1. 1.
  içine düştüğü durumdan kurtulabilmek için fenerin başvurduğu durumdur.
  en değerli futbolcularını satıyorlar.
  ah aldılar.
  emin olun bunlar en ama en iyi günleri.
  daha başka şeylerini de satacaklar ekonomik durumlarını düzeltebilmek için,
  mesela amatör takımlarını.
  3 -8 ... pirifani
 2. 2.
  santos, lugno ve digerleri satılmış olması, niang ın satlığa çıkartılması...
  hayaller de yaşayanlar ise bu satış sürecini görememektedirler.
  1 -1 ... pirifani
 3. 3.
  yakında fb nin isim haklarını satıp koca kulübe fenevbahçe derseniz şaşırmayacağım.
  (bkz: iflas)
  1 -8 ... pirifani
 4. 4.
  borç içinde yüzüp, sabah akşam fakir edebiyatı yapıp, denizlispor'dan aldığı bülent akın'ın bonservis parasını bile yıllarca ödemeyip, mağdur rolü oynayıp; ama utanmadan "benim riva'm 400 milyon dolar" yüzsüzlüğünden evla olan durumdur.
  3 -1 ... asparyus
 5. 5.
  fenerbahçe'nin, devletle stat pazarlığı yapmaya haya etmiş ve kendi stadını kendi imkanlarıyla yapmış bir kulüp olarak borçlarını yiğidin kamçısı olarak görüp sattığı futbolcularla bu borçlarını ödemeye çalışması normaldir.
  galatasaray'ın, yeni yapılan statlara konmayı adet haline getirmiş ve anadolu'da oynadığı maçlardan önce kaldığı otellerin parasını bile ödememiş ama her fırsatta mal varlıklarıyla övünmüş bir kulüp olarak bu durumu yadırgaması da normaldir.
  3 -1 ... sevgilim hayat
 6. 6.
  ali koç tarafından geleceğe yönelik stratejinin bir parçası olarak açıklanan futbolcu satışlarının bukalemunlarca ajite edilmesinden ibarettir. gelecekte maddi olarak zor durumda kalmamak için yapıldığı söylenmektedir. satılan futbolcular yerine yeni transfer de yapılıyor olması yeterli cevaptır.
  2 ... fistandantilus
 7. 7.
  Klupte nakit akisini guvence altina almak amaciyla yapilan bir hadisedir. Fenerbahce dusmanlarinin agzina hemen alacaklari sakiz oluyor, yanlis anlasiliyor.
  1 ... birbokb0cugu
 8. 8.
  önümüzdeki sene düşürüleceğini bilmesinden dolayıdır. adamların serbest kalıp bedavaya uçup gitmesi daha da büyük zararlara yol açacağından dolayı bu seneden satıyorlar.
  aslında akıllıca bir hareket, fenerden beklemezdim doğrusu.

  nakit akışı filan hikayelerine bakmayın, daha önceden nerden akıyordu bu nakitler amk. soruşturma mı nakitlerin akışına taş koydu? ulan yine fenerlik yapmışsınız beeh!
  1 -2 ... hipnozcu
 9. 9.
  (bkz: fenerbahçe oyuncularının haraç mezat gitmesi)
  ... walter klemmer
 10. 10.
  izahı olmayan durum.
  -1 ... pirifani