bugün

Atatürk ilke ve inkılaplarının fethullah cemaati doktrinine uymamasından kaynaklanan sebeplerdir.
(bkz: sapkınlığa ilkel kültürlerden örnek vermek)
kuyruk acısından kaynaklanan hadisedir.
sevmedikleri birey olarak atatürk'den çok laikliktir bir yerde. din ve devlet işlerinin birbirinden ayrı tutulması, kuran'ın hükümlerinin anayasada hiçbir şekilde baz alınmaması nurcuları içten içe ve dolaylı yoldan atatürk'e düşman etmiştir zaman içinde.
tabi bu duygular bastırılmıştır. açıklayamassınız onlara anayasa'nın tüm dinlere eşit mesafede olduğunu, ben denedim ordan biliyorum. kesin kuran hükümlerinin dışına çıkmama mantığını çok dinli topluma uygulama niyetindelerdir ve tabi ki bunlar sadece bastırılmış birtakım duygulardır, patlamassa iyidir.
irade sahibi insanları sevmezler. insanlaşanı, kendileşeni, irade göstereni sevmezler. daha doğrusu sevmek onlrada yoktur. onlar inanırlar biad ederler vs.
düşmanlık besleyip çamur atmak onların işidir. olasıdır. şaşırmamak gerekir.
atatürk'ü sevmemek sadece gülen cemaatine mahsus bir davranış şekli değildir. hiçbir yere bağlı olmayan bir kimsede atatürk'ü sevmeyebilir. suç değil ya?
fethullah cemaatinin belirli bir kültür ve medeniyet seviyesine ulaşamamasıyla alakalı durumdur.
said nursi'nin çeşitli defalarca kendini atatürkçü olarak tanımlayan kişlerce hapse atılması işkence görmesi, 1960 darbe yönetimince cesedinin alınarak bilinmeyen biryere atılması(kimileri akdenize kimleri ısparta dağlarında biryere derler), 28 şubat cuntasının fethullah gülen hakkında sahte bantlarla komplo hazırlaması ve hapse atmaya niyetlenmesi üzerine gülen'in yurtdışında yaşamaya mahkum edilmesi gibi önemsiz sebepler yatar bu sevgisizliğin altında.Yinede atatürk'e toz kondurmazlar atatürk iyiydi de çevresi kötüydü derler.
hoca efendinin tek sevilen olmak istemesi olabilir mesela.
ata'mızın tam bağımsız ve laik cumhuriyeti savunması ve bu rejimi getirmesidir.
bu düşünce nedense dokunmaktadır o arkadaşlara..
türkiye de hoca efendiye tek rakip olarak gördüklerinden ötürü sevmeme nedenleridir.
kendileri adamlar mı ki adam gibi birini sevsinler?!
(bkz: atatürk ün yobazlardan nefret etmesi)
türkiye cumhuriyeti'nin atatürk tarafından kurulması başlıca nedendir.
ulu önder'in şeyh sait isyanını çıkaranlara indirdiği balyozdur.
ataturk'un de onlar gibileri sevmeyi$inden kaynaklaniyo olabilir.
bilindiği gibi empreyalist ABD uşağı bir topluluğun
bundan başka birşey yapmasını beklemek saçmalıktır! beklenmemelidir!
onlar istiyor ki;
şeriat gelsin hurefeler ile halk uyutulsun,
üstte kaymak tabaka yaşamın zevkine varsın.

Ulu önder bunu bu hayalleri yıktığı içindir ki, o gün bugündür, böyledir bunlar.
abd'nin atatürk'ü sevmeme nedenleriyle bire bir örtüşen nedenlerdir. dolayısıyla, amerika atatürk'ü sevmeyince bunlar da sevmemiş sayılırlar.
ümmeti ulus, kulu birey yapması onlar için yeterlidir.
emperyalizmim beşiğinden yönetildikleri için özgürlüğün ne demek olduğunu bilmediklerinden.

(bkz: özgürlük)
cemaati tanımayanların, boşaltım organı deliğinden uydurduğu nedenlerdir. nerede ne zaman ve kimlerden ne duydukları belli değildir zira birşey duymuşlukları da yoktur.

düzeltme:söylediklerimin yalan olduğunu ispatlayabilecek biri var mı? eksi butonunu aşındırmakla birşey olmuyor.
nefret etmeleri ifadesi sevmemenin yerine daha uygun düşmektedir.
fetullahçı tarafın iddiaları: atatürk'ün batıya çalışması, mason olması.
atatürkçü tarafın iddiası: fetullah gülen'in amerikan uşağı olması.
benim iddiam: atatürk'ü, modernizmi, bilimsel düşünceyi anlayamamış olmaları.

yanlış anlaşılmamak için;

(bkz: iddia)
said nursi'nin atatürk'ü sevmemesi onlar için yeterlidir.
(bkz: kim takar yalova kaymakamini)
(bkz: it ürür kervan yürür)
güncel Önemli Başlıklar