bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    otu boku kadın haklarına bağlayan baayanlardır. harbiden bayarlar. kendileriyle insan hakları,sosyoloji,pskiloji gibi tartışmalı derslere girilmez bütün anfiye gına gele gide ırzına geçer ama hala onlar tatmin olmazlar. *
    3 -7 ... onemli sahsiyet
  2. 2.
    herkesin kafasında farklı olan imaj.

(esas) feminist kadın, patriyarkal saplantıları feminen şekilde reddeden kadındır bence.

dilin azizliği hasebiyle maskülen jargon kullanmadan düşüncemi tam anlamıyla ifade edemem; ziyanı da yok, maskülen jargonla barışığım, alıcı olmak çok güzeldir çünkü. erkeğe kendi lisanı üzerinden güç atfederken, ve o da bundan zevk duyarken aslında gücün sende olduğunu bilmekten güzel şey yoktur...

bir kelebek, bir barbie bebek kadar kırılgan ve naifken, esas o zaman, o saplantıların öznesi erkeğin eline verirsin; öyle ki neye uğradığını şaşırır.

işte ben buna feminenlik diyorum.

haa, iki cümleyi bile gramer ve imla kurallarına uygun şekilde bir araya getiremeyen, canımı sıkan öküz bir herife (ya da heriflere), "siktir git lan denyo" demem, geleneksel anlamda feminen bir tavır değildir. bunu zaten düşüncemi yazıyla ifade etmediğim zaman başka şekilde yaparım, hem de kelimelerin hissettirebileceğinden çok daha efektif şekilde. ama yazıda sınır yoktur, esas olan da bu düşünceye sahip olmak ve onu ifade edebilmektir. bu tavır ve üslupsa yüzeysel insanlara göre feminist, bana göre sadece insanidir.

olayın akademik (bilimsel) kısmında değilim, sadece be sadece dişiliğini arka plana itip erkeksi (yang) tarafını öne çıkarmanın erkekler karşısında eşitlik (veyahut üstünlük) sağlamanın yolu olmadığını düşünüyorum. bilakis, böyle yapmakla esas erkek cinsiyeti yüceltmiş oluruz. bunun da benim lügatimce feminizmle ilişkisi yoktur.
    8 -1 ... ashtarte
  3. 3.
    akıllı kadındır. diğerleri gibi mal değildir.
    4 ... selia
  4. 4.
    hakkını arayan kadındır. olması gerektiği gibidir. onurludur. farkındadır.
    5 ... rsmsqt
  5. 5.
    çoğalmaları beni korkutan kadınlardır. erkek başına düşen kadın sayısı düşüyor.
    -3 ... bu aksam seni cok ozledim
  6. 6.
    Kadın-erkek eşitliğini yaratma çabası içerisinde olması gerekirken aslında bunu bir türlü beceremeyen kimselerdir pek çoğu. Aslında sosyal, kültürel ve ekonomik olarak takip ettikleri ve değindikleri çoğu konuda haklıdırlar fakat bunu izleyiş yolları çoğu zaman hatalıdır. Erkeğin aslında zavallı bir yaratık olduğunu iddia edecek kadar kendinden geçen modelleri bulunur. "Bayan" kelimesinden rahatsız olurlar ( haklıdırlar bana kalırsa ). Ezilmişliğin piskolojisi incelenebilir, erkeklerin etkisine tepkidir.
    1 ... mephala
  7. 7.
    Ne kadar Çok olursa eşitlik o kadar Çabuk gelir.
    2 ... ruzgar aldim
  8. 8.
    pazarlama ilkeleri dersime giren hocanın tutumudur. Kızlara fazla not veririm diye açık açık söylemiştir bir de.
    -2 ... qazabaz
  9. 9.
    (bkz: seksi)
    ... kurtcebe noyan
  10. 10.
    özünde iyi bir insan olabilir. bi oturup konuşmak lazım.
    ... kingdom