bugün

klasiği, sarı lacivert çubuklu olan; hemen her yıl yeni bir modeli çıkan, türkiye'de orijinali en çok satılan forma.
stejipan tomas'ın yere attığı formadır.
fifa tarafindan dunya'nin en guzel formalari arasinda gosterilmistir.

http://www.nethaber.com/H...erler-Fenerbahce-ve-Milli
giyildiğinde ruhu bedenden uzaklaştırma özelliğine sahip tek formadır. zaten bir ruhsuzlar ordusu başka türlü yaratılamaz.
her gördüğümde eşeğe altın semer vursan eşek yine eşektir sözünü hatırlatır bana.
Fenerbahçe forması tutkulu bir aşk gibidir,
Sevdiğini bırakmaz,
Sevmediğininde yüzüne bakmaz.
elli atmış paralık forma.

fenerium'da bu fiyatadır anlamında.
*

fanatikler için zorunlu edit: ne o beğenmedin? allah'ın emri mi la bu? alt tarafı bir forma. yoksa alt tarafı şort muydu? aman ne ise..
"çocukluğum ankara'da geçti, meneviş sokakta. evimizin tam karşısında kavaklıdere karakolu vardı. tüm mahallenin çocukları beraber oynardık. en gözde oyun misketti. tumba, kuyu ve üçgen en çok oynanan misket oyunlarıydı. birde tabi futbol oynardık. futbol topu bize biraz sert gelirdi, bir de büyüktü, kontrol edemezdik. o sebepten gerçek futbol topuna vurabilen benden yasça büyük ağabeylerime hayranlıkla bakardım, "ne kadar kuvvetliler" diye..

en iyi arkadaşım kapıcımız aziz beyin oğlu hasan'dı. yaşıttık hasan'la.. diğer çocuklar bizden geç çıkarlardı sokağa oynamaya, çünkü derslerini yapmak istemezlerdi. derslerini yapmak istemedikleri içinde aileleri "derslerini bitirinceye kadar dışarı çıkamazsın" derlerdi. Hasan'la biz okuldan gelir gelmez derslerimizi süratle bitirir, apartmanımızın arkasındaki toprak alana gider, iki taş koyar, başlardık şut çekişmeye.

ikimizde fenerbahçeliydik. kim şut çekerse çeksin şutu atan hep fenerbahçeli olurdu, kaleci ise galatasaraylı. Hasan şut attığında fenerbahçe'nin golünü engellememek için kurtarabileceklerimi bile yerdim.

Köşeye atardı.
Benim amacım zaten golü kurtarmak değil köşeye uçmaktı.

Bir gün babam eve bir fenerbahçe forması getirdi, "giy bakalim sana olacak mı?" dedi. deli gibi sevinçten çığlıklar atarak üzerime geçirdim o kutsal renkleri. akşam pijama giymeden uyudum, formam üzerimde...

ertesi gün sokağa çıktım, Fenerbahçe formasiyla.. hasan şaşırtmıştı. "Nasıl olacak şimdi?" diye sordu. "Hep sen mi şut çekeceksin?"... cevap veremedim, şaşırdım.

"Hayır" dedim, "Formayı değişeceğiz."

5 penaltı atıp formayı değiştiriyorduk, hiç üşenmez formayı her giyip çıkarışımızda kikir kikir gülerdik..

yine bir gün babam geldi, aile toplantısı yaptı, artık Istanbul'a yerleşeceğimizi söyledi.

"ya arkadaşlarım" dedim. "orada da arkadaşların olacak oğlum" dedi.. "Hem nasılsa gidip geliriz tatillerde Ankara'ya".

Ayrılışımız hüzünlü oldu. Hasan'a formamı hediye ettim. Almak istemedi. Zorla verdim.. "Bak forma sende olunca hep sen şut çekersin" diye tembihledim.

Akşam annesi getirmiş formamı geri, "bizim oğlan almış" dedi. Annem geldi, "formanı neden Hasan'a verdin?" diye sordu. "Hatira olsun istedim" dedim. Annem hızla döndü ve yetiştirdi tekrar Kezban Teyze'ye formayı.

