1. 1.
  fenerbahçeye düşman klüp taraftarlarının fenerbahçenin her yenilgisinden sonra bayıla bayıla yaptıkları hededir.fakat kendi takımlarının avrupada olmaması, avrupaya gidememesi, gitse de rezil olması onların fenerbahçeyle dalga geçmelerine engel olamaz.onlar kendilerince en asil duygunun insanlarıdır.
  #1335545 :)
 2. 2.
  türkiye ligindeki 17 takımı da kendine düşman etmeyi başarabilmiş , ezikliğini, avrupa kupalarındaki rezilliklerini sürekli 6 kasım 2002 ile ört pas etmeye çalışan takımla yapılması mübah olan şey. her daim yapıyorum, çok da zevk alıyorum.
  #1335561 :)
 3. 3.
  yalanım varsa vur yuzume bu yasta baslamıslar:

  http://www.youtube.com/watch?v=5P6UU6m3cqk +
  #1335575 :)
 4. 4.
  Sözlük'te yok!

  Ama aşağıdakiler belki işinize yarar.

  (bkz: yenilince kabahati ilker yasin e bulmak)
  #1335589 :)
 5. 5.
  konu bulmak için fazla efor sarfetmeye gerek olmayan eylem, sağolsun fenerbahçemiz bol bol malzeme çıkarıyor, bize de gülmek düşüyor.
  #1335591 :)
 6. 6.
  (bkz: aç kendi kıçına gül o zaman)
  #1335608 :)
 7. 7.
  fenerbahce'ye has bir durum değildir bu. nedense herkes herkesle dalga geçiyor bu memlekette.

  hiç unutmam galatasaray'ın xamax'ı elediği maç, durum 5-0, dakika 90. o zaman çocuğuz ya, yeneni sadece galatasaray sanıyoruz. malak gibi ekrana bakarken tribünlerin "türkiye türkiye" tezahüratlarını duymuş aptallığım akıl almaz boyutlara ulaşmıştı.

  insana "kendi liginde ne yaparsanız yapın ama avrupa kupası maçlarında destekleyelim şu takımlarımızı" dedirtiyor bu hadise de.
  #1335648 :)
 8. 8.
  yapılması doktorlar tarafından tavsiye edilen hede. *
  #1335727 :)
 9. 9.
  türkiye'de üç büyüklerden bir takımı tutuyorsanız eğer, diğer ikisinden birinin başarılı olmaması genelde diğer takım taraftarlarını içten içe sevindirir. bu her üç takımın taraftarı için de geçerlidir. bu kural avrupa maçlarında da işler, istisnalar olmakla birlikte. bu böyle. aslında bunu yapan taraftar kendi takımının başarısızlığının daha az göze batacağı için sevinir. diğer taraftan nefret ettiğinden değil kendi takımını çok sevdiği içindir bu biraz da. ve acımasız olur. kimi şakalar yapar, espriler ile yenilen takımın taraftarını kızdırmaya çalışır, bu bir yere kadar anlaşılır da birşeydir. taraftar olmanın tuzu biberidir de. ama doz ve zamanlama önemlidir.
  şimdi fener bu akşam az alkmaar'a gerçektende üzücü bir biçimde elenmiş. fenerli dostların yürekleri yanıyor. kimi bunu "kelimeler boğazımda düğümleniyor" diyerek zarif bir biçimde ortaya döküyor, kimi de kendi takımına küfür ederek, yerden yere vurarak rahatlıyor. aynı diğer taraftarların da böyle bir durumda yaptığı gibi.
  yani diyeceğim, eleştiri ve espri dozunu aşan dalga geçen entryler en azından sıcağı sıcağına yazılmasa diğer taraftarlar tarafından. azıcık da olsa empati yapılsa ne olur diye düşünüyor insan.
  #1335855 :)
 10. 10.
  kendini bilmezlerin yaptığı bir eylemdir. kıskançlık, çekememezlik belirtisidir. kendi maçlarından ziyade bu gönül verilesi, değerli takımın maçlarını değerlendiren, söz konusu takımın futbolcularının performanslarını haddini bilmezce eleştirenlerin davranış biçimi haline getirdiği bir durumdur.
  #1335915 :)
 11. 11.
  malzeme bol olduğundan herkesin yaptığı olay...
  #1335928 :)
 12. 12.
  bir galatasaraylının fenerbahçe ile yaptığı en iyi şeydir. lakin öyle bir başkan ve teknik bir adam oldukça devam edecek olan aktivitedir.

