1. 1.
  Efendim; günümüzdeki birçok feminist olduğunu iddia eden kimse, feminizmi kadın ve erkek eşitliği olarak tanımlar. Bu tanıma göre; benim de çok merak ettiğim bir sorum olacak;

  Eğer olur da bir gün kadınlar, hukuki vb. yönlerden erkeklere kıyasla çok daha fazla hakka sahip olursa; feministler bizi savunacak mı ?

  Feminist kitle, böyle bir durumda sokağa çıkıp, erkeklerin hakkı için protesto yapar mı ?

  Sözlüğümüzdeki feminist kitleden bu başlığa entryler bekliyorum. Bakalım böyle bir durumda ne yaparsınız ?
  1 -2 ... change23
 2. 2.
  Feminizmin erkekleri savunacağını beklemek = pkk nın türkleri savunacağını beklemek.

  Feminizm erkek düşmanlığıdır ve bununla mücadele için kadın düşmanı olunmalıdır.

  Düşmanla dost olmaya kalkışırsanız kaybedersiniz ve hainsinizdir.

  Feminist = afedersiniz ermeni (mantıkları açısından)

  Kadın mağduriyeti = Sözde Ermeni soykırımı (Mantıksal benzerlik açısından)
  4 -6 ... xp11c
 3. 3.
  feministler anaerkil düzeni getirdiler. umrumda değildi, sesimi çıkarmadım.

  sonra erkek yöneticileri sürgün ettiler. yönetici değildim, yine sesimi çıkarmadım.

  erkek çocukları topladılar. çocuk değildim, yine sesimi çıkarmadım.

  beni götürmek için geldiklerinde benim için sesini çıkartacak biri kalmamıştı.

  (ahaha süper senaryo çıkar buradan)
  6 -4 ... caranthir
 4. 4.
  feministler denilen kendini sadece cinsel obje olarak gören bir avuç aptal sürüsü daha kendini savunamazken bizleri mi savunacak.

  bunların asıl amaçları kendilerini erkeklerden üstün görmek. tepki çekmek. aslında temeli erkek düşmanlığına yatıyor. fark etmişsinizdir çoğu gösterilerinde suçsuz erkeklere bile psikolojik linç girişiminde bulunmuşlardır.* bunların amaçları kadın erkek eşitliği veya insan haklarını savunmak değil.

  eşitliği arayan kadın* zaten bu aptalların arasına katılmaz ve kendini insan yerine koyar. gerçek kadın böyle eylemlere protestolara katılmaz. duruşu yeter.

  ayrıca haklarımız eşit değil mi. tamam hadi senin dediğin gibi bir şey olsa bile ellerine öyle bir fırsat geçtiğinde:

  (bkz: sikerler kamil hepimizi sikerler)

  (bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)
  5 -11 ... tecoogluteco
 5. 5.
  Hayır savunmuyorlar.

