1. 1.
  nedendir bu suskunluk? insan kaynağı yönetimi diyoruz biz kısaca buna. insan kaynağını gücendirme kızdırma. cemaatindeki kürtler kazan kaldırır sonra.

  fethullah gülen'in ağzından şimdiye kadar terör örgütünün yaptığı eylemlerle ilgili bir kınama duyulmaması hadisesidir. ashab-ı kiram için bedir şehitleri için salya sümük ağlayan vaiz, nedense bir kere dizini kırıp terör şehitlerimiz için gözyaşı dökmemiştir. onu siktir et, bir kere bir terör saldırısını kınamamıştır.

  ha altından koca bir ergenekon çıkan danıştay saldırısını ilk kınayan o olmuştur mesela. ne garip.

  fethullah gülen sürekli pkk'ya karşı sürekli aynı önerileri getirir,

  -güneydoğu insanı civanmerttir. onlar da bizim kardeşlerimiz. omuz omuza savaştık, bitsin bu kavga. önemli olan onlara gitmek.

  eh be gönül adamı, binlerce şehidin adını an bir kere de ayıp sana. tabi sana göre terörle mücadelede can verenler şehit olmuyor da olabilir. bilemeyiz!
  20 -15 ... eternity
 2. 2.
  zaman gazetesi arşivine zahmet edilip de bakılırsa yüzlerce kınama mesajı okunabilir.
  8 -9 ... imhotep
 3. 3.
  tıpkı dtpliler'e olduğu gibi fethullah gülen'e de "sizce pkk bir terör örgütü müdür?" sorusu sorularak anlaşılabilecek suskunluk.

  çat diye "evet eli kanlı lanet bir terör örgütüdür" diyemecektir çakma hazretleri. saçma sapan risalece kelimelerle kıvırmaya başlayacak ve konuyu diyalogla kürt sorununa barışçıl çözümle bağlayacaktır.
  7 -5 ... eternity
 4. 4.
  kucağında oturduğu amerika'nın tüm müslüman coğrafyalara zulüm bahanesi haline getirdiği 11 eylül saldırılarını kınayan "yapmayı etmeyin ey cemaat-i müslimin" diyen bir kişinin kendi ülkesindeki etnik kürt terörüne karşı sessizliğidir. tabiki amerikası isterse konuşur fakat bölücülüğü mü körükler yoksa "kardeşiz" kuyruklu yalanını mı söyler bilemeyiz.
  5 -1 ... roshen amcanin oglu sedat
 5. 5.
  fethullah gülen'in işine gelmediği için konuşma gereği duymadığının en bariz örneklerinden biridir. konuşmasın zaten her şeye yeterince soktu burnunu. şehitler bizimdir. biz konuşur biz matemimizi yaşarız. o alsın cemaatini rahat edebilecekleri * buralardan çoook uzaklara götürsün yeter. biz dinimizi onlara mensup olmadan da yaşıyoruz.
  13 -3 ... zuvvar
 6. 6.
  hoca efendi erzurum dogumludur.erzurumun dadas insaninin "turk milleti ve millyetciligi" konusundaki tipik karakteristik ozeliklerini fazlasiyla barindirmasi ile meshurdur.sohbetleri, makaleleri, kitaplari..vs incelendiginde turk milleti,kahramanligi ve tarihi uzerine olan hassasiyeti fazlasiyla belirgindir..o kadar ki onun bu durusunun said nursi den onu ayiran yonu oldugu bile soylenir(boyle bir sey yoktur sadece birilerinin zirvalamalari)

  kurt konusuna bariscil cozum arama konusunda hoca efendinin kanaat onderligini yaptigi kurumlarin tam bir sivil toplum mantigi ile calistigi barisi ve gelecegi birlikte aramak slogani ile yola cikan 17.abant konferasinda, zaman gazetesinde cikan makalelerle(bejan maturunkiler ozellikle) ve kimse yok mu derneginin faaliyetleri ile ortadadir.

  turk milletine ve degerlerine olan hassasiyeti yaninda adavi duygulardan uzak, kardesce cozum arayisinda gulen hareketine turkyenin ihtiyaci vardir.
  7 -14 ... olurmuuu
 7. 7.
  işi gücü bırakıp zaman arşivlerinde aradığım olaydır. hani demişler ya zaman arşivlerinde arayın bulursunuz diye, bulan link yazsın bir bakalım yahu.

  ben 11 eylül'ü kınadığını falan bulabiliyorum zaman arşivlerinden!
  6 -4 ... eternity
 8. 8.
  zaman gazetesinde,

  pkkli orospu cocuklari 3 askerimizi sehit etti.manseti altinda

  "tek cozum tankla girip turkiye nin g.dogusunu temizlemek" seklinde haber arayanlarin husrana ugradigi gercektir.
  6 -8 ... olurmuuu
 9. 9.
  tek kelimeyle olağandır.

  bu adamın bölücü terör hakkındaki beyanatları aynı çizgidedir. tel'in etmez, kınamaz, hatta tenkit dahi etmez. uzlaşıya, toplumsal barışa davet eder. ya da hiç ses çıkarmaz.

  siyasi olaylara karışma erkini ve cesaretini daima kendisinde gören cemaat önderi, nedense birkaç askerimizin şehit edildiği terör olayları karşısında suskun kalmayı tercih eder. çünkü kendisine yakıştırdığı misyon, bir kısım kürtleri kızdırma anlayışını içermemektedir.

  ama 11 eylül'e ilk ve en çok ateş püskürenlerdendir mesela.

  merak ediyorum buna inananlar hiç mi sormazlar "acaba neden?" diye...
  10 -4 ... damat hobbit pasa
 10. 10.
  çamur atacak bir şey kalmayınca şimdi de hoca efendi neden pkk ya terör örgütü diyemiyor safsataları başladı, bakın kardeşim adama bu güne kadar bir çok suç isnat ettiniz, hepsinde de beraat etti, şimdi de acaba bu adam pkk lı mı diyeceksiniz? neden? pkk ya terör örgütü dememiş, bu ülkede pkk ya terör örgütü demeyen milyonlarca insan var ve sayıları gittikce çoğalıyor, artık şehit anneleri babaları vatan sağolsun demiyorlar, yılanın başı küçükken ohal den iki katı maaş hayaliyle bitirilmeyen örgütün suçunu bizler çekiyorsak bunun suçunu kime nasıl yükleyecez? sen diyebilirmisin dönemin paşalarına neden bitmedi diye neden suskunsunuz yoksa pkk lımısınız diye? siz o paşalara bu soruları soramadığınız sürece ben bile pkk ya terör örgütü diyemem.
  4 -11 ... murat ata