bugün

bir soren kierkegaard kitabı elimde başlıyorum hayırlısı bakalım. bitirince analizini iletirim.
soren kierkegaard'ın kitabıdır. 10 gün önce aldım elime bitirince özetini ileteceğimi de söylemiştim fakat felsefe ile ilgilenen insan yok malesef sözlükte amelelikten öteye gitmeyecek sanırsam buraya çıkacağım özet.

olurda ilgilenen varsa değecekse özeti paylaşabilirim genede.

tavsiyem ise üst düzey bir kitap olduğudur. okuyunuz.
edeceğiz elbette.
insan tindir. ama tin nedir? tin kendiliktir. ama kendilik nedir? kendilik kendi kendisiyle ilgili olan bir ilişkidir veya ilişkinin kendisinin kendisiyle ilgili olduğu bir ilişkinin içindedir; kendilik ilişki değildir ama ilişkinin kendi kendisiyle ilgili olması olgusundan ibarettir. insan sonluyla sonsuzun, geçiciyle ezeli ve ebedinin, özgürlükte zorunluluğunun bir sentezidir, kısaca bir sentezdir. bir sentez iki faktör arasında bir ilişkidir. böyle ele alındığında, bir insan heniz bir kendilik değildir.

startı verdim. yaz okumayan namerttir.
ilk açtığımda başlığı ilgilenen bir kişi olmamıştı bu kadar ilgi beklemezdim. uzun bir entry ve iyi bir anlatım olmasını istediğim için vede basite indirgemek amacıyla 4 gün süre istiyorum.

çok uzun bir entry olacak ve okumaya teşvik edecek söz veriyorum.
Özeti paylaş.
bekliyorum sabirsizlikla ozeti ve senin yorumunu.