bugün

şikesiz puan tablosudur.

galatasaray ve beşiktaş'a yatan takımların karakterli oynaması halinde sonuç bu olacaktı.

ama elbette ki olmadı.
branşlarda ezik sadece futbolda "tek" başarısı olan takım taraftaraını çıldırtmış kupa sayılarıdır.spor kulüpleri arasında en büyüğü, türkiye'nin gururu fenerbahçedir.
bütün branşları işin içine katıp sadece futbolla övünür, gs nin büyüklüğü canını yakmış. hahaha fb yi gs ile bir tutuyor hahaha fb ne mk.
avrupa istatistiklerine bakıldığında ülkenin en başarısız kulübünün ülkede 66 kupa alması gerçekten araştırılması gereken bir durumdur.
amatör sporlarda "büyük" dediğimiz takımların etkin olması elbette güzel bir şey de, ülkede futboldan sonra en fazla takip edilen spor basketbol olduğu halde fenerbahçe - efes pilsen maçından sonra "taraftar sayısının azlığı"ndan müşteki olan obradoviç'in sözlerini nereye koyacağız? yani sen futbol-dışı branşlarda gelen kupalarla, şampiyonluklar övün ama basketbol maçına gitme, masa tenisi takımından bir oyuncunun ismini söyleyeme sonra gel burada "en başarılı kulüp biziz" diye sözüm ona üstünlük tasla, süpermiş... peki sana "tüm branşlarda dünya/avrupa şampiyonluğu gelecek ama futbolda galatasaray seni kadıköy'de yenip şampiyon olacak". bunu mu tercih edersin yoksa "diğer branşları siktir et, futbolda galatasaray'a yenilmeyelim ve şampiyon olalım" gibi iki uçlu soru gelirse hangisini tercih edersin? [aynı sorular diğer takım taraftarlarına da sorulabilir]

boşa goygoy yapmanın anlamı yok, amatör branşlarda kazanılan başarılar hiçbir takımı "büyük" yapmaz. mesela ben bir galatasaray taraftarı olarak içinde bulunduğumuz yüzyılın dünyadaki [başarı anlamında] en iyi takımı olan "galatasaray erkek tekerlekli basketbol takımı" yani taraftarın deyimiyle "engelsiz aslanlar"ın varlığından haberi olmayan, olsa bile umrunda olmayan milyonlarca fanatik galatasaray taraftarı olduğuna inanıyorum. adamların almadıkları kupa, kazanmadıkları maç kalmamış, maçlarını 50-100 kişiye oynuyor. hülasa boşa yırtınmayın, amatör sporları siz de siklemiyorsunuz. yoksa futbolda şampiyon olunamayan her sezon sonrası islam çupi'ye atıf yapıp "fenerbahçe'nin büyüklüğü kupa büyüklüğü değil ..." gibi sözler söylemezdiniz...
fb ip atlama takimini da dahil edersek mantikli bir sonuc.
'Fenerium'da satılan desenli kupaları saymamışsınız' denilen durumdur.
ben de 3 takım basket maçı yapıyor sandım, aynı maçın içinde.
güncel Önemli Başlıklar