1. 1.
  polis teşkilatının içindeki kiit yerlere "öğrenir abisi" diyerek atanan 3 günlük memurlarla gelinen noktadır. ergün poyraz konusunda kimse bişey diyememektedir ki hatta hayatta olup olmadığı da mechuldür. adam 8 aydır gözaltında! bunun başka bir açıklamsı var mıdır acaba. ortada iddianame yok, suc tanımlanmamış ama armut gibi herkes evinden gecenin bir körü toplanıyor.**
  durum yıllardır anlatılan bir sehir efsanesine benziyor. emniyet müdürü polis memuruna bir isim verir ve der ki bir ara bu adamı bulun ve getirin. sonra iş yoğunluğu yüzünden söylediklerini unutur bir ay sonra memur gelir

  - amirim itiraf etmiyor
  +kim neyi itiraf etmiyor oğlum?
  - efendim gecen ay ismini verip getirin diye emrettiğiniz adam, ne yaptıysak itiraf ettirmedik. biraz daha devam edersek elimizde kalacak.

  müdürün aklı o an başına gelir, alınması için emir verdiği adam kızına keman dersi verecek olan öğretmendir.

  şimdi yukardan isim geliyor, suc ne iddia ne bakılmadan içeri alınıp sorguya başlanılyor. ergün poyraz konusunu bilahare ayrıntılı bir şekilde irdelemek lazım.
  9 -4 ... xargn
 2. 2.
  bu yeni oluşuma ışıklı polis de diyebiliriz . "türkiye'deki bütün anayasal kurumları ele geçirinceye kadar atılacak her adım erken adımdır, oana kadar hizmete devam edecekler" diyen fettullah gülen'in emniyetteki, yargıdaki kadrolaşmasının uzantısı. olmayan iddianame ile insanları bunlar bişeyler yapmıştır, yada kesin yapacaktır diyerek suçlamanın açıklaması nedir?

  fettullah gülen türkiye'de istediği ana çok yaklaşmıştır.bu ılımlı projenin bir parçasıda türk insanını ordusundan soğutmak yada onu destekleyenlere darbeci damgası vurmak. kendisinin kirli emellerini ortaya çıkaranlar susturulur hale gelmiştir, hergün tsk'yı karalayıcı haberler çıkmakta buradan da artık hedeflerindeki kurumun tsk olduğu kolayca görülebilir..

  yeşil devrim başlamıştır. yakında laik demokratik türkiye cumhuriyetini savunan, ve fettullah gülen'in karşısında bulunan herkes birer ergenekoncu yada darbeci diye suçlanacaktır...
  9 -3 ... juventus
 3. 3.
  (bkz: hilafet)
  2 ... kizilmaske
 4. 4.
  bu tanimlamayi baska biri yapsa zaten sasirtici olurdu. hayatinda simdiye kadar hicbir fikir uretememis, normal bir gazetede cayci bile yapilmayacak olan ve hayatini fethullah gulen dusmanligina adamis, yazdigi seyler hep ayni teraneler olan hikmet cetinkaya'dan da bu beklenirdi. daha dune kadar akp'ye kapatma davasi acildiginda cikip hukuktan bahseden, savciyi yere goge sigdiramayan zihniyet, mevzu bir cete operasyonu olup, isin ucu kendilerine hafiften donunce feryad-u figan nereye saldiracagini sasirip ve ayni hikayeden devam ediyor.

  madem ki hukuki bir surec var ve isliyor, o zaman ne diye hedef carpitiyorsun. birak sorusturma tamamlansin, iddianame hazirlansin ondan sonra ne diyeceksen de. ama olmaaaaz! cunku isin ucunda buyuk bilge, aydinlanmaci ilhan abimiz var. her ne kadar yari ozgurlukcu, jakoben laiklikci ve darbecilerin ideologu olsa da, o bizim ilhan abimiz. 9 mart cuntacilari giderek mevzi kaybediyorlar ve bu, o cok ozlenen, halki refah ve huzura kavusturacak, aydinlanma sureciyle halkin alninda nurdan haleler fiskirttiracak "milli demokratik devrim" sureci tehlikeye giriyor.

  bunun onunde en buyuk engel ise enteresan bir sekilde turkiyenin agir-aksak gariban demokrasisi. ama kimin umrunda m. kemal'in "hakimiyet kayitsiz sartsiz milletindir" demesi. cunku millet henuz sosyal evrimini tamamlayip, devrimci ruh kazanamamis. oyleyse yapilacak sey halka ragmen baska kuvvetleri yanina alip - bir donem askerdi- bu devrimi gerceklestirmek ve seckin zumre oligarsisine dayali bir yonetim sekli gelistirmek. tipik baasci anlayis. o yuzden demokrasinin yaninda kim varsa hepsine toplu bir isim koysoyle afili, jan janli... fethullahci gladyo! koy d.tune rahvan gitsin...!
  12 -13 ... el erzurumi
 5. 5.
  yalçın bayer'e gelen bir okur mektubundan da görüleceği üzere;