  ziconun arkasındayız. *
  aziz yıldırımı destekliyoruz. ömrünün sonuna kadar başkan olarak kalsın. *
  #1336516 :)
 13. 13.
  (bkz: dört büyükler diyememenin verdiği eziklik)

  ayrıca (#1334847)
  #1336530 :)
 14. 14.
  en eğlenceli şeylerden biri.
  #1338272 :)
 15. 15.
  (bkz: galatasaray ile dalga gecmek)
  #1338290 :)
 16. 16.
  yapıldığında büyük bir haz veren olay.
  #1338361 :)
 17. 17.
  insan kendini tutamıyor yapıyor iste *
  #1338434 :)
 18. 18.
  masturbasyondur.
  #1488704 :)
 19. 19.
  kişinin; türk tarihiyle, kendi takımıyla alay etmesidir...
  fenerbahçe olmasaydı, galatasaray olur muydu?
  türk futbolu bu aşamaya gelebilir miydi?
  türkiye'de futbol yine de en çok sevilen spor olabilir miydi?
  kişi aslında fenerbahçe ile dalga geçmiyor, günah çıkarıyor gibi geliyor.
  (bkz: moralini yüksek tut)
  (bkz: nazar etme ne olur çalış senin de olur)
  #1488748 :)
 20. 20.
  her babayiğidin harcı olmayan cümledir. önce kendi hallerine bakması gereken acınası takımların taraftarlarının acınılacak durumlarının aynasıdır. *
  #1488771 :)
 21. 21.
  insanı rahatlatan, en kötü anında onu hüzün deryasından cıkaran bir olaydır. gereken seyler:

  -1 adet fenerbahce kalecisi *
  -1 adet ümit ozat *
  -ve bir adet deivid de souza *,

  iyi eglenceler...
  #1488797 :)
 22. 22.
  (bkz: gebze 2 fb 1)
  (bkz: pendik 2 fb 1)
  #1488800 :)
 23. 23.
  (bkz: ayıp denen birşey var) * *
  #1488835 :)
 24. 24.
  bir cem yılmazla eş değer ölçüde güldürebilen güzel hadise
  #1489731 :)
 25. 25.
  fenerbahçe'nin büyüklüğünden kaynaklanan ezikliğin dışa vurumudur...

  neden kargalar değil de fenerbahçe,
  çünkü başkanları olacak tüpçü, geçen sene ismi lazım değil bir kulübün 2. başkanıyla papermoon'da çıktığı yemekte, karşılıklı "yataş" anlaşması imzaladıklarını dolaylı yollardan vurguladı, kupanın birini biz, diğerini de esas kız cincon alacak dedi, sonuçta istediği de oldu "şimdilik fiilen birleşiyoruz ama bunu resmiyete dökeceğimiz günler yakındır" dedi, ama allahları var, kardeşleriyle imzaladıkları yatış anlaşmasına da harfiyen uydular, " sezar'ın hakkı sezar'a " oynadıkları maçı çaktırmadan sattılar(!) ama doğru ya bak unutuyordum onların işi buydu değil mi, çok pardon, her neyse en nihayetinde kırk yılda bir olacak bir mucizeyle, kendi paylarına düşen ciğeri kaptılar vesselam...

  neden son kullanma tarihi geçmiş evropa fatihi değil de fenerbahçe,
  çünkü geçen sene her maçtan sonra çıkıp ağladılar, kamuoyuna şirin gözüktüler, "bizim uefa kupamız var ama paramız yok " modlarına girdiler, fakir fukara edebiyatının allahını yaptılar, lazyoları da yanlarına alarak ortak pankart işlerine girdiler, kirli ittifakların esas kızı oldular, tüm takımların kendilerine yatmasının kaymağını doya doya yediler, federasyon başkanı olacak soylu(!) şahsı da yanlarına çekerek, ikinci takımı bir kere bile yenemeden, utanmadan, sıkılmadan, en nihayetinde onlar da çirkef emellerine ulaştılar...

  işin ilginç yanı ise, tüm bu ayak oyunları kaliteli türk medyasının gözleri önünde oldu, fenerbahçe bu eziklere her cevap vermek istediğinde haksız duruma düşürüldü, ortamı gerdiği gerekçesiyle organize şekilde susturuldu, sonuçta tüm bu organize hareketlerle, türk halkının fenerbahçeli olmayan bölümüne, fenerbahçe antipatik gösterilmeye çalışıldı ve kampanya müthiş bir katılımla başarıyla tamamlandı...

  şimdi tüm bunları geçen sene kurulan ittifakların sözlüğe yansıması olarak algılarsak şaşırmamak lazım, ezik kardeşliği bu, ama üzülmemek de elde değil, insan düşünüyor tabi "ulan biz bunlara ne kadar kuvvetli geçirmişiz de, bunlar kırmızı görmüş gibi organize şekilde saldırıyorlar bize " diye, akılları sıra her branşta, havada, karada, kendileriyle maytap geçen fenerbahçe'ye ayar verecekler "loser"lar pardon "suser"lar, ama kendi çaplarında...

  önemli not: :patagonya muz cumhuriyetinde yaşanan rezil olayları ve dönen kirli dolapları anlattığımız yukarıdaki entryde, kişiler ve kurumlar tamamen hayal ürünüdür...
  #1489735 :)