bugün

sporu fanatizm olarak algılyan bünyelerin son maç oynanmadan bagdat caddesinde tur atmalarını unutmadı bu millet.
ilk ali şen bu hastalığı tüm camiaya yaymıştır.
(bkz: kaşınan göt sike yakın gider)
(bkz: 14 mayıs 2006)

(bkz: bir hindi vardı canı sıkılan)
2006 yılında bir fenerfan derneği (fenerlileri sevme, yaşatma, öpüp ve okşama derneği gibi bi şeydi adı sanırım) daha oyanaacak bir maç varken şampiyonluk kutlamaları için bir davette bulunmuştu şahsıma. ortam hazırlanmış akşam şampiyonluk kutlamaları yapılacaktı. gazeteci olarak benim de haber yapmam isteniyordu. elbette gitmedim ama gitmediğime de pişman olmuştum açıkçası. ellerde şampanyalar patlatmaya hazır beklerlerken o şampanyaların nerelerinde patladıklarını görmek isterdim açıkçası. hoş o görüntüleri çok kez gördük, birbirine sarılmış salya sümük fenerliler sürüsünü.
az da olsa vardır bu fenerbahçeliler. ama sezon başında uçan takım kurduk, los galacticos olduk, bu sene ortalığı yıkıcaz. fenere beşiktaşa çakıcaz, 5 kupa alıcaz, avrupada fırtına gibi esicez diyen galatasaray'lı sayısıda oldukça fazlaydı. unutmamak gerekir...
avrupada yılın transferini yaptık diye overrated dos santos ve avarel'i transfer edince gözünü fenerbahçe'nin gol rekoruna diken(!) galatasaraylı gazıyla benzerlikler göstermekle birlikte zararsızdır, 10 senedir erkenden 'yine tokmaklarız' demişlikleri vardır ve bu sebepten herhangi bir sıkıntı yaşamamıştır bu taraftarlar.
bunu bir galatasaray'lı diyorsa, gülünüp geçilmesi gereken tanımdır.
zira galatasaray'lıların şu erken konuşması yüzyıllar geçse unutulmaz:*

(bkz: #7672571)
şampiyon belli ikinici kim deme sendromu.
en büyük başarısı ezeli rakibinin yaptığı hatalar veya kaybettiği maçlar olan bir takım için şaşırılmaması gereken bir durumdur.
(bkz: fener mi cincon mu acaba)
(bkz: bir gs vardı noldu ona)
bizim * manchesterla oynadığımız son maç öncesinde antu com a maç hakkında açtıkları başlık artı 18 dir. deplasmanda bir sıfır yendikten sonra ''bundan sonra adam gibi başlık açın, rezil oluyoruz'' yorumunu yapmışlardır.
(bkz: 14 mayıs 2006)*
bu bir erken konuşma değil, olsa olsa durum tespitidir. ben bir fenerbahçe taraftarı olarak geçen sezon beşiktaşın şampiyon olacağı görüşündeydim sezon başından beri. şimdi ise durum farklı, galatasarayın beş puan gerisindeyken bile dauma güveniyor ve aynı tespitimi savunuyordum. tam da daum`un yerden yere vurulduğu günlerde.
güncel Önemli Başlıklar