  --spoiler--
  BiR tanıdığımın oğlu Pertevniyal Anadolu Lisesi'nde okuyor. Orada "abilerin evleri"nde kalan arkadaşları var. O "abiler" onları Harp Okulları'na girmek üzere hazırlıyorlarmış. Yani F.Gülen'in dediği gibi sızıyorlar, yavaş yavaş... Bu mutlaka daha önce de olmuştur. istanbul Milli Eğitim Müdürü Ata Özer'in, futbol ve bilgisayar siparişlerinden vakit bulup, bu konularla da ilgilenmesi gerekmiyor mu? Z.K.
  --spoiler--

  http://www.hurriyet.com.t...ar/8542495.asp?yazarid=42

  bunun gibi şeyleri çevrenizde de görebilirsiniz. örneğin benim kuzenim yıllar önce okulu -üniversiteyi- bırakıp, polis okuluna gitmiştir sırf bu fetva için.

  fethullah gülen'in ordu ve emniyet teşkilatı içine sızma fetvasının sonucudur. deniz baykal'ın "akp kendi derin devletini oluşturuyor" cümlesinin tuğlası şakirt gençler, çimentosu da fethullah gülen ve onun müridlerine "yol gösterdiği" fetvalarıdır.

  güle güle kullan türkiye.
  6 -6 ... paleface
 6. 6.
  fethullah gulen - haluk kirci iliskisi incelendiginde daha iyi aydinlatilabilecek orguttur. aslinda gercekler ciak ciak bagiriyor.

  gladyo - ciak
  fethullah - ciak
  5 -1 ... isla morada
 7. 7.
  element uydurarak, belgesiz-kanıtsız gazetecilik oynamak bu olsa gerek dedirten kavramdır. yalçın bayer gibi süt ürünleri toplayıcısı tadında okurdan gelen mektubu kanıt addedip iddialarda bulunmak da son derece profesyonel bir davranış tabi. dünya üzerinde örneği görülmemiş bir gazetecilik bu, hani dolu tarafından bakıp bu işte öncü falan diyeceğim ama, bardağı dolduracak belli bir bilgi birikimi, entelektüel bir miras da yok ortada.
  5 -7 ... westphalia
 8. 8.
  ülkeyi işgal edenlerin tanımıdır. ülke her yönden işgal altındadır da millet daha yeni yeni uyanmaktadır. ben daha dershaneye giderken bunlar da yetişiyorlardı, hepsi üniversite sınavını güzelce kazanıp, okulu bitirip, desteklerle iyi yerlere atandılar. hem cepleri doldu, hem ne anlama geldiğini bilmedikleri bir de amaçları oldu. çok da sıkıya bağlılar birbirlerine. misal bir havuzları var ve oradan beslenmekteler. bunu herkes biliyor, sadece açık açık söylenmeye yeni başlandı o kadar. yoksa kimse gözünün önünde olanı göremeyecek kadar aptal değil. bu yazıyı zaman gazetesinden bir yazarın yazmasını kimse beklemezdi sanırım ya da çıkarları doğrultusunda hareket eden basın kuruluşlarının. yazılanlar yalan mı? yalan diyenin aklına ve yüzsüzlüğüne gülerim ki onurlu olan yaptığın işin arkasında durmaktır, inkar etmek değildir. işte bu noktada fethullah gülen mantığı devreye giriyor. hep inkar ettiler, amaca giden her yolu mübah saydılar. bu yüzden rahatlıkla sızdılar işte, şimdi hakketen çok geç. yani oturması gerekenler gerekli yerlere çoktan oturdu. sürülmesi gerekenler en ücra köşelere, en alakasız yerlere çoktan sürüldü. yavaş yavaş bütün taşlar oturuyor yerine.
  siz susarken, görmezden gelirken bütün kaleleri kaybettiniz, kaybettik. ben takdir ediyorum esasında kendilerini, azimlerini, bağlılıklarını. en büyük bağları da paradır. amaçlarına hiç bir masraftan çekinmeyerek ulaştılar zaten. anlamadığım bu çıkarcılığın, bu ikiyüzlülüğün, bunca yalan dolanın neresine dini koyabildikleridir. ama onu da yaptı işte, sözde dindardır hepsi.
  ne kadar kötü bunca emek harcanmış bir ülkeyi onların pis ellerine bırakacak olmamız. zira hala uyumaktayız.
  6 -4 ... ramorin
 9. 9.
  battal gazi tarafından kurulmuş, kara murat tarafından istanbul'da konuşlandırılmış, malkoçoğlu eliyle eflak ve boğdan'da yaylmış gençlik ve spor kulübüdür. özellike son ikisi organizasyonun bayanlar kolunu da kurdurmuştur. bu kolda genellikle düşman sarayının prensesleri ve/veya kraliçeleri ya da hancının kızı falan yer alır *

  yukarıda yazılanlar da en az fethullahçı gladyo iddiası kadar zırvadır.
  7 -10 ... ozgurluk
 10. 10.
  sanal alemdeki saldırılarını arttırmış, planlı, sistemli ve organize çalışan bir çeşit örgüt. türkiye cumhuriyeti'ne ve onun kutsallarına karşı büyük çaplı bir savaş içerisindedir.
  9 -4 ... shalamar