bugün

En ilginç tipler ve en yaratıcı öğrenciler ile birlikte yaşamaktır.
Bitirdikten sonra işsiz kalınır.
işsiz kalmak elde değildir.
4 sene boyunca eğitim fakültesindekilere tepeden bakmak, mezun olunca da "formasyon alsam da öğretmen olsam keşke, iş yok:(" demektir.
odtü, boğaziçi, hacettepe gibi marka bir üniversite'de okuyorsan havan olur da diğerleri fazla işe yaramaz. neden derseniz; ne kadar fen-edebiyat fakültesi mezunu arkadaşım varsa ya iş bulamadılar ya da farklı sektörlerde çalışmaya başladılar.
is imkani en az olan bölumlerin bulundugu fakultede okumaktir. eziyetin diger adidir.
okumakta olduğum fakültedir. adımız ''üniversite öğrencisi'' işte, bitirince de üniversite mezunu olucaz eşin dostun dilinde. başka bi bok olmucak sonra, bak falanın çocuğu 4 yıl üniversite okudu. e nooldu, işsiz işsiz geziyo şimdi!.. ulan çok dertliyim. polis oluyayım diyorum 2 yıl okuyayıp ama aile istemiyor, öğretmen ol sen öğretmen iyidir diyorlar. bahsediyorum formasyon falan filan, yok anlamıyorlar. kimsenin okumayacağı bir entry niye girer ki insan bunu da anlamıyorum.
zeka ve özveri ister.
simple: işsizler kervanına yeni bir yolcu...
potansiyel işsiz olmaktır.
ikinci sınıfta okulu bırakmaktır. seni çok özlüyorum istanbul edebiyat...
ilk önce meslek sahibi olunacak bir bölüm okunmalı ısrarla söylüyorum.Ben ilk üniversitemi bitirdikten sonra hayallerimde olan bu fakülteye kaydolacağım ve idealleri olan biri olarak bunu söylüyorum.Paranızın olduğu kadar sözünüz geçer.Kendi fikirlerinizi geliştirmek istiyorsanız,profesörlerin ağız kokusunu çekmeyin.Bana inanmıyorsanız bunu ben değil washington üniverstiesi dekanı söylüyor,inanmayan yazarlara özel mesajla dökümanı atarım.
ikinci senede okulu bırakıp keskin bir u dönüşüyle hayatının bölümüne geçmektir.

tarafımdan, her insan mutlaka üniversite/bölüm değiştirmeli tezini ortaya attırandır.