1. 26.
  okunmadığı bilindiği halde her apartmana en az beş tane bırakılan gazetesiyle, dershanesiyle,polis, asker ve bir çok kamu kuruluşunda kadrolaşma amaçlı yapısıyla, fakir üniversite öğrencilerini barındırdığı yurtlarla ve türkiye' yaşadığı birleşik devlerden şeriat devrimi ithal etmeye çalışan sözde hoca efendisiyle türkiye yerelinde ve akir olan afrika cumhuriyetlerinde emperyalist şekilde yeşermiş bir örgüttür.
  #3069257 :)
 2. 27.
  imitasyon ayetullah humeyni'nin kurduğu örgüttür.
  #3069260 :)
 3. 28.
  siyonist nurcuların * kurmuş olabileceği örgüttür.
  #3069280 :)
 4. 29.
  La ilahe illallah derler lakin hemen arkasından muhammed de allahın resuludur anlamına gelen muhammedun resulullah demez bu cemaatin müridleri, neden acaba?

  Hz muhammed'in allah'ın resulu olduğuna inanmıyor olabilirler mi , yok canım mutlaka bildikleri bir şey vardır.
  #3069311 :)
 5. 30.
  polis teşkilatındaki tek önemli grup haline gelmektedir hızla.
  #3069355 :)
 6. 31.
  ---------------------------------------------
  genellikle ortaokulda alınan talebeler ortaokul sonrasında harp okullarına ve polis kolejlerine yerleştirilmeye çalışılırdı. bir eve gelen çocuklar bu evlere gittiğini kimseye söylememesi yönünde tembihlenirdi. bir eve giden öğrenciler asla diğer evlere giden öğrencilerle karşılaştırılmazdı. bunun sebebi ise yarın gidecekleri harp okullarında çocuklardan birisi yakalanır veya cemaatten çıkarsa diğerlerini ispiyonlama riskine karşı korunmasıydı. bu 28 şubat döneminde bursadaki bir okulda yakalanan öğrencinin sorgusu esnasında diğer tanıdığı öğrencileri ispiyonlaması ve aynı gece 18 kişinin yakalanmasından sonra ortaya çıkarılmış akıllıca bir taktiktir.

  orduya sokulmaya çalışılacak elemanlar sağlık kontrolünden önceden geçirilir, bir engeli varsa bu sınavlara ta başından yönlendirilmezdi. Askeriyeye yönlendirilecek kişilere kısaca "vasıflı talebe" denirdi.

  polis kolejine veya polis akademisine adam sokmak son yıllarda oldukça kolaydır. Askeriyenin içine sızmak ise hala oldukça zordur.

  Askeriyeye ve polis okullarına yönlendirilen çocuklar son derece başarılı olmaları yönünde öğütlenir ve genelde sınıflarının en başarılı öğrencileri olurlar.

  lise sonrasında da kara harp, hava harp, deniz harp okullarına ve gata'ya sokulmaya çalışacak elemanlar cemaatin dersanelerine gidiyor gözükse de asla dershaneye kayıtlı gösterilmezler. cemaatin dershanesinden bir kişi gata'yı kazanırsa emin olun onun ismi kazananlar listesinde yoktur. aynı alana yönlendirilecek kişiler asla gazeteye veya dergilere kendi isimlerile abone olmazlar.
  ---------------------------------------------

  yazan: bir dost
  #3069362 :)
 7. 32.
  yavas yavas şirazesi kaymış bir söylem tutturmaya başladılar, aklı başında olanlarla makul sohbetler yapılabiliyor lakin hayatta abilerinin sohbette anlattığının dışında bir dünyanın olabileceğine ihtimal vermemelerinden olacak herhangi bir zihinsel aktiviteyi anında klişelerden mürekkep cümlelerle mahkum edebiliyorlar.

  öyle çok konuştuklarına bakmayın yarın darbe olsa ortada bir tanesini göremezsiniz, darbenin ardından da evine gidecek çayını içip sohbetini yapacak adamlar var, cemaat derken muhatabınız onlar olsun geriye kalanı skindirik laf cambazıdır, bugün orda yarın kimbilir kimin yanında.
  #3086216 :)
 8. 33.
  (bkz: fethullah ve akp hukumeti)
  #3086231 :)
 9. 34.
  Kapitalist oligarşinin giderek güçlenen dinci kanatıdır. Bir de bunların hem dinci hem de milliyetçi olanları daha makbuldür ,tadlarından yenmez.
  #3086243 :)
 10. 35.
  çükübik ve fikibok gibi bir tabirdir.* hir bir şekilde dünyaya yararları yoktur,aksine beyin yıkayıp kaos ortamı hazırlıyorlar.* * *
  #3086251 :)
 11. 36.
  zaman gibi belli başlı yayınlarında durmadan masonları, mason oluşumu, onların nasıl bir ağa sahip olduklarından dem vurup, "bunların gizli amaçları var bunlar şöyle bunlar böyle hede hödö hede hödö". şeklinde zırvalarlarken kendilerine dönüp eleştirdikleri şeye ne kadar çok benzediklerini görmelerini istediğim cemaattir. türban, din, aklınıza gelebilecek her kutsal değer "gerçek" amaçları için arkasına saklandıkları kalkandır. Bu kalkanı kaldırdığınız anda o "hoşgörü", "anlayış", "başkalarının haklarına saygı" gibi bindikleri trenden inerler. (bkz: demokrasi amaç değil araçtır). merak edilen birşey var fetullah gülen türban konusunda ne diyor hakikatten bir onun fikri alınmadı ey cemaat-i fetullahsöyleyiniz fetullah gülenne diyor?

