1. 1.
  iki tercih hakkınız bulunuyor. ya kitlelerin peşinden sürüklendiği siyasi güce boyun eğeceksiniz, ya da bir hiç olarak öleceksiniz. hayat insanlara fırsat bulduğu her an tetikte olmayı öğretir, yeter ki siz ona kulak verin:
  https://youtu.be/hjtPtTUx_ks?t=344

  orta doğu'da hammurabi kanunlarının, tiranlığın ve bir o kadar da kültürel ögenin din üstü gelenekleri taşıdığını, hayatında kuran, hadis okumamış zırcahil bir müslümanın dahi nasıl düşündüğünü ve nasıl düşünmeye devam edeceğini göremiyorsanız sizin için hayat hiç de güzel geçmez.

  sözüm ona izmirli, dinsiz, atatürkçü, türkçü insanların da bu düşünceleri nasıl benimsediğini ve sahiplendiğini, bunun nasıl da konuşma tarzlarına ve yaşamlarına yansıdığını fark edemezsiniz.

  misal lisedeki ya da üniversitedeki, iş ortamında dinsiz arkadaşlarınıza filozofları seviyorum, yalnız kız arkadaşları ifşa etmeniz, onlara hakaret etmeniz yanlış deseniz. sizce n'olur?

  tahmin edin bakalım.

  ağzınıza sıçarlar, dinden bihaber zırcahil müslümanlar dahi size cephe alır, onların tarafını tutar.

  dayak yediğinizde belki aklınız başınıza gelir, yoksa bu kafayla uzun süre yaşamayamazsınız.
  1 -1 ... ozgur demirtas in robotu
 2. 2.
  Az özenli yaz aq beyninin içinde yaşamıyoruz. Sen düşünürken aradaki boşlukları hızlıca dolduruyorsundur da biraz okuyucuyla empati kur ki yazar olasın.
  3 ... mahmut sezar
 3. 3.
  oyle bir musluman yok varsa da ya sesini duymadik yada dunyaya gelmedi.
  1 -1 ... yazar cizer06