bugün

hesap ödeme olayını neden bu kadar büyütüyorsunuz anlamadım. madem büyüteceksiniz ya baştan ortak ödeyelim diye anlaşın ya da bir kızla dışarı çıkmayın. bir kızla dışarı çıkıp öyle hesap ödedim böyle hesap ödedim, şu kadar para yedirdim diye de gezmeyin ortalarda. arkanızdan çok konuşuluyor.
feminist olsun olmasın her bayan hesabını ödemeli bence. hatta ülke olarak alman hesabına alışmalıyız.
Bana göre Erkek ve kadının vatandaş olarak hakları eşittir.
Sosyal olarak değil. Tabi hiç bir tarafın diğerine nazaran "ezik" görülmemesi şartıyla.

Hesap ödemek bana şahsen "koymaz". Ama karşımdaki erkeği sevgilimse gözümde düşürür.
Erkeğin o gücüne, erkekliğine uymaz bu çünkü. Sembolik değerlerine aykırı.

Tıpkı nafaka talebinde bulunan sözde erkekler gibi...

Ve bu kadın/erkek eşitse bazı günler erkek domalsın demek gibi bir şey.

Not: erkegin maddi gücü zayıfsa zaten ona harcama yaptırmaktan kaçınırım o yüzden de böyle bir sorun kalmaz.
2789543. Kez söylüyorum ki feminist, kadın olmanın erkek olmaktan üstün olduğunu savunmuyor, kadın-erkek eşitliğini savunuyor. Tabi ki bir feminist olarak hesabı öderim. Yanındaki erkek de öder. Belki bazen sadece ben öderim, belki bazen sadece o öder, belki bazen ortaklaşa öderiz. Çünkü bi feminist olarak erkekleri hesap ödetme amaçlı kullanmıyorum. sevgilim, eşim, arkadaşım (konu hangisiyse) benim icin sömürülecek bir şey değil keza ben de onlar için sömürülecek bir şey olamam. Madem eşitlik bana da ona da eşitlik...