"Çocuk hatırası kalsın istemiş." Kezban Teyze'de aldı. "Hasan çok sevinecek elinden aldım diye aşağıda ağlıyor."

O Sabah erkenden ayrıldık Ankara'dan Istanbul'a doğru. bir daha da göremedim Hasan'ı...

Lise yılları kanımızın kaynadığı zamanlar. Eve geldim, annem telefonda biri ile konuşuyor. "Aaaa, vah vah" diyor. Telefonu kapatınca, sordum.

"Ne oldu Anne?"

"Ya hatırlar mısın bilmem, Ankara'da oturduğumuz apartmanda kapıcılık yapan bir Aziz Bey vardı. onun bir de oğlu vardı, Hasan. kendini asmış apartmanın arka bahçesinde."

"Neden, Neden asmış kendini?"

"Kimse bilmiyor oğlum, gençlik bunalımı herhalde"

Çok üzülmüştüm. Odama kapandım, şaşkındım.. Ağladım hıçkıra hıçkıra ama kimseye söylemedim.

yıllar geçti... ankara uçağındayım, bir iş görüşmesine gidiyorum. Aklıma geldi, uğrayayım dedim kezban Teyze'ye. taşınmışlar, oturdukları yeri buldum. Kezban Teyze önce tanımadi beni, kendimi tanıttım, ağlamaya başladı. Hasan'ı anlattı biraz. Yıllar geçmiş, hasan'ın yatağı ve eşyalarını taşınmalarına rağmen bozmamış; "Her şeyi duruyor" dedi. "Sanki geri dönecek diye bekliyorum"

Sordum, "Hasan'ın bir Fenerbahçe formasi vardı, duruyor mu?"

"Sen nereden biliyorsun?" dedi.

"Benim bilmediğim mi var Kezban teyze, o forma yüzünden hep o şut çekerdi."

Cevapladı;

'Hep yastığının altına koyardı, HALA ORADA'"

20/07/2006
taraftarların işlerin kötü gitmesi sonunda 'o forma kutsaldır,nasip olmaz herkese.'diye bağırdıkları tezahurata sebep olan şey
bank asya 1. lige düştükten sonra 10 liraya alabileceğiniz formalardır.
mazisinde bir tarih yatar. yalnız bu sene dış saha maçlarında kullanılan formayı asla beğenmedim. çubuklu olsun abi, çubuklu olsun kığılı, çubuklu olsun başkan.
çubuklu ile çıkılan maçlarda rakip karşısında fenerbahçe olduğunu anlar. içerde dışarda çubuklu forma giyilsin aga. başka sarı lacivert takım mı var sanki ligde?
geçtiğimiz günlerde vefat eden serkan acarın giydiği klasik formayı görmek istiyorum seneye. yöneticiler bir el atın şu işe.
2013 2014 sezon formalarını beşiktaşlılar veya galatasaraylılar tasarlamış galiba, yoksa bu kadar kötü bir tasarım olmaz.

bu ney lan tövbeestağfurullah...
eski formaları yeniden satışa çıkıyormuş.

görsel
görsel

http://www.haberturk.com/...ri-yeniden-satisa-cikiyor
Kiskanilasi bir işe konu olan formadir.

Bizim sik kafalı dursun da bilezik satsin dursun amk.
Sikimsonik iğrenç forma.
soğuk kış günlerinde yakıp ısınmak için muhteşem bir yakacak.
Bu tam olarak forma değil ama bu daha güzel.
görsel
bunların bi ara bi formaları vardı liseliler bilmes rifle yazıyordu. onlar çok güzeldi.

not: bjk.
https://www.youtube.com/watch?v=A_TZFyD11Ek
görsel
Sevdası armaya olanları da biliyoruz.
iz Bırakanlar Triko Formamız şimdi Fenerium sanal mağazada. #WinWin

görsel

Satın almak için;

https://www.fenerium.com....anlar-triko-forma/1106186