bugün

son derece enteresan durum. halkın malı olan bir mekanın tek bir zümreye aitmiş gibi davranılması durumu.

galatasaray'ın son haftada şampiyon olduğu sene tüm caddeyi donatmışlardı. hatta geçen arabalara bile izin vermiyorlardı. o yetmedi bu sene 100. yıl dolayısıyla tüm caddeyi boktan ışıklarla donatıp bir de caddede parti veriyorlar.

100. senesini daha önce kutlayan iki takım var ve ikisi de bunu yapmadı. kendi içlerinde, paralarını ödeyip kiraladıkları yerlerde bu özel günlerini kutladılar.bu sayede hem kendilerini eğlendirdiler hem de kimsenin işlerini engellemediler.

ama bugün bağdat caddesindeki özel dil okullarının çoğu iptal. yüksek ses ve aşırı trafik yüzünden insanlar paralarını verdikleri kurslara gidemiyorlar. sebebi ise halka açık bir mekanı bir güruhun kendi babasının malı gibi kullanması.

buna tek ben mi sinir oluyorum bilmiyorum ama ortada ciddi bir hak ihlali var.

bir yandan da tırsıyorum açıkçası, böyle konuşuyorum; beni tayyip bey'e şikayet ederler falan diye.
vatandasın spora verdiği degerle esdeger bir durum olsa sevinecegim hadisedir. ancak spora izlemekten öteye gitmeyen bir toplumda haftalardır devam eden cadde kapama olayının nasıl tepki almadıgıda sasırtıcıdır. bir günle kalsa iyide kaçıncı organisazyondur bu.
(#1965994)
fenerbahce kültürüne güzel bir örnektir.
(bkz: burası kadıköy burdan çıkış yok)
muammer güler in taksim meydanını kendi malı sanmasından daha az vahim durum.

ayrıca;

(bkz: cumhuriyet ve başkent)
fenerbahçelilik nedir bilmeyenlerin hissedemeyeceği güzelliklerden sadece biridir. ayrıca;

(bkz: zoruna mı gitti)
parasızlıktan aynı ayarda 100. yıl kutlaması yapamayanların hasetinden çatlamasının bahanesi.
görgüsüzlük diye tarif edilir.
bütün partilerin seçim dalaverasına haftalardır yaptığını fenerbahçe kuruluş günü olarak kabul ettiği 19.07 19:07 de kutlamak için kullandığı alanı kendi evi gibi görmesidir. bu alan stada 5 dakika uzaktaki yıllardır fenerbahçe'ye ve fenerbahçe'liye ev sahipliği yapmış bir mekandır.

yeni gelip ya da taşınıp rahatsızlık hisseden varsa fenerbahçe spor klübünün stadı taşıyacak hali olmadığına göre, başka bir ev bulması daha sağlıklı.

ha bir de taş yerinde ağırdır..
-kolay gelsin abi bağdat caddesi'ni kapamışız?
+tabi lan! zenginiz biz, burjuvayız...kafayı fenerbahçe'yle bozduk, dünyayı görmüyoz yani. o derece.
-kolay gelsin abi, taksim'e gitmek isterseniz mümkünse inönü'den geçmeyin. eyvallah abi.
+güle güle.
bunun adı tek kelimeyle görgüsüzlük ve içinde kalan bazı seylerin dısa vurumu.100 yıllık koca zaman zarfında dogru dürüst sportif bi basarı yakalayamamanın dısa vurumu.
güncel Önemli Başlıklar