1. 1.
  feminizmin içine sinsice yerleşip feminizmin büyük bir kısmını ele geçirdikten sonra "patriarkal sistemle mücadele ediyor" görüntüsü verip o sistemi sinsice beslemektedirler.

  bugün feminizm denince insanların aklına gelen şeyler arasında buzzfeed gibi siteler, saçma sapan twitter paylaşımları, "bayan değil kadın" söylemleri geliyorsa feminizm artık mahvolmuş demektir.

  türkiye'deki feminist siteler; ekşi sözlükteki feminist olduğunu söyleyenlerin çok çok büyük bir kısmı feminist değil; feministçilik oynayan ama kadınların aşağı görüldüğü kültüre hizmet etmek için elinden geleni yapan kız çocuklarıdır. burada bunları ifşa etmekle uğraşmayacağım; biraz dikkatli biri zaten olayı çözmüştür.

  bunların kadın düşmanı zihniyeti beslemek için ellerinden geleni yaptıkları yetmezmiş gibi bir de cinsiyetçilikten en uzak davranışlara kafayı takarlar. örnek olarak:

  (bkz: bayan değil kadın)

  bu yüzden çok abartılı bir genelleme olsa da dünya üzerinde 50 yaş altı feminist kadının neredeyse olmadığını söyleyebilirim. feminizm daha çok para kazanmak için kendisini sömürenlerin elinde oyuncak olmuştur.
  5 -1 ... biogenesis
 2. 2.
  Bu ne saçmalıyor ya? Allasen sus bir de uzun uzun yazmış.
  -4 ... mor kadife