1. 1.
  pragmatist yaklaşımda pratikte bir şey kaybetmeyen insandır. fakat tüm bilimlerin felsefenin determinist bakış açısından yola çıkarak çıktığını düşünürsek işin temelini kaçırmış kişidir.

  Fakat insanın ne kadar felsefe bilgisi olmasa bile bir filozof edası ile kendisine şu soruları sorduğu kesindir: Gerçek nedir? Güzellik nedir? Tanrı var mıdır?
  3 ... tourniquet
 2. 2.
  pragmatist yaklaşımda, pratikte çok şey kaybeden insandır. Günümüzde bir insanın motivasyonu ve modu*, diğer insanlarla ilişkilerini en fazla yüzdeyle etkileyen faktördür ve felsefe burada, bir dinginlik bağışlar insana; yapmacık olmayan bir tevazu ve bilgelik.
  ... diesirae
 3. 3.
  bir perspektif eksik yaşar. felsefe düşünmektir, bu tanım felsefe bilgisi olmayan insanın ne kaçırdığına dair bir fikir verir sanırım.
  1 ... diosa
 4. 4.
  merak etmeyen, olayları ya da herhangi bir şeyi, neden ve niçin soruları ile sorgulamayan kişidir.
  1 -1 ... suppiluliuma
 5. 5.
  düşünemediğim insan türüdür insan hiç mi bir şeyin peşinden sorgulama yapmaz mk.
  ... oluden korkan necrofili
 6. 6.
  evde tutulan %50'den biridir. dogmacıdır da.
  1 -1 ... hugo barrett
 7. 7.
  felsefenin, 2 cümlede anasını siktiniz. tebrik ederim.
  2 -1 ... victornal
 8. 8.
  Yoktur. Her insan felsefe yapar ne kadar cahil, köylü, Çoban hatta mağara adamı olsa bile. Düşünen her insan felsefe yapmaya mahkumdur.

  Ancak felsefe yaptığının farkında olmayabilir ve felsefe tarihinden bi haber olabilir.

  Bu onu felsefe bilgisi olmayan insan yapmaz. Sahi bilgi demişken bilgiden kastınız nedir ki? Kime göre neye göre? Bilgi göreceli midir evrensel midir? Doğruluğu kanıtlanabilir ve değiştirilemez mi yoksa insanlığın çoğu tarafından kabul gördüğü için mi doğru bilgi olarak anılır?
  1 ... 1 1 2 3 5 8 13 21 34 55
 9. 9.
  olduğunu iddia eden insandan yeğdir. bir insan benim felsefe bilgim var diyerek sizinle tartışmaya giriyorsa ya da olmayanlara giydiriyorsa hiç onunla polemiğe girmeyin. bırakın o güzel dünyasında yaşasın.
  ... ed crane
 10. 10.
  düşünmeyi feslefe yapmayla aynı kefeye koyan insan türüdür aslında. ulan denyo felsefe demek düşüncelerini disipline sokmak demektir. ayrıca felsefe yapmayan demiyor ki feslefe yapılan bir şey değildir. felsefe bilgisi olmayan diyor başlıkta.
  ... oluden korkan necrofili