bugün

kendisi benim gibi hasta bir Beşiktaş lı olup yazıları radikal gazetesinde çıkan birisidir şarkıları mutlaka dinlenmeli, anlamlı ve önemli mesajlar içeren yazılarıda mutlaka kaçırılmamalıdır.
(bkz: radikal) gazetesinde enteresan (bkz: futbol) yazilari yazan (bkz: bjk) taraftari, sanatci insan .
bu akşam 222 parkta konseri olan sanatçı
herhangi bir albümünü, şarkı atlamadan, yani "eeh, bu güzel değil, geçeyim" demeden, dinleyebileceğiniz nadir şarkıcılardan. şair, insan. bizi her daim kendisine hayran bırakan
kim ne derse desin çok çok çok sağlam yazar hönk diye bırakıcak benzetmeleri vardır.
bir filmin devamı siyah beyaz türkçe düblaj albümü feridun düzağaç'ın genellikle olduğu gibi yine slow bir albüm olmuş.ama yine güzel mi güzel olmuş.

(bkz: bir devam filmi siyah beyaz turkce dublaj)

ağlayarak uyumuş, yağmur olmuşum rüyamda.
bana hasret bir çöl için.
............................................................................................
bir gün aklımı bulamayacağım!
fikrimde kaybolup gidecek
bataklıkta bir nergis gibi aklımın içinde sen
...............................................................................................
çok zamansız gittiler hiç acelem yokken sen gitme
.........................................................................................
hayat savurdu beni yerden yere
sen esme
...........................................................................................
ıslığımı fısıldamıştım şişeye.
kıyıya çığlığım vurmuş.
dokunmayalı çok olmuş ki..
kalbim kuş yuvası olmuş..
..........................................................................................
o kadar dolmuşum ki,
şu boşluğun içinde.
bir eskici dükkanı var,
gözlerimin içinde..
..........................................................................................
bir uçurumun en ucundayım!
o kadar yokum ki görmüyorlar..
kalbim susmuşlar yeri,
kuşlar korkup kaçmıyorlar..
uçan kuşlarıma sahte dostlarıma serbest
ama annem ne olur ağlamasın..
yürüdüm savaş oldu
yürüdüm yarış oldu
kaybolmaktan korktuğum dünya
bir karış oldu yürüdüm
yürüdüm dur dedi tanrı
yaşanacak neler kaldı
anlat dedi ne anladın
siyah beyaz yürüdüm
gözümün önünden geçip gittim
bulutlara yürüdüm..
....................................................................................
.............................................................................................
yalanlar günah keçisi zamanlar..
bu şarkı yarım kalsın!
belki bir gün hayat tamamlar..
kapanmıyor yaralar..
.....................................................................................
başını biraz çevirsen,
gerçeklerin gülümser..
yalanlar avutmaz olur..
yara derinse eğer..
ikimizin dramından,
bir mutluluk çıkar belki..
değeri yoksa aşkın,
yalanlar bizi yıldızlar..
gel sarılıp yatalııım
örtmeden üstümüzü
boşuna buruşmasın
kirlenmesin gökyüzü
........................................................................................
ötenazim hadi biraz gayret
batır sarı oklarını içime içime
bu aşk süsü verilmiş bir cinayet,
tam istediğim gibidir üzülme....
(bkz: yaratıcı beşiktaş taraftarı)
beşiktaş ile ilgili uzun uzun bir yazı yazdıktan sonra en alta''surcu lisan ettiysem affola,aşktandır'' yazmış hasta beşiktaşlı.beşiktaşlı olması beni ilgilendirmez fenerbahçeli olmama rağmen çok sevdiğim sanatçıdır.
kolpa müzisyen...
pek de sevmediğim bir adamken bi konserine zorla götürülmemle lavinya* sını buralar soğuk unu ve düşler sokağını yorumlayışını dinleyerek mest olduğum alev alev iyle de sol koyumda uyuşmanın başladığı insandır*
şarkı dinlerken ağız kontrolünü unutturan insan...
acaba bir sonraki kelime ne olacak, diğer cümlenin yüklemi, öznesi falan nerde gelicek diye ağız açık vaziyette bekletir insanı. en sonunda da allah'tan sabır falan dilenir, bitirilir.
kendi konserinde bira satan stand görevlisinden aldığı biranın parasını ödemeyi teklif edecek kadar alçak gönüllü, süper kabiliyetli sarkıcı.**
şarkı sözleri olağanüstü güzel, spor yazıları ise vasatın oldukça altındadır.

