1. ?.
    o değil de çok merak ettiğim birşey var. lan bir insan niye partili olur. manyak mısınız? akp'li, chp'li, mhp'li ne lan? napıyorsunuz siz? sonra 'daha davos'a gelmem' diyen, şımarık adamlar geliyor işte başa. sadece o davos adamı değil hepsi aynı. tutmayın oğlum şunları. partinin başında olan genel başkan, yönetim kurulu falan istemediğiniz şeyler yaptıklarında 'sizlere değil renklere aşığız' diye bağrıyor musunuz? psikopatlık ya.

siyasi parti tutulmaz abicim, siyasi görüşün olur. futbol takımı tutulur, niye? çünkü futbol görüşü olmaz.*
    aslında futbol görüşü de olur di mi? ben severim kollektif futbol. ama fenerbahçe ne oynarsa oynasın desteklerim yani takımım o benim. ama aynı şey, bi parti tutup ona uygulasam ne olur düşünsenize.

neyse, başlığa da bir tanım yapalım biz; bir tespit. ama yalan yanlış bir tespit. sayım mı yaptın güzel yazarım? bi adam iyi ki bi pankart asmış he. ağzına çarşı lafını dolayanlar da anarşisttir he o zaman. ne garip'miş.
    4 ... nickerim
  2. ?.
    fenerbahçe taraftarıyla kafayı yemiş insan sözüdür. yok pankartmış filan bunların hepsi bahane. her ortamda her fırsatta laf sokacak ya.**
    1 ... kenan
  3. ?.
    olaya şu açidan bakarsak daha mantıklı olacaktir ;

fenerbahcelilerin iddiasina gore, turkiye'de en fazla taraftari olan kulup fenerbahcedir. her iki kişiden biri akp'ye oy verdiyse, teori anlam kazaniyor. %47 oy alan parti cogunlugun sesi oldugunu iddia ediyorsa, bu iddia da dogrudur. bu durumda müdür müdür müdür ?

şimdi bu entrynin anafikri şudur ; ana fikri falan yok. içine tüküreyim böyle entrynin.

tanim : kismen mantikli bir tespittir.
    1 -1 ... day light
  4. ?.
    yanlış tespittir. 60 bin kişilik tribünde 20 kişinin açtığı pankartı bütün taraftarlara mal etmektir. tersi örneği için:
    (bkz: kara deryalarda bir fenersin)
    (bkz: vamos bien)
    4 ... mutercimraifefendi
  5. ?.
    çok doğrudur. fenerbahçe taraftarlarının sırtlarında ' bu şahıs ak partilidir' tabelası vardır. insanlar bu tabelaları nasıl görmez hayret valla. inanılır gibi değil. şimdi tayyip erdoğan pancar turşusunu çok sevme eminim tüm turşucu esnafı ak partili ilan edilecek. tayyip erdoğan inşallah gözlük filan takmaz yoksa yandık gittik, adımız çıkar ak partili diye.
    2 ... imper
  6. ?.
    (bkz: adam gibi adam recep tayyip erdogan)
    (bkz: adam gibi adam atam)
    ... takoz recep
  7. ?.
    hrant dink öldürüldükten çok kısa bir süre sonra bir tv programına topluca katılan genç fb'liler derneği üyelerinin hepsinin ogün samastla bütünleşen beyaz bereleri takmış olmalarından daha çok şaşırtıcı olmayan durumdur.
    -1 ... mavi tuna
  8. ?.
    hayatta spor ve siyaset gibi iki önemli alanda doğru yolu bulabilmiş insanlardır.*
    1 -2 ... darkranger
  9. ?.
    (bkz: tespit yaptı balkabağı koy tabağa ye sabaha)
    ... saipsiz
  10. ?.
    (bkz: kirk yillik montajciyim boyle kurgu gormedim)
    1 ... alpiyestigin