1. 1.
  selanikteki atatürk evinde yazdığı mektupta akp ye ve başbakana hakaret ettiği gerekçesiyle suçlu duruma düşen ve yargı karşısına çıkacak olan 82 yaşındaki batı trakya türkü..

  (bkz: ataturk evinden cikan mektup)
  ... postsinaptik golge
 2. 2.
  Atatürk'ün evindeki anı defretine akp aleyhine yazdıkları nedeniyle (az bile yazmış) erdoğan tarafından sayfanın yırtıldığı iddia edilen ve erbakanı yaşlı diye kurtaran din sömürücüleri tarafından mahkemeye verilen anıtı dikilesi cumhuriyetçi.
  -1 ... marnie
 3. 3.
  elif şafak'ın 301'inci maddeden yargılanması ile ayağa kalkan sivil toplum örgütlerinin ve ifade özgürülüğü savunucularının, selanik'te atatürk'ün doğduğu evdeki deftere yazdığı ifadelerden dolayı, aynı maddeden yargılanıp hüküm giymesine rağmen gıklarını çıkarmadıkları kişi.
  3 ... telashe
 4. 4.
  yaptığı hareketler ile ne kadar moron bir insan olduğunu gösteren insandır. ayrıca destekleyenleri de en az kendisi kadar morondur.
  (bkz: darlanıp entry girmek)
  1 -5 ... tameryor
 5. 5.
  kendisi medyatik veya politikacı olmamasından dolayı kaybetmiştir davasını.

  siyasetçi olsaydı misal erbakan gibi, yaşlı diye hapis yatmaması için hemen kanun çıkartılırdı. ayrıca erbakan'ın devletimize attığı 15 trilyon tl.'yi ödemediği de cabası.

  ama garibim fethi dedemiz kaybettiği davanın parasını söke söke ödeyecektir. buna eminim.

  işte budur rte'nin adaleti. sözde adalet ve kalkınma partisi. bu mu adalet? keser'i kendine yontmak. erbakan'ı affet, parayı isteme.. ondan sonra fethi dede'yi mahkeme de yargılat ve parayı ödet.

  adalet dağıtan veya dağıtacağını söyleyen insan mağduru, bir fethi dede. işte budur, bu adamın hikayesi.
  1 -2 ... trablus
 6. 6.
  başbakanın atatürk'ün evini ziyaretinde utanmadan ziyaretçilerin ata'ya yazdıkları yazıları okumasından sonra (sizin birine ithafen yazdığınız bir yazının başkası tarafından okunduğunu düşünü) kendisi aleyhinde yanlış olmayan cümleleri görünce dellenip sayfasını yırttığı ve ülkeye dönünce mahkemeye verdiği ulvi alim kişilik. başbakan bu sayfayı yırttığı anlarda atatürk evi'nin 2 sokak arkasında yunan milliyetçiler "pontus rum soykırım anıtı"nı dikmekle meşguldüler ama başbakanın bu olayı protesto etmek veya eleştirmek yerine daha öncemli bir işi vardı. sayfayı yırtıp sağa, sola saldırmak. 301'den ab baskısıyla yırtan elif şafak'ı arayıp karardan duyduğu memnuniyeti dile getiren ve elif şafak'ı tebrik eden başbakan fethi dördüncü'yü mahkujm eden kararı alan heyeti de arayıp tebrik etmiştir. kadrolaşma işte böyle bir şey. necmettin erbakan evde, elif şafak ve orhan pamuk yırtsın ama fethi dördüncü mahkum olsun. adalet artık ab'nin, abd'nin ve hükümetin ip gerdiği, cambazların kol gezdiği iki direğin temeli halindedir.
  3 -2 ... paleface
 7. 7.
  (bkz: fethi dede)
  1 -1 ... kirmizi baslikli istasyon sefi