1. 1.
  filmlerinde gay propagandası yapmaya bayılan yetenekli ve madonna'nın italyan sandığı yönetmen.
  6 -4 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  (bkz: karşı pencere)
  2 ... zall
 3. 3.
  (bkz: yetenek)
  1 ... kedidoktoru
 4. 4.
  hikaye anlatımında üstad olduğunu düşünüyorum mütemadiyen.
  2 -1 ... bahdeniz
 5. 5.
  ipne sempatizani yönetmen,aynı zamanda ateist olduguda söylenmektedir.
  -10 ... karpuzkabugu
 6. 6.
  serra yılmaz'ı himayesi altına almıs,himayesinde daha bircok yetenekli oyuncu barındıran,dünyada adını duyuran yetenekli türk yönetmen.diğerleri için (bkz: fatih akın) (bkz: nuri bilge ceylan)
  3 ... frida
 7. 7.
  şöyle de osmanlı aileden geliyorum, böyle de babannem vardı demeçleriyle ayşe armana röportaj vermiş yönetmen. benim anlamadığım nedir bu osmanlı merakı, nedir bu 82 yaşındaki babaannelere anlam üstüne anlam yükleme çabaları. allah uzun versin yaşıyorsa, kadıncağız gelincik toplattırırmış da( toplattırmaya dikkat) ellerini çırparak ev çalışanlarını yanına çağırırmış da ( bunların hepsi doğru olabilir. konu o değil; konu, bu tip şeylerin özel ve dahi anlatılmasının ayıp sayıldığı, sonradan görmüşlük olarak algılanacağıdır aynen o şekilde yaşayanlar tarafından) kanyak içermiş de... bu köklü aileden geldim tandansı nedir? daha daha çok kabul görmek mi? soylu sayılmak mı? bir yönetmenin bunlara ihtiyacı olmamalı. bak fatih akın a hiç aman da aman da osmanlı/konak/ röportaj veriyor mu çekiyor filmini beğenen izliyor. değil mi ferzan cım. seni de severiz emin olabilirsin osmanlı olmasan da.
  3 -1 ... penahi
 8. 8.
  mutlaka serra yılmaz ın oynadığı, farklı konulara ve ayrıntılara temas eden, güzel müzikli filmlerin yönetmeni
  1 ... essementhol
 9. 9.
  madonna nın en sevdiği yönetmenler arasındadır.
  1 ... sonrabirgun
 10. 10.
  almodovar'ın taklidi diye yorumların yapıldığı konu olarak almadovar filmlerine yakın filmler çeken yönetmen ancak severiz sayarız ister imitasyon olsun ister orijnal. son filmi saturno contro cahil periler kadar iyi olmasa da yalın güzel filmdir.
  1 ... jai guru de va om