bugün

kendini hayatın tüm sırrını çözmüş sayan insandır. Bir yandan da karmakarışıktadır.
eğer kızsa -genelliyorum- sarı bot, atkı, uzun koyu saçlar, beyaz hırka veya montlu olur. ve yine genelliyorum çok güzel olurlar. buradan yurdum felsefeci kızlarına selam olsun.
Düşünmeyi düşünen ve her fırsatta düşünüp sorgulamayı ilke edinmiş insandır. Sonunda ne yapıyorlar bilinmez.
(bkz: atkıya bak)
Bir cok şey sorar bu insan tipi, mesela "düşünüyorum ve bu yüzden varım, fakat düşünmezsem yokum, sen ne düşünüyorsun?" Sanene canım aaa bsg, düşünmede yok ol demek gelir içinizden de neyse iste.
Ancak oraya puani yetmiştir. severek okudugu bir bölüm degildir. bir insan neden felsefe okur ki.
felsefe bilgiyi sevmek demektir. felsefe okuyanda bilgiyi seviyordur. anlama yorumlama kabiliyeti yükselmiştir. örneğin düşünüyorum öyleyse varım diyen descartesi anlamaktır. descartes Metodik şüphecidir. o güne kadar öğrendiği birçok bilginin yanlışlığını görerek doğru bilgiye ulaşmak için bu yöntemi geliştirmiştir. tanrıdan, kendisinden, çevresinden ve herkesten şüphe eder. bunları sorgulamaya başlar. ve bu kadar şüphe duyulacak şey arasında şüphe duyulmayacak bir şey varsa o da bu sorgulamaları yapan zihindir der ve buradan düşünüyorum öyleyse varım sonucuna varır. okumak özellikle felsefe okumak iyidir.
Sıkıntıdan patlıyordur.
digerlerinden farklı düşünen insandır. kızsa tadından yenmez. bazen seni hayattan soğutsada çoğu zaman yanında olduğu için kendini şanslı sayarsın. onunla konuşmaktan diğer insanlara nazaran çok daha fazla zevk alırsın.
-ne okuyosun sen?
+felsefe.
-filozof mu olacan? Ehe ehe.
+seni dinleyip beynimde yaktığım fosforu s*keyim.
bunalımdan bunalıma sürüklenecek insandır. bir yanda dini inançları bir yanda yaradılış binlerce düşünce kayboluş.
Yıllarca okurlar, çoğu da bitiremez.
"Tıp okursan doktor felsefe okursan hasta olursun." Matmazel Noraliya'nın koltuğu eserinden bir cümle.
sınıfının yarısından fazlasının tek amacı formasyon alıp öğretmen olmak olan bölüm, benim de hayatımın bundan sonrasını sürekli fazla fazla düşünmekten mutsuz geçirmeme sebep olacak olan okuduğum bölüm. Viyana Üniversitesi felsefe yüksek lisans için tercih edilmelidir.
Aslinda felsefeyle hic mi hic ilgilenmeyen insandir. Egitim sistemi ona baska yol birakmamistir.
esprili bir bölümü okuyan insandır. felsefeye girişte ''Düşüncese la bi'' gibi agnostik cümleleri sık sık duyabilir, yahut ''nerelisin sen bakayım güzellik?'' sorusuna''Göreceliyim'' diye cevap verebilir. güzel bölümdür. ahlak, edep, erdem derken yunan tanrısı olur çıkarsın.
sığır. bu karacahil akplilere neyin felsefesini anlatacaksın.
sorunlu olur. felsefe mezunları genelde sorunlu tipler oluyorlar. kişilik bozuklukları var sanki.
Çok sorgulamaktan beyni yanan veya yanacak olan insan.
boşa okunan bölümdür tarih coğrafya sosyoloji biyoloji kimya fizik matematik edebiyat sanat tarihi gibi bitirenlerin yüzde 90 ı boş gezer.
Felsefe incelemeleri yapmaya ya da Felsefe öğretmeni olmaya aday, insan.