bugün

ister fanatik galatasaraylı ister beşiktaşlı ister fenerbahçeli olun. objektif bir insanın çok rahatlıkla söyleyebileceği bir gerçeklik. bakın iyi futbolcu, yetenekli futbolcudan bahsetmiyorum. bir futbolcudan bahsettiğinizde aklınıza ilk fenerbahçe gelecek ya da fenerbahçe derken o futbolcunun oynadığı bir maçın hayalini kuracaksınız.

galatasaray diyelim. prekazi, bülent korkmaz, hagi, hakan şükür ve bu listeye 10 yıl sonra bir arda turan eklenecek. bakın sadece kült olan ve galatasarayla ismi özdeşleşmiş futbolcuları saydım. daha yüzlerce yetenekli topçu gelip gitmiştir. beşiktaşa gelelim. feyyazı, alisi vardır. tam kült olmasada ilhan mansızı vardır. hepsinden ötesi nouması vardır.

abi gelelim fenerbahçeye. ıkınıyorum kendimi parçalıyorum rıdvan dilmen'den başka bir futbolcu bulamıyorum. şimdi utanmasalar can bartu, kenett anderson felan der bunlar ondan korkuyorum. aslında bu biraz fenerin real madridvari bir takım olmasından dolayı. parayla şampiyon olan takımların kült futbolcular pek olmuyor. şaşırmamak gerekir.
kim demiş;

(bkz: lefter küçükandonyadis)
(bkz: rıdvan dilmen)
(bkz: jay jay okocha)
(bkz: uche)
(bkz: alex de souza)
(bkz: semih şentürk)
(bkz: pierre van hooijdonk)

sırada;

(bkz: roberto carlos)

adam hiç değilse türkiye'yi referans gösterecek tanıdığı yıldızlara...
(bkz: galatasaray kalecileri)
http://img88.imageshack.us/img88/658/bsg.png
lefter'i duymamış bir bedenin at gözlüğü takıp haykırmasının ürünüdür.o kadar dardır ki bu at gözlükleri, galatasaray için saydığı isimlere metin oktay'ı,beşiktaş için saydığı isimlere baba hakkı'yı katmayı unutturacak kadar da basittir.
tuncay şanlı
ariel ortega
serhat akın
serhat akın
ceyhun eriş
ümit özat *
(bkz: tümer metin)
(bkz: tanju çolak)
(bkz: semih yuvakuran)
(bkz: feyyaz uçar)
(bkz: tümer metin)
(bkz: engin ipekoğlu)
(bkz: alpay özalan)
(bkz: elvir boliç)
(bkz: emre belözoğlu) *
büyük kaptan rüştü vardı onu da kendi arabasında dövdüler...

nası bi taraftar futbolcu ilişkisidir anlamak zor..

özdeşleşeni indiriyorlar..sikmediklerine dua etmek lazım..

ben olsam ben de özdeşleşmem valla..çok büyük tehlike yani
(bkz: faryd aly camilo mondragon)
(bkz: zafer biryol)

ne zaman bu adam aklıma gelse akabinde fener gelir biliyor musun sözlük? tabi daha niceleri var ama onları da sen hatırla be ya.
(bkz: alex de souza)
(bkz: rüştü)

benim için hala fenerbahçenin oyuncusudur.
kim demiş yok diye? bunlar neci?

(bkz: nihat mızrak)
(bkz: bünyamin gezer)
(bkz: bülent yıldırım)
(bkz: cüneyt çakır)
kim demiş yok diye?
(bkz: bilica)
(bkz: kazım kazım)
akıl skerten bir tespittir. bir sürü vardır. ama efsane olan bana göre kesinlikle ve kesinlikle müjdat yetkiner'dir.
niye dersen?
şöyle derim bu adam kadro dışı bırakıldığı bir dönemde taksicilik yapmıştır, taksicilik yaparken kendisiyle yapılan bir röportajda da şöyle demiştir: "pazarda limon bile satarım, ben fenerbahçe askeriyim. gel derler giderim idmanımı yapar yine oynarım." ve netekim tekrar kadroya dahil edilmiştir.
futbolla ilgilenmediğim ve galatasaray'a duyduğum sempati yüzünden -tam emin olmamakla birlikte- galatasaraylı olduğumu tahmin ettiğim halde, aklıma bir iki tane fenerbahçe ile özdeşleştiğini düşündüğüm (belki de özdeşleşmemiştir, bilemiyorum.) futbolcuyu getiren bir öznel önerme.

(bkz: rıdvan dilmen)

(bkz: rüştü reçber)

edit: rençber değil, reçber olmalıymış. *
güncel Önemli Başlıklar