bugün

bunu iddia eden bakire olmayanlara nefret kusuyordu. kim kişilik bozukluğuna sahip ortada.
Siz bu cahillikle insanı feminist yaparsınız.

Feminizm kadın ve erkeğin eşit haklara sahip olması gerektiğini savunan bir ideolojidir. Herhangi bir grubun koruyuculuğunu üstlenmez ve yalnızca kadınlara mahsus değildir. Kendinizce bunu olumsuz olarak değerlendirmeniz de bilgisizliğinizden kaynaklanıyor muhakkak.. öyle ki söz ettiğiniz şeyin feminizmle değil de cinsiyetçilikle ilgili olduğunu dahi ayırt edemiyorsunuz. Ben sizin için onu da irdeledim : (bkz: çelişik duygulu cinsiyetçilik)

Gidip biraz Virginia Woolf, Simone de beauvoir üstüne bir de erkekliğin türkiye halleri ve sosyoloji alanında güzide yazarları ve kitapları okur, araştırırsanız savunduğunuz yahut saldırdığınız şeylerle ilgili bir fikriniz olur belki.

Üzerinizdeki hegemonik baskıyı sahiden anlıyorum, ne demişler : erkekler eril kültürün hem üreticisi hem de ürünü durumundadır ; hem sahibi hem de kölesidirler.

(bkz: toplumsal cinsiyet rol gerginliği paradigması)
Uuu tüm kara cahiller toplanmış.
Yinede bu kişilik bozukluğunu feministlere değil xx kromozomu hakkında asla eleştiri kabul etmeyen, kendi beceriksiz ve yetersizliği yüzünden değil taşıdığı kromozomdan kaynaklı işe alınmadığını düşünen, 2kişilik kaldırımda yürürken arkada kalan 3.kişi olmasını da kadın olmasına bağlayan kısaca herşeye kadın olmasını bağlayıp her olumsuzluğu kadın düşmanlığı sanan geri zekalılara verebiliriz.
bir kız tanıdım feminist aman evlerden ırak, zaten en son çıldırdı arkadaşlıktan çıkmış. kızla güzel konuşuyoruz birden bir konuşmadan nem kapiyor yanlış anlayıp tartışma, yani napıyım meriçlik yapıp poh poh mu ? doğru birşey söylemeyelim mi ? sözde kadın kardeşliği kadın erkek eşitliği yersen düpedüz erkek düşmanlığı ve kadının üstün cinsiyet olduğunu idda ediyorlar. tamam belki önceden kadınlar ezilmiş hakları yenmişte benim suçum ne ben mi yapmışım.
sanki ben suçluymuşum gibi davranması.

mesela kadınlar kendi ayakları üstünde durmalı derler ama süresiz nafakaya ses etmezler. eşitiz ama centilmen olucağız kadınlar öncelik ve bir takım ayrılacıklar isterler. hesabı erkek ödeyince ses yok kadınlardan erkeklere bir zarar gelince ses yok. laf anlatamazsınız ve kendi bildikleri doğruları savunurlar.

önemli olan eşitlik değil adalet. mesela çok şişman biri ile atletik biri 100 m. yi 12 saniyede eşit şartlarda koşmasını istersek bu adaletli bir yarış olur mu ?
yaradılıştan eşit değiliz her iki cinsiyetinde üstün ve zayıf yönü var. mesela biri jant olsun biri lastik bunlar birbirini tamamlamazsa ne işe yarar.

hep batı ve kapitalizmin oyunları. hemen eksileyen çıkar. çünkü yazımı okumadı akıl süzgecinden geçirmedi. kendi fikirlerine ters geldi diye kendi doğrularına uymadı diye eksileyen çıkar.