1. 1.
    Devlet Bahçeli'nin, dolaylı olarak, ifade etmeye çalıştığı istektir.

Hani FETÖ ile süper mücadele ediliyordu? Adam kandırırsınız.

Aslında bu derin dondurucu meselesi, yalnızca FETÖ'yü kapsamıyor; AKP aleyhine yaşanan türlü skandalları da ilgilendiriyor.

Açıkçası, bunlar çok zor durumda kalırlarsa (bu yöne doğru olaylar evriliyor.) "Amerika, Fethullah Hocaefendiyi kandırmış. Biz zaten onun iyi bir insan olduğunu biliyorduk." gibi bir açıklama yapabilirler.
    3 ... invader23
  2. 2.
    hayır koyamayız...

ben şahsen hiç koyamam. bu fetö yüzünden 6 ay cezaevinde yattım.

bu fetö yüzünden pek çok aydınımız, subayımız, askerimiz, polisimiz cezaevinde yattılar.
    birçok isim hayatını kaybetti.
    gururuna yediremedi intihar etti.

yüzbinlerce gencin gelecekleri çalındı.

milyonlarca insan haksızlığa uğradı.

fetö meselesi derin dondurucuya konamaz.
    kandırıldık denilip bu işten kimse sıyrılamaz.

bu dünyadaysa bu dünyada, öbür dünyadaysa öbür dünyada herkes hesap verecek.

gerekirse ölmüş olanlar mezarından çıkarılacak onlar dahi yargılanıp cezalandırılacak.

fetö ile kol kole yürüyüp haksız kazanç elde edenler, yoksulun yetimin hakkını gaspedenler ölmüş dahi olsa çoluk çocuklarından bunlar geri alınacak, herkesin burnundan fitil fitil getirilecek...

hırt hırt diye yemenin cırt cırt çıkarması olur.

bahçeli'nin tabi kendi göt korkusu var fethullah ile ilgili.

aha bak şuradaki konuşmaları örneğin;
    https://streamable.com/k8046

herkes bunu bilsin.
    benim ailem ait oldukları topraklardan yalın ayak sürüne sürüne geldiler bu vatana. bu vatan benim, bu vatan benim gibi olanların.

bu vatanı fetö'ye, siyasal islama peşkeş çekenleri ne bir kanun, ne bir dokunulmazlık koruyamayacak. derin dondurucuya falan kalkmayacak hiçbir şey.

kimse bu işten sıyırdık sanmasın.
    hepiniz yargılanacaksınız...
    11 ... tengir budun