1. 1.
  evet asıl işlevi öğretmen yetiştirmek olmayan bu kurumların neden bilim üretemediği açıkça tartışılması gereken sorudur.

  benim üniversitedeki hocamın bir şairin kayıp divanını umre ziyareti sırasında Mekke de bulması gurur vericidir.Tabi bu kendi ve bulunduğu kurumun kaliteli olmasından kaynaklanır.(istanbuldaki 135 yıllık mazisi olan bir devlet üniversitesinde akademisyendir)
  1 ... salon beyefendisi
 2. 2.
  Üniversitelerin başta üniversite olmamasıyla alakalıdır. Osmanlı'dan Cumhuriyet'e üniversite kurumu miras kalmadı. Ancak gene de çağdaş anlamda "üniversiteler" kurabilirdik. Bunlar kendi iş işleyişi altında "özerk" olabilirlerdi. Ki üniversitenin "bilim" üretebilmesi için kesinlike "bağımsız", "özgür" olabilmesi gerekir. Ülkemizde ise Mahalle muhtarlarının bile bağımsızlığı olmasına rağmen ne yazık ki Üniversitelerin yoktur. O yüzden üniversiteler bilim üretmez. ister çözüm olarak "bilim- sanayi işbirliği...vs" diye şeyler uydurun. Üniversiteler bağımsız kurum olmadıkça; devlete çöreklenenlerin nemalandığı yerler oldukça, orada bilim olmaz.
  1 ... lesley mateas
 3. 3.
  120'yi 4'e bölemeyen formasyonla öğretmen olmaya çalışan adamlar mı bilim üretecek sjksksks.
  2 ... ruhsal enfeksiyon