1. 1.
  (bkz: fg nin yahudilerle fotografları için tıklayınız)
  1 ... cifte kavrulmus zenci
 2. 2.
  atatürk'ü yahudi ilan ediyorlarsa, bende fethullah gülen'e yahudi derim demek zavallılıktır. eğer sana kim atatürk yahudidir demiş ise, git adama, adam akıllı anlat yahudi olmadığını, anlamıyorsa allah'a havale et olsun bitsin. ama sırf atatürk'e yahudi diyorlar, al sana, bak bende senin hocaefendine yahudi derim demek, kendini küçük düşürmektir. atatürk'e yahudi diyenden farkının olmaması demektir.

  tanım: yanlış önermedir. fethullah gülen türk'tür.
  5 -4 ... secret1907
 3. 3.
  velev ki atatürk yahudi, ki bunun laik sunni müslüman türklükle kafayı bozmamış isen hiçbir sakıncası yok. Bu durumda atatürk açısından düşündüğümüz hiçbir şey boşa gitmez; zira kendisi din hakkında bir yorum getirmemiş ve bunu da görev etmemiştir. bu durumda atatürk'e olan saygım kesinlikle etkilenmeyecektir. bu durumdan dolayı atatürk'e yahudi demenin hakaret mahiyetinde bir anlamı yoktur.

  ancak fethullah gülen konumu ve yaptığı iş itibariyle islamla ilgili pek çok metnin altına imza atmış, yorumlar ve uygulamalarda bulunmuştur. fethullah gülen'e bu lafı söylemek aslında endirek bir şekilde hakaret etmek, çok saçma bir şekilde bir çok insanın gözünde din büyüğü olan bir insanı çok saçma bir iddiayla küçük düşürmeye çalışmaktır. tabi böyle bir iddianın herşeyin olası olduğu bir dünyada elbette ki yeri ve ihtimali vardır; ancak kanıtlanabildiği zamana kadar bazı insanlar için incitici bir iddiadır.
  ... credoquiaabsurdum
 4. 4.
  benjamin netenyahu nun musluman olmasi kadar makul olan onermedir.
  ... williamhowardtaft
 5. 5.
  Olmayan durumdur.
  Konunun Atatürkle bağlantısı ise çaresizce bok atmaya çalışanların Atatürk ün adını kullanarak , bak Atatürk e yahudi diyorlar , ben de F. Gülen e diyorum demesinden kaynaklanıyor. F. Gülen mi dedi kardeşim Atatürk ün yahudi olduğunu? Kim dediyse git ona konuş. Ben de o zaman kendini bilmez yobaz laikler yüzünden Mustafa Kemal i kafir , münafık veya islam'a saygsız mı ilan edeyim ? Doğru olur mu ?
  -2 ... lebejola
 6. 6.
  kimseyi ilgilendirmeyen durumdur. asıl konuşulması gereken "yahudi olmak"tır. başlık altına girilen entrylerden de görüleceği gibi, yahudi olmak (daha doğrusu doğmak) ayıp bir şeymiş, hatta bu kelime hakaretmiş gibi kullanılıyor. psikolojik vak'alarsınız cidden...
  1 -2 ... oneqeno
 7. 7.
  yahudilerin paraya tapıyor oldukları üzerinde durulacaksa doğru olabilitesi yüksek önermedir. zira genelde türkiye'de şu tip diyaloglar yaşanır,

  - baba, yahudilerin allah'ı kim?
  + para çocuğum

  fethullah gülen'in allah'ının da para olduğu düşünülürse, doğru lan aslında.
  2 -1 ... der meister
 8. 8.
  yahudilerin abd'de lobileşme konusunda uzman olduğu hatırlanırsa mantıklı gelecek önerme.
  2 ... david addison
 9. 9.
  (bkz: yalçın küçük ün sözlük yazarı olması)
  ... aybars lebib
 10. 10.
  şu mübarek ramazanda iftarımı açmış allahıma dua ederken gördüğüm ve doğru bulduğum bir hal.
  1 ... bl