1. 1.
  çevremizde sık sık rastlayabileceğimiz realite. bir nevi fizik kuralı gibi şimdi bu. insan inkâr etse etse kendisini kandırır. biraz da bu yüzdendir bu kadar kıskanılmak... gizliden gizliye hayranlık duyulduğu için fenerliler'e tabi, fenerli olmayan bünye kuruyor kafada saçma sapan hayaller falan sonra inanıyor onlara.

  ama biliyor ki fenerbahçe'nin ve fenerbahçeli'nin karizmasına hiçbi zaman ulaşamıycak. gazetede tuttuğu takımın adı ikinci sayfada olacak, televizyon'da spor programlarında en çok fenerbahçe konuşulcak. zor yani zor.

  kısaca bu bir kuraldır. çevremizde ne kadar saygın başarılı ve toplumda bi yerlere gelmiş kişilik varsa paso fenerbahçelidir. yani sevmem ama ne bileyim bu nazilerin faşistlerin üstün ırk teorileri gibi bi şey galiba bu.

  öbürleri böyle boyacı, luzır, tinerci, homlız ve varoş tiplerdir. ama olsun onlarda toplumsal çeşitliliğimizin parçaları.
  5 -8 ... eternity
 2. 2.
  başarılı ve new age kuşağı iş adamlarından örnekler vermek gerekirse;

  (bkz: ferit sahenk)
  (bkz: ali koc)
  3 ... schizo
 3. 3.
  boyacı fenerli yoktur hepsi zengin çocuğudur şeklindeki önerme. hadi tamam sözlüğü karıştırıyorsun, cevap da vermek istemiyorum. ama entry i yazarken elini skinden bari çek. boyacı ne demek lan?
  2 -3 ... bleak poison
 4. 4.
  (bkz: halkın takımı beşiktaş)
  1 -3 ... siyahbeyazkizil
 5. 5.
  (bkz: galatasaraylılar ın soyguncu bireyler olmaları)
  5 -1 ... rakimalboga
 6. 6.
  türkiye'de ki diğer camiaların taraftarı olan başarılı insanlara haksızlık yapılmasına sebep olan iddia.

  misal;

  (bkz: haim fresco)
  3 ... schizo
 7. 7.
  ...mantığıyla yola çıkarsak türkiyenin bu denli kalkınamamasının sebebi fenerbahçelilerdir. zira salt kendilerini düşündüklerinden ülkeyi bu hale getirmişlerdir şeklinde tamamlanacak cümle.

  (bkz: o saça bu tarak).

  24. edit : yalan mı yani, bilmem kaç yıldır siyasi, askeri vs vs liderlere bakın, hepsi fenerli. türkiye hep yerlerde, hani ortada bariz bi gerçekten söz ediyoruz.
  2 -4 ... whereismywings
 8. 8.
  vallayi de dogru olan onerme. mesela bizim orda at arabacilarinin hepsi besiktasli. galatasarayli esnaf siftahi ogleye dogru yapar. amcamlardan biliyorum. ne lan bu dedim, feneri tuttum. universite falan okudum. pisman degilim.
  5 ... chabert
 9. 9.
  örnekleri çoktur.

  (bkz: rambo okan)
  5 -4 ... kamasutra denedim begenmedim
 10. 10.
  misal bizim kuzen bir türlü dikiş tutturamıyordu evin tek erkek çocuğu. bu böyle olmayacak dediler okudular, üflediler; ama tık yok. özel hocalar, fransız mürebbiyeler yok kardeşim yok olmuyor, olamıyor. sonra düşündük bu çocukta ne eksik diye meğer fenerbahçeli değilmiş. aile büyükleri oturdu konuşma yaptı bak yavrum "başarının anahtarı fenerli olmakta" dedi. elinden tutup maça götürdüğümü bilirim ya o derece! sonra bir baktık itü inşaat'ı kazandı odtü'ye yatay geçiş yaptı, yurtdışı master falan imkanı var; ama kabul etmiyor. hep fenerli oldu diye. allah bu fener'den razı olsun. şimdi omuzlarını düşür, titre ve kendine gel bu anlattıklarımın hepsi hayal ürünüdür.

  efenim bir anlık gafletle gerçek olduğunu düşününce aklıma şu sorular da gelmiyor değil. bu fenerliler değil mi türkiye'de en çok fenerbahçeli taraftar olduğunu iddia eden? eee madem ülkenin çoğu fenerli ve başarılı neden biz hala kalkınamıyoruz yahu? hayır ekonomi dersi almasam gelişmekte olan ülkeyiz ıdı bıdısıyla kendimi kandıracağım; ama öyle de değiliz ki be...
  1 ... trink