bugün

nevval sevindi nin ''sabah kitapları''ndan çıkan kitabı. büyük insan(!) fethullah gülen in amerika ya bağlılığını belirttiği, yüce allah yerine amerika ya taptığını belgeleriyle kanıtlayan cümlelerin olduğu kitap.

"Amerika su andaki konum ve gücüyle bütün dünyaya kumanda edebilir. Bütün dünyada yapilacak isler buradan idare edilebilir. Amerika hala bu dünya gemisinin dümeninde oturan bir milletin adidir." (s. 6)

"Amerika daha uzun zaman dünyanin kaderinde çok önemli rol oynayacaktir. Bu realite kabul edilmeli. Amerika gözardi edilerek surada burada bir is yapilmamaya kalkilmamali." (s.7)

"Amerikalilar istemezlerse kimseye dünyanin degisik yerlerinden hiçbir is yaptirmazlar. simdi bazi gönüllü kuruluslar dünya ile entegrasyon adina gidip dünyanin degisik yerlerinde okullar açiyorlarsa, bu itibarla, mesela Amerika ile çatistiginiz sürece bu projelerin gerçeklestirilmesi mümkün olmaz." (s.8)

"Amerika ile iyi geçinmezseniz isinizi bozarlar. Amerika'nin bize yarim arpa kadar sadece bizim menfaatimize destegi yoktur. Buna ragmen surada bulunmamiza izin veriyorsa, bu bizim için bir avantajsa, bu avantaji sagliyor demektir." (s.9)
insan denilen varlığın haysiyetini yitirince ne hale düşeceğini, neler düşüneceğini gösteren kitap.
Fethullah Gülen'in neden siyasete atılmadığını gösteren kitap, zira ucuz populistlik yapamayacak kadar mantıklı..
amerika nın oyuncağı olmuş bir şahsın son bombalarıdır.
"Amerikalilar istemezlerse kimseye dünyanin degisik yerlerinden hiçbir is yaptirmazlar. simdi bazi gönüllü kuruluslar dünya ile entegrasyon adina gidip dünyanin degisik yerlerinde okullar açiyorlarsa, bu itibarla, mesela Amerika ile çatistiginiz sürece bu projelerin gerçeklestirilmesi mümkün olmaz"
diyerek de açtığı türk okullarının aslında ne kadar türk olduğunu göstermiştir.
buradan hareketle o açılışlara katılan, ya da stv de de canlı yayınlanan kutlamalara katılan ne kadar devlet görevlisi varsa ülkeyi terk etmalidir.başta bülent arınç. **

edit: var mı aksini ıspatlayacak?
soru 1: bu baslığa entry yazanların kac tanesi bu kitabı okudu?
soru 2: yukarıda soylenenlerı ben soleseydım yalan mı solemiş olurdum? a.b.d nin dünyanın en güçlü devleti oldugu ortada değil mi?

(bkz: önüne gelene bok atmak)
(bkz: herseyi bilen(!) dürzü)
bravo bravo!!!
fethullah gülen zaten en büyük insan, ülkesinin iyiliğini düşünen büyük şahsiyet. biz önyargılı cahil insanlar hepimizin alah belasını versin.
eger amerika nın dini kullanarak bizim gibi aralarında boş* insanların bulunduğu toplumları nasıl avladığını göremeyecek kadar körseniz, bu adamın neden türkiye ye gelmediğini** sorgulamayacak kadar olaylara uzak ve sağırsanız, onca insanın katili amerika nın bu adamı beslediğini bilip de söylemiyorsanız...
bravo üç maymunu çok basarılı oynadınız.
,"Amerikalilar istemezlerse kimseye dünyanin degisik yerlerinden hiçbir is yaptirmazlar. simdi bazi gönüllü kuruluslar dünya ile entegrasyon adina gidip dünyanin degisik yerlerinde okullar açiyorlarsa, bu itibarla, mesela Amerika ile çatistiginiz sürece bu projelerin gerçeklestirilmesi mümkün olmaz." (s.8)

inanılmaz olan bu ifadelere rağmen bazı gerizekalıların nasıl olupta f. gülen in açtığı okulları türk okulu olarak görebildiğidir. iki türk bayrağı asıp, bir marş okutunca orası türkiye nin çıkarlarına hizmet etmiyor maalesef. cia ajanları ile yapılan işlerden ne türkiye ye ne türklüğe bir fayda gelmez. ayrıca bu ifadeleri dünya konjonktürünün bir gerçekliği olarak görmekte yanlış olur, çünkü bahsi geçen kişi entryime alıntı yaptığım ifadelerde de görülmek üzeredir ki, amerika nın maddi, manevi desteğini arkasına almış birisidir. en nihayetinde yaşamını abd de sürdürmektedir. bizzat bir amerikalı nın ağzından çıkacak sözler etmiştir. bunu görmemek için salak veya fanatik olmak lazım. amerikan destekli ılımlı islam projesini, ülkemizin laik rejimine tercih edenler, düştükleri durumdan utansın.
(bkz: fetullah paris te) *
zerre kadar gururu olmayan birinin, sahibini yalıyan köpek gibi, amerikan uşaklığı yaptığının belgesidir.
(bkz: fetullah tatilde)
(bkz: feto ip atlıyor)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.