bugün

-dinleri imanları para olması.
-sadece kendilerinin cennetlik, diğer insanların cehennemlik olmalarını düşünmeleri..(aptal olduklarının örneği)
-türban takarak inançlarını herkese belli etme çabaları.
-milliyetçilik yapıp, ait oldukları ırkı üstün görmeleri(islamda böyle bir şey yoktur! kesinlikle yasaklanmıştır.)
-aşırı pahalı giyinip, israfa kaçmaları..( hani müslüman adam sade olurdu, aşırıya kaçmazdı)
-patlayıncaya kadar yemek yemeleri( islamda fazlaca yemek yemek vücuda zararlı olduğundan bu yaptıklarıda yanlıştır.)
-bir yerlere girebilmek için cemaate girmeleri. dini kullanıp kendi menfaatlerini hiç bir şeye değişmemeleri..
-ufacık kız çocuklarına türban taktırıp, her türlü vicdansızlığı yapabilmeleri..
-fem dershanelerinde çalışan hocalar, en az 3000 tl maaş alıp , bunu resmiyette 800 tl göstermektedirler. resmiyette az görünsün daha az vergi verelim diye..( bu ne biçim din anlayışı! hiç mi allahtan korkmuyorsunuz! bu kul hakkı değil midir? bütün kamuoyunun hakkını yemek, kul hakkına girmiyor mu? ben hakkımı helal etmiyorum.. inş. burnunuzdan çıkar.)
-fetullaha hocaefendi diyerek büyük günaha girmeleri.( benim gözümde bir tane efendi vardır, o da ; hz. muhammed sav dir. gerisi efendi sıfatını son peygamber kadar hakkedemeyecektir..

edit: söylediklerimde bir tane yanlış var mı?
insanları kendi düşünceleri etrafında toplamak için sürekli baskı yapmaları.
görsel
nefret edilen kaytanlar topluluğu.
14 yaşında ki kuzenimin kapanacam ben diye tutturması nedenlerdendir.
ula çocuk lise sınavlarını kazanamadı ne öğrettiniz çocuğa amk.
feto yeterli bir sebeptir.
Sohbete çağırmamaları.
Tanım kısmına sıçılan konudur. yazar burada kıskanılan çekilemeyen insanları kötüleme metoduna gitmiştir, hazımsızlık hissi uyansırmıştır ve insanlara saygı konusundan bi haberdir. (bkz: ulaşamadğı ciğere ulaşamamk)
liseli olmak.
Sana vaaz veren ablalarının ya da abilerinin verdikleri vaaza uygun hareket etmemeleri. Bi de kendilerinin sanki öbür tarafta yerleri sağlammış da siz kafirmişsiniz gibi davranışları.
Yardım ediyoruz adı altında baskı yaparak ibadet etmeye zorlayan insan grubu. Tamam ben ibadete tabi ki karşı değilim bir müslüman olarak. Ama yardım diyorsun karşılığında birşey bekliyorsun. Dinimizde kesinlikle yeri olmayan bir bağıntı.
kişiliksiz insanlardır! kapanmayı din sayarlar...erkek kız kantini bile farklı adamlarda..adamların cin*sellikten başka düşündüğü birşey yok ki! lan dürzü onlar arkadaş arkadaş!!! zihniyeti lağım çukuru olan insanların yeri..!
kendilerinin evlerine orta okulda gittim. istemediğim sürece ne namaz kıldırdılar ne başka bir şey.
kuran kurslarına gittim. ne ibadet için zorlandım nede başka bir şey için.
türban takarak inanç belli edilmez. türban daha doğrusu tesettür islamiyetin bir gereğidir. gerek olunan bir şey "dinimi belli etmeyeyim" diyerek askıya alınamaz. ha inanç belli etmek kötü bir şeyde değildir.
tüm bunlar dışında.

yazar son cümlesinde hem günaha girdiklerinden dem vurup hemde "benim gözümde" ifadesini kullanmıştır. nasıl bir insan başka bir insanın kendi gözünde değerlendirip günaha girdiğini bu kadar açık bir şekilde yazabilir üstüne birde benim gözümde diyebilir.
benim için domain satarak üye alınan, bu sayede para veya çeşitli çıkar elde edilen yerlerden pek farkları yoktur.
yani bunun da temeli tamamen duygusaldır. yeşil yeşili çekiyor sanırım. (bkz: yeşil semaye)
femde tek bir derse girenlerin "yok la burada hiç bir şey. önyargılı olmayın mis gibi yer, eğitim veriyorlar altı üstü" zihniyetine sahip olanların bilemediği sebeplerdir efendim. 4 yıl boyunca bu femci insanlarla iç içe yaşamış, yeri geldiğinde pikniklerine gitmiş, yeri geldiğinde maklubelerine saldırmış birisi olarak söyleyebilirim ki kişiliksiz insanlardır. hem de hepsi. sonradan beyin sahibi olup bu yoldan dönen çok oluyor. geçmişinden nefret ederek başka yola geçiyorlar hem de. geçmişini sevmeyenin geleceğindeki bok yolunu görmek pek zor da değil aslında. neyse gelelim bu karakteri bozuklara. öncelikle evlerine gidenler bilirler ki aynı günün zaman gazetesinden 20 tane vardır her evde. ülker malzemeleri bulunur. din adı altında beyin yıkama seansları oldukça meşhurdur. derler ki 40 dakikada kimsenin fikirlerini değiştiremezsin. bu öyle değil işte. karakteri oturmamış bir liseliyi piknikle maklubeyle kandırıp birden fazla 40 dakika seanslarıyla hizmet köpeği haline getirebiliyorlar. bunu yapanlar sadece abiler dediğimiz şakirt tayfa değil. kişinin arkadaş çevresi de bu fikirleri ona aşılamaya çalışıyorsa o çocuk için kurtuluş çok zor. yurttayken ateist bir oda arkadaşımı bile bu yola sokmuşlardı. benim üzerimde de bir çok kez denemeler oldu. zaten müslüman biriyim. namazımı kılar duamı ederim. ancak karaktersiz değilim. orada başka birileri yayıla yayıla uyuyup götlerini büyütsün diye hizmet eden, başka insanların hayatlarına din adı altında burnunu sokup kendi fikirlerini aşılamaya çalışan, üstüne üstlük kendi fikirleri olmayan bir kitleden bahsediyorum. zihniyetsiz, karaktersiz, iki yüzlü, münafık.

hemen bir örnek vereceğim bu insan çakmalarından bir tanesi hakkında. çocuk oda arkadaşımdı gayet normal biriydi lise başlarında. sonra bu fem denen illete bir gideyim katılayım dedi. ucuzdu tabi diğer dersanelere göre. neyse aradan 1 yıl geçti, 2 yıl geçti çocuk bi garipleşti. zorla insanlara namaz kıldırmalar, sınıflara girip kendi götünden sıktığı, dinle alakası olmayan hutbeler okumalar, kaynak olarak kur'an'ı değil fetonun kitaplarını göstermeler. çarpılacak haberi yok derken çocuk bir sevgili yaptı son sınıfta. sene sonunda kızla yatağa girmişler kızı hamile bırakmış. ikisinin de hayatı kaydı. sonra çocuk 1 yıllık depresyonun ardından hayatını sorgulamış. gittiği yolun gerizekalıca olduğunu farketmiş. neyse herkesten özür diliyordu kul hakkı istiyordu. ben de helal etmedim çoğu kişi gibi. hayırlısı artık.