bugün

fenerbahçe'nin ne denli büyük bir kulüp olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. dünyada hiç bir kulüp bu kadar farklı branşa yatırım yapıp da bu kadar başarılı olamaz. üstelik bu branşlardan biri tiyatro-komedi-gösteri.

türkiye'de hiç bir kulüp insanlara bu kadar geyik ve komedi malzemesi vermez, veremez.
otuz senedir alınmayan türkiye kupaları, edirne'nin ötesine bir türlü geçememek, 17 defa şamiyon olup 20 defa kutlamak,2-2 skandalı, iki defa son haftada şampiyonluğu vermek derken, şampiyonlar liginden maç yapmadan elenmek, fenerbahçeli futbolcuların milli takıma gitmeme kararı almaları ve niceleri...

kısmet olursa, bank asya'da da güldürmeye devam edeceksin.

seni seviyoruz fenerbahçe.. iyi ki varsın. sen bu ülkede bizi güldüren yegane şeysin.
çaresizce çırpınmalarını izlemek çok komik.
edit:hala zevkli - oy basıyolar çırpının lan bağırta bağırta kupa bize gelecek.
kıçla gülme sebebi söylem.
fenerbahçe türkiyenin götünü güldüren tek kulüptür
(bkz: git kendini çok sövdürmeden)
ne ile? yayla kupası ile mi? ya daaaaa, açık açık şike yapıp sonra milli takıma gelmiyoz yea diyerek mi türk milletinin yüzünü güldürüyorlar? bırakın bu işleri.
ben şahsen çok gülüyorum bu haline. beter ol beter zavallı fener.
(bkz: evet gül gül öldük)
fenerbahçeli futbolcuların milli takıma gitmemesi kararını okuduktan sonra gülüm gülüm güldüren fenerbahçedir. yani önerme doğrudur.
(bkz: her sene tek eğlence sadece fenerbahçe)
fenerbahçeli futbolcuların milli takıma gitmemesi kararı sonrası güldürmüştür. ama götümüzle güldürmüştür.
Turkiyede komedi filminin yerini alan fenerbahce maclari yayinlandigi kanallarda reyting patlamasina sebep olmustur.
(bkz: gece kulübü)
(bkz: rezilbahçe)
guiza gibi bir futbolcuya milyonlarca para harcamaları.
her sene şampiyonlar ligi diye basbas bağırıp sıfır çekmeleri.
giresunspor'u şike ile yenmeleri.(mantığını hala çözemedim)
kürek takımlarının kazandıkları kupayı göle düşürüp kaybetmeleri.(sonrasında ise bir dalgıcın girip kupayı çıkarması)
55.000 fenerbahçelinin şampiyonluk taklidi yapması.

bu kadarı bizi gülmekten kırdı geçirdi. lütfen artık somaliye gidin birazda onların yüzü gülsün.

edit: türkiye kupasını yazmamışım bile, hele hele galatasarayın uefa kupasıyla dalga geçip, avrupada oynadığınız maç sayısını bile yazmaya gerek duymadım.
kulüp olarak şuan olabilir fakat futbolda galatasaray ülkenin yüzünü daha çok güldürmüştür.

not : galatasaraylı değilim
geçtiğimiz gün itibariyle düşürün bizi düşürün bizi diye bağırmaları gerilim filmlerindeki "kill me" "kill me" sahnelerini hatırlatmıştır.
ve bu komedi dizisinin sezon finali böyle noktalanmıştır.
yeni sezon bölümlerini heyecanla bekliyoruz.
pek çok yazarımızın okumadığını ispatlayan iddiadır. ilk entryi giren arkadaş da zaten bunu ironi olarak söylemiş ve bu entryi okumadan kendisiyle aynı düşünceyi paylaşan yazarlarımızın hışmına uğramıştır.
evet güldürüyor, gerçekten komik çünkü.
her sene genellikle mayıs ayının sonlarına doğru bu etkinlikleri düzenlerler. bazan ''beşiktaş beşiktaş'' diye bağırırlar. bazan timsah yürüyüşü yaparlar, bazan stadı yakarlar. tüm türkiye olarak tatile mutlu girmemizi sağlarlar.
bakalım bu sezon sonunda hangi komedi yaşanacaktır heyecanla beklemekteyiz. yoksa fenerbahçe aynı anda hem tavşanlı linyit hem de milan ile oyanayan tek takım olarak tarihe mi geçecektir.
"ne sinema, ne tiyatro, ne de alemde bir gece, bu sene de tek eğlence fenerbahçe".

tezahüratından yola çıkınca haklılık payı olan söylem.

http://inciswf.com/8288inciz2879869.swf
vallahi ölmekten güldük.
bir tanım olarak şöyle denilebilir ki ; doğrudur fenerbahçe cumhuriyeti*
türkiye'nin ergen tayfası hariç aklı başında olan çoğunluğunun fenerbahçeli olması ve en fazla şampiyonluğu fenerbahçe'nin kazanmasından dolayı doğru önermedir. bir 6-0 hadisesi var ona hiç girmiyorum zira biz orada gülmedik, gülemedik bile. bir trajedi yaşandı karşımızda. 4-0 a kadar komikti o saatten sonra adeta tecavüz izler gibi rahatsız olduk. ali cengiz oyunları ile devrilemeyen tek koca çınar olan fenerbahçe'me yavşak ayrıştırmada turnusol kağıdı özelliğinden dolayı teşekkür ediyorum.