  kötüleme edit: ey cemaatçi kötülemişsin kötülememişsin inan umrumda değil sadece cevabımı istiyorum fetullah gülen bu türban konusunda ne diyor?
  #3086260 :)
 12. 37.
  türkiyenin sosyal devlet açığını kullanarak (eğitimin, yurtların paralı olması) , fakir ailelerin okutamadığı çocuklarını alıp kendi ideolojilerini benimsetip, okutan cemaat. ee demek ki öncelikli eleştiriceğimiz şey, devlet yapısı olmalı.
  #3086280 :)
 13. 38.
  (bkz: ikinci cumhuriyetciler/#1427543)
  #3086281 :)
 14. 39.
  bu cemaatin daha once bahsini ettiğim kalibresi düşük müntesiplerinin en büyük şansı muhaliflerinin hikmet çetinkaya kılığında bekir coşkun zekasında olmalarıdır demeliyim hemen.

  misal zaman gazetesi hakkında nereden edinildiği belli olmayan bir bilgiyi alışılagelmiş jargonlarıyla ifade edince birisi de çıkıp " karıştırıyorsun birader, o senin bahsettiğin vakittir, akittir" diyor veya "sen daha kim oldukları hakkında bir fikre sahip olamasan da masonlar hakkındaki takıntılarına laf ederken amerika takıntın hakkında hiç konuşmuyoruz" diyebiliyor. algılarının ayarlarıyla oynayabiliyorlar mesela: tsk türkiye'de abd ile en uzun süreli ilişki içerisinde olan kurumdur ve fethullah gülen de amerikan ajanı olduğuna göre ordudaki fethullahçı örgütlenme bizzat ordunun bilgisi dahilindedir gibi.
  #3086316 :)
 15. 40.
  sanıldığının aksine fethullah gülen değil sad nursi tarafından kurulmuş cemaattir.fethullah gülen topluluğu nur cemaatinin içindeki ufak topluukların biri ve tahmin edebileceğiniz gibi açık farkla en kalabalık olanıdır.
  #3086329 :)
 16. 41.
  içlerinden birinden öğrendiğime göre türkiye'de masonlardan sonra en iyi örgütlenmiş bir tür kuruluş.
  #3086331 :)
 17. 42.
  masonlardan daha iyi örgütlenmiş kuruluş.
  #3086335 :)
 18. 43.
  türkiye cumhuriye'ti içindeki her oluşum gibi amerikan desteklidir.
  #3086339 :)
 19. 44.
  nur cemaati said amcayı takip eden insanların dahil olduğu cemaat. fethullah ise hizipçi, cemaatin içinden çıkan bir pıtrak.

  her zamanki gibi, çıbanın başı amerika'daki çıban tarlasında yaşamaya devam ediyor.

  lay lalaay laaaaay.
  #3086347 :)
 20. 45.
  eger insafsiz bir turk milliyetcisi olsam ovecegim gruptur. zira bu insanlar gidip allah'in bayramdan bayrama ziyaret ettigi yerlere turk okulu acip turkce ogretmektedirler, turkiye sempatizani egitimli bir sinif yetistirmektedirler. fakat kulturel emperyalizmin her turlusunu zararli buldugumdan elestirecegim gruptur.
  #3086398 :)
 21. 46.
  fethullah gülen beyin yıkama ltd. şti.
  her türlü beyin fırçasız süngersiz çizilmeden çaktırılmadan yıkanır. beyninizi küçük yaşlarda yıkatmaya başlatmanız önerilir. yıkamalarımız dünya çapında nam salmış durumdadır.

  yaptıkları olay bundan ibarettir. haklarında fazla söze gerek yoktur. herkes neyin ne olduğunu bilmektedir.

