1. 18651.
    çok kötüsün be fenerbahçem!

Ne denir, nasıl denir bilmiyorum ama bir şeyler yanlış gidiyor. Kaliteli bir teknik direktör lazım! Yerli olarak Sergen Yalçın ve Okan Buruk tarzı, yabancı ise Daum olabilir! Adam yarı Türk sayılır.

Şu kadro Sergen Yalçın’ın elinde olsaydı 10-15 puan farkla lider olurdu şu an!
    ... yeni baslangiclara
  2. 18652.
    Ağustos: "Fenerbahçe Geliyor"
    Eylül: "O sene bu sene"
    Ekim: "Durduramayacaksınız"
    Kasım: 6-0 kutlamaları
    Aralık: 2. yarı bambaşka olacak
    Ocak: Yeni transferler
    Şubat: Yapılanma şart abi
    Mart: Teknik direktör değişikliği
    Nisan: Fenerbahçe Gidiyor
    Mayıs: BeinSports iptal

"yapılanma şart abi" ayının cemresi de dün itibariyle düştü. Yalnız hiç sekmez, döngü her sene böyle.
    -2 ... flavia felix iv
  3. 18653.
    onlarca açık eksi oylama alacak bir entry giriyorum.

"YANALIM YANALIM" diye ersun yanal'ı çağırıp, sonra "ersun yanaldan bi cacık olmaz"
    "ali koç gelecek dertler bitecek" diye ali koç'u zorla başkan seçtirip, sonra "ali koç bizi şampiyon falan yapamaz, başkan istifa"
    aziz yıldırım'ı gönderinceye kadar göbeği çatlayan, 1 sene geçmeden "aziz yıldırım geri gelsin, adam gibi adam, dünyanın en iyi fenerlisi"
    "slimaniyi aldık, en az 40 tane gol çakacak" 2 ay sonra "sen ne işe yararsın, allahın öküzü"
    "vedat len, muriç len, şampiyonluk len" 6 maç sonra "muriç naapsın, takımın geneli boktan"
    "mesut özil, işte bizim bütün dertlerimizi çözecek adam" daha 4 hafta geçmeden "yanlış adam mı aldık acaba?"

tek övünç kaynakları 6-0 olan, "olsun biz sizi 6-0 yendik, 6 kasımı unutmadık"
    "bu sene çok büyük şanssızlık yaşadık, ama seneye kesin şampiyonuz"

diyen, türkiyenin en kaypak taraftarına sahip spor kulübü
    4 -2 ... toyboxtan cikan oyuncak
  4. 18654.
    Bazı ne olduğu belli olmayan kutudan çıkanlara dert olmuş kulüptür.

Gerçek taraftar kulübünü sever de, eleştirir de.. sizin gibi iyi gün taraftarlığı yapmaz koçum.
    -3 ... tanridagindabirgezgin
  5. 18655.
    3 senedir aynı döngüde ilerleyen takımdır.yıllık takvime döndü resmen.

Mayıs:"Teknik direktör açıkla"
    Haziran:"yayıncı kuruluş iptal"
    Temmuz:"transfer yap"
    Ağustos:"tff'ye inat limit yok ulan"
    Eylül:"seri yapıp şampiyon oluyoruz beyler"
    Ekim: "Şampiyonluk yakın,meşaleleri yakın"
    Kasım:"yine kasım geldi,6 hehehühü"
    Aralık:"hakemler bizi katlediyor,mhk istifa"
    Ocak:"off dünya yıldızı geldi bu sefer bittiniz oğlum"
    Şubat:"Şampiyonluk gitti beyler"
    Mart:"Teknik direktör istifa"
    Nisan:"neyse ya gelecek sezon şampiyon oluruz,bu antrenör ile şimdilik idare edelim"
    3 -1 ... woodcutter
  6. 18656.
    https://www.youtube.com/watch?v=oui-58MtjEA+
    1 -1 ... paul sahilleri
  7. 18657.
    Üç senedir toplam 55 futbolcu transfer eden -ki bunların 10 tanesi stoper- bunun yanında yine çoklu teknik direktör tercihinde bulunup, başarılı olmak bir yana tarihinin en başarısız dönemlerine imza atmış kulübümdür.

Ben ta Azil Yıldırım'ın kaybettiği seçimden beri Ali Koç'un başkan olmaması gerektiğini daha doğrusu Aziz Yıldırım'ın miyadını tamamladığını ama yerine Ali Koç'un gelmemesi gerektiğini sözlüğe yazdım. Hatta ve hatta özelden sağlam azarda işittim.

Falcı değilim, büyücü değilim, geleceği de göremiyorum. Öngörümünü iki sebebi vardı:

Birincisi "Soyadı" isminden büyük insanlar kendi alanlarının dışında genelde sorunlu yönetici olurlar.

ikinci sebebi de bunlar hayata aşırı derece de rasyonel bakarlar. Yani bakın bugün Beşiktaş'a Rahmi Koç, Galatasaray'a Sabancı başkan olsa yine aynı sorunlar yaşanır. Fenerbahçe'nin şu dönemki sorunlarından biri budur. Çünkü Ali Koç ve onun sitilinde olan insanlar Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi rasyonel yaşamayan kulüpleri yönetemezler.

Bir başka nokta da kaybedecekleri şeyler olabileceği için gerektiği zaman kulüp için şiddetli kavgalara giremeyecek olmalarıdır. Çıkış yapamazlar, söz söyleyemezler demiyorum ama sizin için amiyane tabirle yumruk yumruğa kavga edemezler. Zira kendileri bir markadır ve Ali Bey'in zamanında söylediği gibi, "Hayat sadece Fenerbahçe'den ibaret değil." iyi güzelde bir önce ki çok eleştirilen başkan kulüp için hapis yattı!

Bence bizim takım öncellikle başkanını değiştirmeli ve hayata bu derece rasyonel bakmayan zamanı başkanlık yapmak için daha uygun olan ve gerektiğinde dövüşebilecek bir başkan gerekiyor.
    2 -1 ... my name is nobody
  8. 18658.
    Derin gs tarafından ele geçirilmiş takım. Evet tarafından.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2131087/+
    1 -1 ... liberter sosyalist
  9. 18659.
    Sadettin saran gibi bir başkana, kariyerli ve yabancı bir hocaya ve top oynamayı bilen, karakterli futbolculara ihtiyacı olan kulüp.
    1 ... tanridagindabirgezgin
  10. 18660.
    Galatasaray Kasımpaşa maçındaki penaltı pozisyonu sonrası o geceyi kara gece ilan eden, sosyal medyadan sürekli ağlayan bu kulüp, bu gece galibiyet kutluyor.
    iki yüzlülük içlerine işlemiş amk.
    7 -6 ... son picikan