bugün

2 dakikalık ara verilen durum.
(bkz: bursa maçı 2-2)
ligin son on yılının sürekli gündemidir. her sezon sonu, fb'nin şampiyon olmasını istemeyenler kurulu toplanır ve ayak oyunlarına başlar. ne diyelim:

(bkz: rüştü göreve)
bir boksörün rakiplerinin kendini dövmesine verdiği tepkiye benzeyen durumdur.
fenerbahçeli değilsek niçin fenerbahçenin şampiyonluğunu isteyelim ki? durumun kendisi nin kayda değer bir durum olması için fenerlilerin fenerin şampiyonluğunu istememesi gerekir. aksi durumda "masada yemek yenir" gibi gayet sıradan bir durumdur.
fenerbahçeli olmama rağmen bu tarz başlıkların çeşitli türevlerinin sıkça açılması ile artık bayan söylemdir.
fenerbahçe nin alamadığı kupaya sevinen ezik kitle yüzündendir.

geçen senede demiştim yine yeniliyorum düşüncelerimi. Şampiyon yarışı dahilinde olmayan takımların, bursa şampiyon olunca ne denli mutlu olduklarını görmüştüm. Kaypaklık bu olsa gerek...

Bir anadolu takımı şampiyon oldu diye sevinmedi çoğu, fenerbahçe şampiyon olamadı diye sevindi. hey gidi günler hey.

(#8093312)

edit; beyler zafer turundaydım ne bu hışım eksi yağmuru. öperler...
rte nin fenerbahçeli olması ve mağdur edebiyatının serbest çağrışımlı hali.
wikileaks belgelerinde trabzonspor' a örtülü ödenekten yapılan ödemenin açığa çıkmasıyla şampiyonun bile hükümet tarafından tayin edinilmek istendiğinin kanıtıdır. (bkz: Faruk Özak)
zevk alınası bir durumdur.
aziz baskan'in 3 yil ardarda sampiyonluk sozunun, turkiye kupasi hasretine yaklasmasina benzetilen durumdur.
"şu fenerlilerin biraz havası insin " diyen grup.