1. 1.
  ülkesini seven her insanın yapabileceği basit bir karşılaştırma.

  -ikisi de beyin yıkar. birisi devrimden, kürdistan'ı kurma emellerinden dem vurarak yapar bunu, diğeri ise insanların dini duygularını istismar eder.

  -ikisi de teröristtir, devleti bölmeye çalışırlar. birisi dağda mehmetçiği kalleşce katlederek yapar bunu, diğeri ise inceden inceden yapar. kamu kurumlarına adam sokar, türkiye'yi fethullah gülen cumhuriyeti'ne çevirmeye çalışır.

  -ikisinin de seveni çoktur. öcalan'ın sevenleri örgütün içinde olduğu için, liderleri olan şerefsizin ne mal olduğunu göremezler, cemaatte olanlar da beyinleri masallarla yıkandığı için, nerde olduklarını göremezler.

  edit: entry'de kimse kimseyle bir tutulmamıştır. sadece benzerlikler sıralanmıştır.
  16 -24 ... they killed kenny you bastards
 2. 2.
  alakasız bir eşleşmedir.
  4 -6 ... cacaron
 3. 2.
  çıkış noktaları aynıdır.
  her ikisi de o büyük olaydan sonra peydahlanmıştır.
  biri küçük bi örgütken malum olayın gerçekleşmesiyle birden örgütün devasa bir harekete dönüşmesine sebep olmuştur.feto'da beklenmedik biçimde dış odaklı destek bulmuş ve din kisvesi altında kitleleri afyonlamış belli iç dinamiklerin desteğiyle bugünkü yönetilir-yöneten konumuna gelmiştir.
  3 -4 ... septik
 4. 3.
  biri amerika' dan dini olarak, biri imralı' dan etnik olarak türkiye' yi bölmeye çalışır.
  3 ... rdysnm
 5. 4.
  birisi tecavüzcü coşkun* , diğeri nuri alço*'dur.
  4 -2 ... abhartach lynch
 6. 5.
  ilki ağlar, ikincisi güler
  ilki hapistedir, ikincisi son anda kaçmıştır
  ikisinin de dönemi yeniden başlamıştır.

  (bkz: akp)
  5 -4 ... david addison
 7. 6.
  fethullah gülen türk yargısı tarafından yargılanıp suçsuz bulunmuştur. abdullah öcalan ise idama mahkum edilmiştir. ne büyük bir benzerlik demi? gerçi bir kemalistten nasıl mantık beklenebilir ki?
  7 -18 ... stratosfer
 8. 7.
  fettullah gülenin hiçbir asker annesinin ciğerini yakmadığı gerçeğini göz ardı etmek ne derece objektif bir bakış açısıdır tartışmaya gerek yok.
  30000 i aşkın insanın hayatını kaybetmesine yol açan bir kişiyle herhangi bir insanın aynı kefeye konmasına karşı çıkmak için ikisinden birinin sempatizanı olmaya gerek yoktur.
  4 -6 ... cacaron
 9. 8.
  (bkz: abdullah gülen)
  3 -3 ... david addison
 10. 9.
  hepsi aynı bokun soyudur.
  9 -3 ... elininkoruu