bugün

türkiyede oynayan 2 müthiş kalecinin karşılaştırılmasıdır. onur musleraya göre daha gençtir. fakat muslera pozisyon bilgisi ve maç tecrübesi olarak onurdan 2 adım öndedir.
tercihim muslera.
benzer özellikli iki kalecinin kıyası. çizgideki hamle zamanlamaları ve becerileri adeta kopya gibidir. ikisinin de oyunu çizmede gelişmesi lazımdır. tercih onur dan yana.
Muslera'nın 1 değil 2 tık önde olduğu karşılaştırmadır.

En önemlisi muslera şov oyuncusu değildir. Topu kurtarır, takımını kurtarır ama hiçbir şey yapmamış gibi havalara girmeden oynamaya devam eder.
Onur 1-2 kurtarır ona buna kızar. Ben yaptım her şeyi modunda.

Muslera avrupa performansı ve tecrübesi de daha iyi. 4 yediği maçlarda bile elinden geleni yapar. Özellikle terim dönemi avrupa maçları iyi bir örnek.
Onur için sadece 0-3'lük izlanda maçı yeterli. (differande demeyin gülerler adama)

Muslera yerden gelen şutlarda bazen problem yaşar. Onur ise yan toplarda.

Özetle; muslera'nın kaleciliği hem göz hem kalbi doyurur. Onur ise sadece göze oynar.

Tahminim o ki; ciddi paraya ihtiyacı olan gs, muslera'yı çok iyi fiyata satabilir. Yerine şu an ts'de durumu sıkıntılı olan onur'u alacak gibi. Tabi bir kesim taraftar, onur gelecek diye buna karşı çıkmaz da.
galatasaray onur'u alabilir o başka bir şey de birinci kaleci olarak değil. muslera şu an satılık değil çünkü. galatasaray büyük bir transfer yapmayacağı gibi iskeletten kimseyi de satmayacak. hedef kadronun muhafaza edilmesi.

seneye nolur bilinmez.

versus olarak bakılırsa da muslera'nın yan topları falan daha iyi ama onur da büyük yetenek.
Ulan onur sov yaparken mi ayni anda 3 topu cikariyor, oyle sova can kurban. Muslera kaleci ronaldo, onur kaleci messi.

Butun takim taraftarlari, sikebahce haric tabi onuru avlama derdine dusmus, onur gitmez beyler, haciosmanoglu varken de oyle birkac milyona alamazsiniz onuru, sadri zamani bitti yani.
(bkz: wakabayashi vs wakashimazu)

Yok ebenizin Amı, aynı anda 3 top çıkarıyomuşta, yok kalp doyuyormuşta. Muhabbetlere bak amina koyayim.