1. 1.
  eşit hak isteyip eşit sorumluluğu reddetmektir. kavga çıkınca ben döverim sen dur sevgilim diyen femo var mı? gece tıkırtı olunca ben bakarım diyen var mı?

  o zaman hak mak yok, sie.
  6 -2 ... david addison
 2. 2.
  Valla benim gördüğüm feministlerin çoğu erkek arkadaş edinmeyi becerememiş, kimsenin beğenmediği tiplerdi. Evli olanları vardı, onlara şaşırmıştım.

  Bir de şu gerçek var. Ülkedeki insanların dini inanışlarından olsa gerek kadınların çoğu beyim bilir modunda.
  1 -1 ... simplyenough
 3. 3.
  araba çalışmayınca feminist kaputu kaldırıp bakıyor mu, yoksa kerizin biri baksın diye oturup telefonunu mu kurcalıyor?

  o zaman siktirsin
  1 -1 ... david addison
 4. 4.
  Eşit haklar istediğini iddia ederler, pozitif ayrımcılık adı altında kendilerine yapılan kıyağı alkışlarlar. Sırf kadın istihdamı olsun diye o işi daha çok hak eden bir erkeğin yerine kendilerinin alınmasını hak olarak görürler.

  Bütün ağır ve tehlikeli işlerde erkeklerin çalıştırılmasına, dolayısıyla iş kazası yüzünden hayatını kaybedenlerin %93'ünün erkekler olmasına rağmen iş hayatında ezildiklerini iddia ederler. Siz hiç kömür madeninde çalışan, gökdelenlerin 50'nci katının camlarını silen, inşaatta demir bağlayan kadın işçi gördünüz mü?

  Tüm bunlara rağmen evin geçimi erkeğin sorumluluğuymuş gibi davranan, aldığı maaştan ev ekonomisine zırnık koklatmayıp tamamen gösteriş yapma merakı yüzünden pahalı kıyafetlere, lüks makyaj malzemelerine, pahalı yemek takımlarına sarf eden, en ufak bir maddi sıkıntıda kocasını kötüleyenler de feministler değil mi?
  5 -2 ... the fistingci sahap
 5. 5.
  Kadının sömürüldüğünden dem vururlar ama sömürünün en somut hali olan seks işçiliğine karşı çıkan bir tane feminist görmedim daha.

  Neden? Çünkü (bkz: para).

  feminist ikiyüzlülüğü
  5 -2 ... the fistingci sahap
 6. 6.
  Kadın istihdamı konusunda pozitif ayrımcılık yapılmasını yanlış bulanlardanım. Medeniyet, daha çok kadın çalıştırarak kurulmaz.

  Siz bir kuruma sırf " kadın çalışan sayisi artmalıdır" mottosuyla kadın çalışan alırsanız orada liyakat diye bir şey kalkmaz. O pozisyon için erkek çalışanın daha verimli olmayacağını nereden biliyorsunuz ? işi hakeden kişinin cinsiyeti önemsizdir. Eğer erkekler x işinde daha verimli oluyorsa erkek istihdamı fazla olur. Kadın verimiyse kadın.

  Her şeyden önce, özel işletmeler kadın ya da erkek istihdam etme kararını kendi verir. Devlet bir dayatma yapamaz. Ama işte öyle olmuyor. En son almanya da şirket yönetiminde şu kadar kadın olmalı gibi bir yasa getirildi örneğin. Yanı benim sirketim ile ilgili kararı devlet veriyor saçmalığa bakın:d yahu sana ne ? Sen kim oluyorsun da şirket sahibine böyle bir şeyi dayanabiliyorsun ey zorba alman hükümeti?

  Zorbalık kadın hassasiyeti kullanılarak yapılsa bile zorbalıktır.

  Edit: bakınız alman şirketlerinde kadın yönetici sayisi, gelişmiş ülkelere göre azmış. Aile bakanlığı buna el atmişmiş.

  Alman şirketleri bu zamana kadar aslanlar gibi yönetildi mi ? Evet. Alman şirketleri her yıl almanyaya yuzmilyarlarca dolar kazandırdı mi ? Evet. Ee what is the problem ? *

  https://www.google.com/am...4%25B1-geliyor/a-52404572
  5 -1 ... tenet
 7. 7.
  Zorunlu din dersi nasıl yanlışsa, zorunlu kadın istihdamı da o derece yanlıştır. Burada niyet önemli değil. Ona bakarsanız sovyetler birliği de iyi niyetle kuruldu. Sonuc; sefalet içinde olan bir ülke kaldı. Çernobil faciasını sakladılar vs.

  Bir şeyin iyi niyetle yapılması, onu dayatma meşruluğu vermez. Herhangi bir işte kim daha iyi verim sağlayacaksa işi o alır.

  Not: kadınlar çalışmasın demiyoruz. Bazılarınız öyle anlayacak biliyorum. Sadece sunu diyorum ; "daha fazla kadın istihdam etmeliyiz" gibi sloganlar , oy icin soylenen populist söylemlerdir.
  4 ... tenet
 8. 8.
  feminist ikiyüzlülüğü

  Bu tweet bir kız çocuğu için atılmış olsaydı yazan kişinin ne cinsiyetçiliği kalırdı ne kadın düşmanlığı ne yobazlığı. Bütün feminist sayfa ve gruplarda paylaşılır, linç edilirdi, Twitter'da tt bile olurdu.

  Ama kurban kız değil oğlan çocuğu olunca kimsenin umrunda olmuyor. Bütün feministler ve onlara yaranmaya çalışan orospu çocuğu meriçler kahkahalarla alkış tutuyor.

  O bebeğin yerinde olduğunuzu düşünün, daha doğmadan anneniz tarafından nefret ediliyorsunuz, istenmeyen çocuk durumuna düşüyorsunuz. Neden? Çünkü cinsiyetiniz erkek, tek nedeni bu.

  Alın size feminizm!
  3 -2 ... the fistingci sahap
 9. 9.
  Gerçek anlamda feminzm akımı ve bu akımı mabadından değil doğru anlamış insanlar iki yüzlü değildir.

  Feminzmin içinin bu denli boşaltılması, çirkinleştirilmesi, goygoyunun yapılması, aşağılanması, sahiden üzücü.
  Bunda kendini feminist diye addeden çaçaronların etkisi tartışma kabul etmese de, kadın kimliğiyle derdi bitmeyen kimi eril zerzevatların etkisini de unutmamamk gerekir.

  Atılan tweet, bir feminizm ibaresi değil, erkek çocuk istemeyen, belli ki kız çocuk hayali kuran bir kadının duygularıdır.

  Sapla samanı birbirine karıştırmadan okumak, okuduğunu anlamak, doğru yorumlamak önemli bir mevzudur.
  Türkiye, kitap oku!
  4 -6 ... zeytinyagli dolma kalem
 10. 10.
  Kadının burda ironi yaptığını anlamayacak kadar malsınız. Bir feminist oğlu olacağı için sevinir çünkü bir şeyleri değiştirecek gücünün elde olduğunu bilir. Oğluna; Toplumun erkeğe dayattığı adaletsiz ayrıcalıkları göstermez, MÜSAMAHA tanımaz, erkekliğin meziyet olmadığını öğretir. Bilinçli ve aydın kadın budur.
  4 -2 ... essy