insan tanıl bora gibi [spor yazısı] yazamıyorsa, susmalıdır.

bu tür insanlara değil onlara gaz verenlere kızmak gerekir aslında. bir işi iyi yapıyor olmak, hiç bir zaman başka bir alanda da aynı kalitede işler çıkacağınızın garantisi değilken, "koçum feridunum, senin şarkıların çok güzel, güzel söz yazıyorsun ee iyi de bir beşiktaşlısın, gel o zaman spor yaz" demek türk medyasının en önemli açmazlarından biri malesef.
(bkz: 6 temmuz 2006 feridun duzagac konseri)
one anlamlı sözler bu ne hostırr dedirten her sene konserlerini dört gözle beklediğim(ben ve kız arkadaşım) sanat için sanat yapan ender şahsiyetlerden,tebrik edilesi duygulu canlı...
Şarkılarının sözleri son derece anlamlı olan, son albümü de bir önceki albümü kadar güzel olan bir çocuk babası sanatçı.
(bkz: Kesinlikle TV zararlısı olmayanlar)
grup tınıyla tanıdık lavinya yı iyi okudu sonra tını dağıldı feridun kaldı yine lavinya yı okudu daha iyi okudu biz ona kısaca fd diyoz ve rahatça dinliyoz
gitgide ezginin günlüğüne yaklaşan soundu ile rock dinleyicisinden uzaklaşan güzel söz yazarı ve şarkıcı.
ahmet kaya'nın söylediği şarkıyı çok daha güzel yorumlayan şarkıcı.

oysa ben bu gece yüreğim elimde
sana bir sırrımı söyleyecektim
şu mermi içimi delmeseydi eğer
seni alıp götürecektim

dinlemeyenlere şiddetle tavsiye edilir.
konserlerden gerekli parayı kazansam kasetlerimi bedava dağıtırdım diyen sanatcı...
Muthis bir soz yazari.Zaten kendisi de iyi bir sarkici olmadigini ancak iyi bir soz yazari oldugunu soylemektedir.Hayatinin sonuna kadar siir kitaplari cıkarsa dedirten insan turudur.
(bkz: icimden sehirler geciyor)
(bkz: beyaz)
sevmediğini beyan edenlerin, kafalarındaki iyi-kötü merkezli öğrenilmiş çakma entel robotik klişelerden ötürü sevmediğine şiddetle kani olduğum emekli muhabere asteğmen. sesi kötüymüş, şarkı sözleri basitmiş, 'de get bi çay koy'... demeli, bu kişilere...
Alev alev yanıyorum
Buzlarım çözülüyor aşka
Gardım düşüyor, tutamıyorum
Korkuyorum bakışların çarpınca bana

Birbirimize birkaç aşk kadar geç kalmış olmasaydık
Hep yanlış gidenlerin ardından yorulmasaydık

Sen ışığını arayan güzel günebakan
Ben tozuna dumanına hasret bir enkaz

Alev alev yandığım doğru
Küllerinden doğar mıyım sana doğru
Kendimi arıyorken olmaktan korktuğum Yerdeyim
Sendeyim
Al beni
Ne
Yaparsan
Yap!..
ben aslında öyle bir entry girmek isterdim ki içinde feridun düzağac'a dair hersey olsun... o herkes gibi yazmıyor belli ki..kimse ayrılığı, ölümü ve aşkı bu kadar derinden acıtır bir biçimde hissettirmiyor.Adam,Hayatı güzel besteliyor ...
(bkz: yalnızlığım sana emanet)
(bkz: beni unutma)
(bkz: alev alev)
(bkz: nadas)
(bkz: içimden şehirler geçiyor)
(bkz: yalan)
ciddi anlamda müzik yapmak isteyenlere tahsilinden sonra müzik yapmalarını öğüt verenlerin örnek gösterdiği insan.saçmalık

(bkz: teoman)
uzun uzun feridun düzağaç filminde karizmanın nasıl bir şey olduğunu göstermiş insan. şarkı aralarındaki kibar kibar konuşması, ses tonuyla kendisini oldukça sevdirmiştir. detonedir ancak yine de iyi söyler. konserlerinde gitar çalmamasının sebebini de, şarkıcı olmasına, şarkıya yoğunlaşmak istemesine, iyi gitar çalamadığını söyleyerek açıklamıştır. * * * * * * *