1. 1.
  benjamin linus ile jakob ilişkisi gibidir bu ilişki. akıl danışma yoluyla ilerler. ama ada'nın * asıl sahibinin jakob olduğunu herkes bilir.
  1 -2 ... makbule tokmak ve adolf hitler
 2. 2.
  (bkz: ikimiz bir fidanin guller acan daliyiz)
  4 -1 ... guzunamca
 3. 3.
  (bkz: paranoya)
  1 -1 ... sequel
 4. 4.
  ben aslında tayyip erdogan ın onu sevdigini dusunmuyorum. butun mesele aralarındaki çıkar ilişkisi. tayyip erdogan in çok dikkat etmesi gerekiyor, şu zaman gazetesi yazarlarina da pek guven olmaz. bakıyorsunuz hocaefendinin 10 yıl önceki yazılarına arada dağlar kadar fark var. hoca hedefine ulaşır ondan sonra bakar işe yarıyor mu; yok. ondan sonra şutu basar.
  1 -2 ... strategy
 5. 5.
  fg rte'nin ve fraksiyonlarının ağababasıdır. *
  2 -1 ... nuit
 6. 6.
  f.g: "daha da gelmem türkiyeye"
  1 -1 ... elsef
 7. 7.
  (bkz: baba-oğul)
  1 -1 ... diogenes
 8. 8.
  9 mart 2009 tarihinde belirttiğim gibi (#4830660) çıkar ilişkileri vardı. genetik yapısı birbirinden çok farklı iki kesimi temsil eden liderler. çıkar ilişkileri bitti. çatışma dönemi başladı. cemaati en çok kızdıran mit krizi değil "dershane" oldu. fakat "mit krizi" başlangıç oldu.

  ilerde ne olur bilinmez ama önümüzdeki birkaç ay boyunca düzelmez. başbakan geri adım atmadı. ifadelerine sertleştirerek devam etti.

  önümüzdeki seçimler önemli. cemaatin de akp'nin de gücünü görmek açısından önemli. fakat cemaatin mevcut partileri destekleyeceğini düşünmüyorum. belki spesifik olarak istanbul'da sarıgül'e destek verebilirler.

  dershane konusu kısa vadede cemaate zarar vermez fakat yıllara yayarsak 4-5 seneye kadar cemaat büyük yıkımlar yaşar.
  ... strategy