bugün

şimdi yukarılara bakıyorum: işte kadın erkek eşitliğini değil de kadınların üstünlüğü savunuyorlar ucubeler şöyle yaratıklar vs.

şu an her kavramın işi zaten boşaltıldı, onu geçtim de....

ben feminist değilim, ama ne zaman kadınlar da bu ülkede çok zorbalığa maruz kalıyorlar desem hobaaaa feminist feminist konuşma oluyor.

bu dünyada kadınlar çocuk doğururken ölmüş ölmüş, orta çağda cadı diye yakılmış, birilerine mal diye hediye hedilmiş, başını açtı diye hala taşlananalar, tecacüz edilenler, öldürülenler...

He şimdi siz diyorsunuz ki batıdaki kadın özgür. istediği gibi giyinip geziyor seks hayatını yaşıyor, iş hayatında da var oluyor sonra da feministlik kasıyor. O iş hiç öyle değil canım ya.

Bir de mesela şey var: islamda erkek kadınını koruyacakmış. Kadın narinmiş. Korunmaya muhtaçmış.
Korunma gereksinimini kabul ediyorum mesela. Bence de evet bir eril güce ihtiyacımız oluyor.
Ama o erkekler nerede ya?
Bana sadece oturdukları yerden her hoşuna gitmeyen tepkide bir hak arayışında yaaa sen de feminist feminist konuşma diyen tipler gibi geliyor.

Ben feminist değilim. Asla aynı olduğumuzu da düşünmüyorum.
Ama her kadın savunuculuğunda çok pis bir şeymiş gibi feministlikle itham edilmenin de çok hastalıklı bir bakış açısı olduğunu düşünüyorum.
lan o değil de ben hayatımda bir tane kadına benzeyen, güzel, seksepalitesi, dişil özellikleri olan bir feminist görmedim.
hepsi saçını kısa kesip, simsiyah giyiniyorlar. göğüsleri de yok, dümdüz.
vücutlarında testesteron, östrojenden daha çok var amına koduğumun ucubelerinin.
Feministlerin bir çelişkisi de yönetim ve üst düzey işlerde erkeklerle aynı haklara sahip olmak istiyorlar iken aynı durumu erkeklerin çoğunlukta olduğu ağır işler diye tabir edebileceğimiz işlerde istememeleri. Hiçbir feminist inşaatlarda, madenlerde, çöp toplama vs işlerde kadınların sayısı arttırılsın diye hak arayışına girmez. Erkekler arasında ayrıcalıklı olarak nitelendirilebilecek olan kesim de çok küçük bir kesim, kalan erkekler olarak da bizim de ayrıcalıklarımız mevcut olmamakla beraber bunları göz önünde bulundurunca feministlerin düşüncelerinin temelinin sığ bir altyapısı olduğunu anlayabiliriz.
görsel
görsel
görsel

görsel
görsel

Ahlak mağduru, cinsiyetçi, beleşçi bir canlı türü. Mide bulandırırlar.
çaçaroz olmayanı yok gibi. boş teneke misali fena da ses çıkartırlar.
götü fazla kalkık, ömrü boyunca pohpohlanmış, eşitlikten ziyade kadın üstünlüğünü savunan çok da gerekli olmayan canlı çeşidi.

umarım akılları başlarına gelir.
doğa dişi, erkekler teferruattır.
en büyük rakibi "erkeklerden erkek oldukları için vergi alınsın", "erkeklere ölüm!!!" sloganları atan aptal insanlar olan sosyal ve siyasi hareketi takip eden kişi.
eskiden feministtim. ama erkekleri tanıdıkça femi'nazi' olmaya karar verdim. feminastik olmayı da denicem ama ilerde, çünkü şu an jimnastiğe ihtiyacım yok.
Kadın hakları savunucularına verilen isimdir.
benden uzak olsun da yine yapsın feministliğini. evlerden ırak amk.
eşitlikten ziyade daha çok kendilerinin yararına olacak konuları dile getirdiklerini ve savunduklarını görüyorum. örneğin eşit olmadığımız ancak eşit olmamamızın işlerine geldiği konular hakkında madem bu konularda da eşit olalım arkadaşlar dendiğinde gerçek yüzlerini görüyorsunuz. ciddi anlamda çirkefleşiyorlar ve saçma şekilde ağır ithamlarda bulunuyorlar. çoğu ekmek piş, ağzıma düş kafasında yaşayan pelinsular. bu yüzden desteklemiyorum.
görsel
kıllıdırlar kendileriyle tartışmaya çalışmak cahille tartışmaya çalışmaktan daha zordur babalarının tecavüzüne uğradıkları için feminist olmuşlardır kıyamam.
Lgbt+vegan+feminist+kopektapar ..

istanbullu plazali bekar karı profili. Feminist olunca diğerleri otomatik geliyo zaten.
ataerkil toplumun eril kişilerinin zoruna giden, kadın haklarını savunan insanların ortak adı.
senelerce, köle pazarlarında hem seks objesi hem de hizmetçi olarak alınıp satılan kadınların yaşadığımız yüzyıl içinde seslerini çıkartmaya başlayarak, eşitlik istemeleri ve kadınların da birey olarak görülmesi için uğraşan kitledir.
Femen adındaki aşırı uç grup ile dünyadaki tüm feministleri aynı kefeye koymak ise andaval eril kişilerin en iyi yaptığı şeydir.
Feministler, fiziksel eşitliğin değil, sosyal eşitliğin derdindeler.

misal, aynı işi yaptığı halde erkeklerden daha az maaş alan kadınlar bu konudaki haksızlığa ses çıkartıyor.
misal, çalışan eşler arasında er kişi işten eve geldiğinde yemek önüne gelsin, kıyafetleri yıkansın, ütüsü yapılsın istiyor...elin armut mu topluyor it oğlu it kalk bir işin ucundan da sen tut diyince de "feminik" oluyorsun...hatta dayak yiyorsun...
Eşitlik ile adaletin aynı şey olmadığını unutmayın...kadın haklarını göz ardı etmeyin...yıllardır alıştığınız bazı tanımları da değiştirin artık...

bayan değil kadın...
iş adamı değil iş insanı
bilim adamım değil bilim insanı

saygılarımla...
Standart güzellik kalıplarına savaş açan kahramanlar.

görsel

Şaka lan şaka bildiğin şişko bunlar!
Gerçek feminizm bu deyyyyiiiilllll.
görsel
görsel
Bu mantıkla çalışan tiplerdir.
Bu kesime karşı olan ön yargıyı anlayamıyorum. Bir kadın feministse çirkin veya bekar olmak zorundaymış gibi bir fikir var genelde. Sebebi ne peki?
görsel
görsel
corona vürüsü'nün ta kendisidir. cinsiyet ayrımı yapmamaksızın, erkek, kadın demeden saldırıyor.
Feminist lütfen!
görsel
Çoğu lezbiyendir.