  Kızın iftirası yüzünden kızın babası tarafından katledilen çocuk olayında ağızlarını açmadılar.
  5 -2 ... n dakota
 6. 6.
  ben misayit değilim. mutfağı toparlamam lazım.
  her yer her yerde.
  7 -3 ... liz queen
 7. 7.
  feministler zamanı geldiğinde bizi savunacak mı
  150 milyonuncu kez söylüyorum, bu kez bi de tdk tanımı koydum bi ihtimal anlarsınız diye. Sevgili yazarlar, feminizm erkeği küçültme, erkeği yok etme, erkek düşmanlığı gibi anlamlar taşımıyor. Feminizm, kadın erkek eşitliğini savunur. Allah aşkına bak Allah'ın adını veriyorum artık şunu öğrenin kurban olayım ya! Yine 150 milyonuncu kez söylüyorum ki anneleriniz için gelecekteki kız çocuklarınız icin feminizmi desteklemeli feminist olmalısınız. Ben bir feminist olarak olaylara bakarken insancıl bakıyor ve kadın erkek ayırt etmiyor kim suçluysa görebiliyorum. Tabi ki iftiraya uğrayıp ölümüne sebep olunan kardeşimizi hatırladıkça bin de üzülüyorum sesim de çıkıyor niye çıkmasın ?
  Siz o sokaklarda yürüyen aptal aptal pankart taşıyanlara bakmayın malesef ki siz şu tdk anlamını Bilmiyorsanız kadınlarda da bilmeyip boş yapan var. Feminizmin tek derdi eşitlik, bizim tek dediğimiz doğduğumuz günden beri her yerde aşağılanmaktan kurtulmak bakın biz gülsek bile suçtur mesela. Neyse bunlara girmeyeceğim.
  Baştaki soruya gelirsem:
  Evet bir gün olur da kadın erkek önce eşitlenir sonra da kadın daha üstün görülür ve erkek ezilirse tabi ki erkeklerin hakkını her şekilde savunurum. Çünkü insani olarak her durumda ve koşulda eşitliğin gerekliliğine inanıyorum. Fakat bu bir ütopyadır. Yazdığın entry altı bile daha kadına eşitliği çok gören erkeklerle doluyken kadının daha çok hakka sahip olması mümkün gözükmüyor.
  6 -8 ... bono
 8. 8.
  Hayır. Onlar olmayan memelerini açacaklar.
  3 -4 ... frekans
 9. 9.
  feministlerin savunmasına gerek yok hiç bir ayrımcılıga göz yummadan sen saygı duycaksın.otobüste sırf kadın diye yer vermiceksin mesela centilmenlik adına yapılan bütün ezme girişimlerini yoksay hesap ödeme sandalyelerini çekme vs vs.
  2 ... feministmiyimneyim
 10. 10.
  Öncelikle şunu söylemek isterim ki çok güzel bir konuya değinmişsiniz sizleri tebrik ederim.
  Sonradan şunu belirtelim evet bilindiği gibi feminizm kadın erkek eşitliğini savunur. Kadınların erkeklerden üstün olduğunu savunan düşünce biçimi ise feminazidir karıştırmayalım lütfen.
  Sorunuzun cevabına gelince bir feminist olarak şunu söylemek isterim. Bizler eşitlik için uğraşıyoruz tamamiyle. Yani dediginiz gibi bir gün hukukta kadın üstünlüğü olsun diye değil bu konuda bir anlaşalım öncelikle.
  Sonradan ise biz her anlamda eşitliği savunmaktayız lakin kadın ve erkeğin biyolojik olarak farklılıkları olduğu için elbette bazı durumlarda kadınlara bazı durumlarda ise erkeklere biraz üstünlük tanınması olağan bir şeydir abartmamak gerek.
  Biz kadınların hakkını savunduğumuz kadar erkekleri de savunuyoruz. Sizlere şunu sormak ıstiyorum beyfendiler;
  Ailenin tüm maddi yükünün sizin üzerinizde olma zorunluluğu sizi yormuyor mu?
  Istediğiniz renkte giyinememek giyindiği vakit aptalca hakaretlere uğramak sizi üzmüyor mu
  Erkek dediğin ağlamaz erkek dediğin sert olur erkek dediğin güçlü olur gibi basma kalıplara uymaya çalışmak sizleri yormuyor mu
  Sürekli koruyucu kollayıcı olmak zorunda kalmanız yorucu değil mi
  Istediğiniz zaman ağlayamamanız size de dokunmuyor mu?
  Bu eşitsizlikler sadece kadını değil erkeği de zor durumda bırakıyor. Bizim uğraşımız bu yüzden işte. Biz eşitliği savunuyoruz. Saf eşitliği. Cinsiyetin hiçbir ayrıma neden olamamasini herkesin özgürce dolasabilmesini istediğini giyebilmesini istediği zaman aglayabilmesini istediği işi yapabilmesini ve bunlar gibi bir sürü şeyi savunuyoruz. Biz insanlığı savunuyoruz.
  2 -1 ... ladylemon