bugün

şuana kadar varolan inek öğrenci profili tamamen yanlıştır, tüm bunları aksine gayet ince bir espri anlayışı vardır. inek muammelesinin nedeni ise tamamen jargon farkından kaynaklanır.
bilinenin aksine takılması çok daha keyifli olan tiplerdir. daha olgunlardır ve hayatın gerektirdiklerini çaplıca kavramışlardır. itiraf edercesine söylüyorum, özenmişimdir fen liselilere.
kanka olarak müthiş, sevgili olarak uzak durulması gereken insanlardır. yani bir tıp fakültesi, boğaziçi mühendislik falan kazansınlar ondan sonra çıkmaya başlayın. lisede okurken hiç beceremiyorlar bu işleri.

not: test edildi, onaylandı. o bakımdan. *
Eski bi fen liseli olarak şunları belirtmeliyim ki inanılanın aksine inek falan olmazlar standart öğrencidirler. Kimileri standartın aldına bile iner. Gır gır şamata herşey tam takırdır özellikle pansiyonlarda. Özledim galiba.
Bu konuda uzun bir entry girmek istiyorum.Ben de Izmir şubesindeydim geçen seneye kadar.14 yaşımda ayrıldım evimden, başlarda çok zor geldi.Uyum süreci yarım dönem kadar sürdü ama bu süre bitince herşey çok güzel olmaya başladı.Fen lisesi öğrencisi yatılıdır genellikle.Gece gündüz her an beraber oldukları için espri anlayışları 4 senenin sonunda birbirinin aynısı olur.Dershaneye hep beraber giderler ve bu yüzden bu 4 yıl boyunca çok da arkadaş edinme uğraşında bulunmazlar.Bu yüzden üniversiteye geçtiklerinde alışma süreleri normalden biraz fazla olabilir yine.Benim mesela sürekli lisedeki arkadaşlarımla takılasım geliyor hala ankarada.Biz nasılızdır diyorsak, genellikle herşeyimizi paylaştığımız için cimri olanımız yoktur pek.E tabi fen lisesinden daha yeni çıkmışken anadolu liselerinde özel liselerde okumuş kızlara hemen alışamayız çünkü bizim kızlarımız farklıdır muhabbetlerimiz farklıdır onlarla.Ama alıştıktan sonra da peşimizi bırakmazlar genelde.Olgun adamlarızdır çünkü.Son olarak bu tamamen kişisel düşüncem bizden aile adamı olmaz çünkü biz aile yaşamına alışkın değilizdir.Evlenmeyin bizimle eğlenin bol bol..
kaliteli hoca yok diyerek genelleme yapmak yanlıştır ama kesinlikle bulunduğu yeri haketmeyen hocalar vardır.
Ben şu an Sakarya Fen de okuyorum, Türkiye genelinde çok matah bir lise olmasada burayı haketmeyen bir çok öğretmene sahibiz. Bunu sadece biz öğrenciler değil okul yönetimide söylüyor. Kısaca sistem gerçekten kötü.
stabil.
zeki ogrenci degirmeni.
yazılılarından 85-90 alanlarını genelde tübitak'tan proje hazırlamak için çağırdıkları öğrenci grubuna sahip okullardır. istisnaları vardır tabi; ama ankara fen lisesi, istanbul atatürk fen lisesi, izmir fen lisesi bugüne kadar çok kaliteli bilim insanları çıkartmış ve çıkartmaya da devam etmektedir. fen liselerinin durumu içler acısı değildir, ne kadar klişe olsa da ülkenin aydınlık geleceğidir fen liseleri.
Bilim adamı yetistirmek yerine üniversite sınavlarına hazırlama amacını benimsemiş kurum haline gelmiştir. Sonra biz neden bilimde ilerleyemiyoruz? Al işte bu yüzden.
test kafasında ogrencilerle doludur. ancak sinavda 98 aldim diye uzulen degil 85 aldim diye ucan ogrenciler vardir.
ders dışında da kendine farklı şeyler katmış kafa insanların olduğu yer. ben okumadım ama öyle gördüm.
sanılanın aksine çok zeki değil çok çalışkan öğrencilere sahip liselerdir.
güncel Önemli Başlıklar