bugün

akp nin kapatilmaya calisilmasinin gercek nedenidir.

memleketin her alanında özellikle ak parti iktidarı döneminde fevkalade kadrolaşan fethullah hoca cemaati, hocaefendilerinin talimatını yerine getirmiş, memleketi yöneten güç haline gelmişlerdir sonunda.
lakin tek eksikleri efendi hazretlerinin sürgünde olması idi. bu dönem maşallah o da halledilecek, hocaefendi ayetullah humeyni'nin sürgünden iran'a dönüşü gibi muazzam bir merasimle karşılanacaktı.
tüm şakirdler bunun hazırlığındaydı.
sonrası sonrası malum, cumhurbaşkanlığı, başbakanlık, hükümet, belediyeler...
türkiye'yi ele geçirme hedefi tamamlanmış olacaktı.

lakin zor oyunu bozdu, memleketin gerçek sahiplerinin müdahalesi tüm planları alt üst etti biranda.

demokrasi mi?
o hepimize lazım. sadece zorda olunca değil, iktidarda olduğun 6 yıl boyunca demokratik olacaksın demokrasi istiyorsan.

yok be ne türkiye'si, ben el salvador'dan bahsediyorum. parti falan kapatılıyormuş orada...
Yerel seçimlerde belediyeleri kendisine kapatmak için oynanan tezgahlardan birisidir. Yok böyle bir şey.
Muhtıra verdirdiler tepkilerle ikinci kez iktidar oldular.
Şimdi de sözüm ona partilerine kapatma davası açılmasına izin verdiler. Yerseniz!
Suçlamaların çoğu 10 yıllık maziye sahip , suçlamaların hepsi bilinen gerçekler 10 yıldır kimse bu adamlara dokunmadı ; ne zaman dokunuyorlar; yerel seçimlere girilirken!?
Bu ülkede hangi oligarşi kendi fraksiyonunu yargılayabilir ki? Söyleyin sıçtıkları kap aynı , yedikleri bok aynı değil mi? Yemezler!
(#3114030)
hedefi değil hevesidir. ancak umut ederler,atatürk çocukları da o umutları kırar tek tek, çok beklerler çok.

edit: minik fetocan haydi oyuna. abd bayrağı al eline. sana o yakışır.

(bkz: ne mutlu türküm diyene)
(bkz: ayetullah humeyni)
Peygamber adlarını ağzına almaktan korkanları, peygamber yerine koymaya kalkmaktır. Aynı hastalık Perslerde de görülür ilginçtir; Beşbin yıllık tarihi, kültürü olan uygarlıklar binbeşyüz yıllık tarihi olmayan bir uygarlığın kölesi olmaktadırlar. Keşke Fatih gelen teklifleri reddetmeden önce bir değerlendirseymiş.
(bkz: siz isteseniz hilafeti bile getirirsiniz)
(bkz: hayal)
atatürk "türkiye şeyhler, dervişler ülkesi olamaz" demiş, bazı güç odaklarıda alın size şeyh, derviş.. alın size halife der gibi önümüze sürmüşlerdir. ruhani lider olması içten bile değildir, her ne kadar kabul edilmesede %20 lik bir güçtür bu ülkede cemaat..
birinin götünden uydurduğunu zannettiğim bir hedeftir. "ruhani lider" den kasıt hilafet ise direk "lider" deseniz ya. hilafet, diyanetten sorumlu bir başkan ile devlet yöneticisi bir başkanı birarada hiç tutmadı. işte birilerinin üzerine oturduğu organının aslında ne kadar üretken ve beyninden çok iş gördüğünü anladığımız nokta. zaten bu çelişki yetiyorken "ne kadar yükselirseniz uçamayanların gözünde o kadar düşerseniz" demiş ya (bkz: nietzsche), onu bile anlamayan yazar acaba neden düşünemiyor: hocaları zaten bu ülkedeyken neden fetullah gülen. istanbulda onca sempozyumda talebe sıfatıyla konuk olan, cami hocası değil mi bu adam. siz mahallenizdeki hocalara da böyle mi davranıyosunuz yoksa. götünden uyduruyosun diyorum, bir de bana kızıyosun. burası vatikan değil ki kardinalleri toplayıp papa seçelim. bizim ruhani liderimiz peygamberimiz, kitabımız kuran. ha birileri yapmayı düşünür, teklif ederler. ben adım gibi eminim ki ben sadece vaizim diyecektir.
hop hop hoplayarak güldüğüm* fakat gülerken de aniden soluklanıp ciddi ciddi düşündüğüm hedef hedesi..
nasıl göt yalarımda orduya kendimi beğendiririm diye her türlü anti demokratik eylemi yapan ve bu yaptıklarını meşru görp savunan zavallı insanın hayal ürünü hedesi hödösü.
bunlardan her şey beklenir. ama biz Atatürk'ün kurduğu laik,sosyal,hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin gençlerinin asla izin vermeyeceğimiz bir hedef
güncel Önemli Başlıklar