bugün

bu sene yök tarafından çıkarılan bir yasayla istanbul üniversitesi , marmara üniversitesi , erzurum atatürk üniversitesi ve bursa uludağ üniversitesinin fen ve edebiyat fakültelerindeki bölümlerde (eğitim fakültesi değil) normalde 4 sene sonunda ayrıyetten alınan formasyon 2. sınıftan itibaren verilecek çeşitli derslerle 4. sınıfta tamamlanacak ve bu 4 sene sonunda öğretmen olarak üniversite bitirilecektir.
ülkenin eğitimsizleştirilmesi için çalışanların çıkardığı, matematiksel olarakta, etik açıdan da, insanlık açısından da dengesiz düzenleme.
meslek liselerine 2.sınıftan itibaren fen lisesi müfredatı uygulanması.
bir mütercim-tercümanlık öğrencisi olarak acayip işime geldiğini söyleyebilirim.
bir tarafta, bir bölümünde (fizik öğretmenliği gibi), yılda yaklaşık 400 mezunun verildiği ve 5 yıl okuyan eğitim fakülteleri varken diğer tarafta bir bölümünde (fizik gibi), yılda yaklaşık 4000 mezunun verildiği ve 4 yılda öğretmen olacak fen edebiyat fakülteleri, birileri bunun mantıksal açıklamasını nasıl yapabilir?
bir de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanların, hukuktan haberi olmayanların, yorum yaptığı konu.
zaten formasyon kadar sacma birsey yoktur ogretmenlik hayat felsefesi olarak secilir sonradan hiç bişey olamassam bide ögretmenlikte sansımı deneyeyim degildir.
amaçsızca yapılan uygulamadır. öğrencilerin hayatlarından, yıllarından çalar bu saçma uygulama.
verilmemesi gerekendir. eğitim fakültesindeki kimseler boşuna okuyor duruma düşmektedirler.
ilgili fakülte öğrencileri için iyi ama eğitim fakültesi için kötü haber.
fen-edebiyat da değil artık ayrıldı bazıları.
yalan olmuş formasyondur. cümleten kına yakın!

http://www.egitimsen.org.tr/icerik.php?yazi_id=3420
"ilahiyat fakültesinde de geçerli olan formasyondur" demek isterdim ancak durdurulmuştur. 2 yıldır bu dersi alanların maddi-manevi tazminatını kim ödeyecektir?

yeni nesil o kadar acımasız o kadar nankör o kadar bencil o kadar hak hukuk yoksunu ki.. ayıp yahu. birilerinin üzüntüsünün üzerine mutluluk inşa edemezsiniz efendim. ne oldu şimdi, bizim hakkımız elimizden alındı, eğitim fakülteliler mutlu musunuz?
fen edebiyat okuyanlar için çok iyi bir haber ancak eğitim fakültesinde zor atanan bölümler bu habere üzülmüşlerdir.
(bkz: fen bilgisi matematik türkçe öğretmenliği)
böteyi hiç söylemiyorum atanma ihtimali yok denecek kadar az.
indirip indirip kaldırılan şey.
güncel Önemli Başlıklar