  edit:zoruna mı gitti lan it şakirt?!
  #3086434 :)
 22. 47.
  bu cemaate mensup koyunların beyni çeşitli kaset ve cd'lerle çıkartılmış yerine çarpık bir işleyişle çalışan makinalar konulmuştur. ha nasıl böyle birşey diyebiliyorsun. onlar kendini ilme irfana adamış kimseler, baksana cemaate mensup koyunların nasıl başarıları var diye savunan cemaat-i koyun(f tipi cemaatçi), o adamları devlet size sahiplenin şunları diye göndermeseydi. o başarılar bireysel kalacaktı. şimdi bu cemaatin çarpık mentalitesine girersek hiç çıkamayız. ama ne derler bu cemaatin içinde "cemaat ol ki birini işlediği sevap cemaat olmandan dolayı sana da yazılsın"(ya günahlar derin bir suskunluk) çarpıklığına gelince said kurdinin kitaplarında yazmıyor olabilir ancak allah'ın kitabında kimsenin amelinin kimseye iyi olsun kötü olsun geçmeyeceğini yazar ki bu cemaatçi koyun organizmalarının okuyamadıkları bir ifadedir. yan gel yat sevaplar cepte ee peki ?? "pekisi yok ben cemaatteyim o kadar". bu olayımızın sadece temel kısmı, başarılılar kısmınında bu cemaatçiler tarafından hüpletilmesi (bkz: hortumculuk)bu kişiye devletin sunması gereken olanakların sunulmaması burada parantez açmak istiyorum ki başarılı öğrencilerin cemaat kucağına atılması öyle ya da böyle her iktidar döneminde devlet eliyle olmuştur. ortaokulda yaşadığım bir gözleme dayanarak söylüyorum ki bu abiler bizzat okulları araştırırlar çalışkan durumu yeterli-yetersiz öğrencileri haftasonu çay içmeye davet etmek suretiyle kendi deyimleriyle kafalarlar. (bkz: kafalamak)sonrası sonrasını biliyorsunuz işte.
  çarpık işleyişli makinalarına gelelim bu makinaların içinde bir adet sayıyla 1 loop halinde ses kasedi vardır. siz onlara karşıysanız zinhar zındık, moskof, komünist olursunuz. son zamanlarda gariplerin kelime dağarcığına laik depresif girmiş ha ondan da olursunuz. ne de olsa çobanları tarafından çit içinde tutulmaktalar. tabiki sizi de çit içinde sanacaklar o ayrı mesele. ama şunu söylemek istiyorum ki kafalarında çok derin uçurumlar vardır. onlardan değilseniz uçurumun diğer kıyısındasınızdır.
  #3086495 :)
 23. 48.
  kendilerini 'nur cemaati' olarak tanımlasalarda aslında diğer cemaatler ve insanlar tarafından 'hocaefendi cemaati' olarak adlandırılan ve Fetullah Gülen'e aşırı derecede bağlı (öl dese ölürler o kadar yani) insanların biraraya gelerek olüşturdukları bir topluluktur.Bu cemaatin birçok sanayi kolunda kendilerine ait şirketleri bulunmaktadır.Mesela 'samanyolu tv' ve 'zaman' gazetesi medyadaki kolları olurken kırtasiyecilik alanında 'nt'mağazaları,kargo sektöründe 'sürat kargo' vs.. bu örnekleri arttırmak mümkündür.Bunun yanında kendilerine ait olmasa bile 'ülker' ürünlerini tüketmeye özen gösterirler.(Kola alacakları zaman katiyen 'cola turka' alırlar.Bunun dışında başka birşey içmezler).Yani bu cemaat sımsıkı şekilde kenetlenmiş ve 'hiyerarşi'nin çok büyük bir şekilde gözüktüğü bir topluluktur.
  #3086499 :)
 24. 49.
  kadrolaşmaları hususunda oldukça kurnazca hareket eden sinsi bir örgütlenmedir "kamuya hizmet veren sektörler" içerisinde yoğunlaşma gayretindedirler o yüzden "eğitim fakülteleri , hukuk fakülteleri vb" kitleler hazır lokmadırlar öğrencilerin ekonomik sıkıntıları ile...ve genç yaşta eğittikleri bu körleşmiş beyinleri kamunun her alanında binbir dalavera ile yerleştirirler, atamalar, tayinler, görevlendirmeler ve kadrolaşıp kuşatma... aşama olarak şu an son aşamadadırılar, kuşatmanın eylem aşamasındaki örgüt türkiye cumhuriyeti'nde alenen rejimin en büyük düşmanıdır.
  #3121061 :)
 25. 50.
  eger çok istedikleri hilafet bugun olmus olsaydi ve kendileri halifelik katina uzanamamis ve o katta kadrolasamamis olsalardi,
  laik demokratik cumhuriyeti kurmak için ellerinden geleni yaparlardi.
  muhim olan onlarin istedigi sistem degil, onlarin oldugu sistem.
  #3121232 :)