamlara varolan en emperyal güç kimse onun kucağına oturan, amerikanya pensylvania çiftliklerinde büyütülen zehirli bir mantardır.

sıçtığım boku daha çok seviyorum. ayrıca allah belasını versin.

not: hergün bir kez mutlaka sıçıyorum. öyle sıradan.
peşinde süreklediği milyonlarca insana bakılırsa evet doğrudur.
evet katılmamak mümkün değil islam dünyasında suudi krallığınca hac farizası için kutsal islam topraklarına girmesine izin verilmeyen çok mübarek bir zattır.
kendisi sadece cıa ve dış güçlerin piyonudur. Ayrıca onu sevenler ve fetocu olanlar bile kendisini iplemez neden mi ? Geçen seneki bir açıklamasında msn , facebook gibi yerlerin günah olduğunu söylemiş. Bu sayıda hiç azalma olmamış, iplenmemiştir.

Oha lan çok iyi tespit yaptım.
hayatında milyon nedir nasıl bir sayıdır bilmeyenler için deha olarak anılması kimseyi şaşırtmayan, dude. amerikanya yollusu.
Dahi demek saçmadır pek tabi ki. ama, türkçe'ye katkılarını tartışmam. afrikalılara bile öğrettikleri her bir türkçe kelime için, ona teşekkür ediyorum. Bazen tv'de izliyorum (ayna) kenya'da, togo'da vs. Afrikalı öğrenci çocuklar, istiklal marşını ezbere okuyabiliyor. gururlanıyorum.
Not: şakirt değilim.
http://www.youtube.com/watch?v=nzffLAyEs18

sadece asrın değil, hristiyan dünyasının ve emperyalizmin de büyük bir dehasıdır.
kesinlikle katıldığım önerme.
Ormanda kurtlar arasında büyümüş birinin veya Tarzan'ın tespiti. Tek gördüğü insan Fethullah Gülen galiba. Gerçi Tarzan bile Jane'i gördükten sonra bu önermeye kıçıyla gülerdi.*
tahminen bu yüzyılın henüz başlarında olduğumuz için geçtiğimiz yüzyıldan bahsedilmektedir.

-hayri, yüzyılın dahisi varya hani?
-evet abi mustafa kemal, tüm dünya seçmişti onu, geçtiğimiz yıllarda.
-yok lan o değil
-o zaman einstein, gelmiş geçmiş en büyük fizikçi
-yok oğlum o da değil
-picasso var, eşşiz resimleri olan hani.
-yok yaaa değil.
-kim abi?
-fethullah gülen.
-o napmış ki abi yüzyıla?
-eee şeyyy kemmm kümmm, cemaat falan kurmuş, okulları neyim var, şakirtizim akımını buldu.
-evet abi anladım, hadi görüşürüz.
(bkz: deha neler)
bazılarının zoruna giden gerçek. gün geçtikçe daha da belirginleşiyor. hoca efendi güneş gibi doğuyor.
(bkz: ay ben gülerim)
(bkz: fethullah 72 yaşında arkadaşları ona dahi diyor)
(bkz: yine de bir alex değil)
aha aha aha.. Öhömm.
Evet dehadır tabi.
(bkz: dokunmayın şabanıma)
birkaç ay önce de asrın en büyük dehası recep tayyip erdoğan idi. şimdi n'oldu?
ne icat etmiş diye düşündüren önerme.